Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

St. Moritz

92 Počet hodnotení:

94 % Miera odporúčaní:

Stredisko 9,2
Lyžiarska oblasť 9,3

Lyžiarske stredisko Corviglia

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 3 022 m Kabínkové lanovky: 5
Najnižší bod: 1 720 m Zjazdoviek celkom: 155 km
Výška dediny: 1 822 m
Zjazdovky:
42 km
Vlekov celkom: 28
Zjazdovky:
79 km
Kotvové vleky: 11
Zjazdovky:
34 km
Sedačkové lanovky: 12 Lyžiarske trasy: 8 km

Lyžiarske stredisko Corviglia

So skipasom "Engadin Sv. Moric Mountain Pool" je vám k dispozícii 326 km zjazdoviek vr. lyžiarskych túr a 53 lanoviek umožňuje ideálny prístup. Skipas zahŕňa lyžiarske areály Corviglia, Corvatsch a Diavolezza, rovnako ako niekoľko ďalších menších stredísk, ktoré sú synonymom pre prvotriedne zimné radovánky. Vo výške 1 720 – 3 303 m zabezpečujú dopravu najmodernejšie lanovky – či už sa chystáte na zjazdovku alebo do rája lyžiarskych gurmánov.

Lyžiarske stredisko „Corviglia” (vr. Piz Nair a Marguns) je jedným z najznámejších zimných areálov so 155 km rôznorodých zjazdoviek na ktoré vás dopraví celkem 24 lanoviek a vlekov. Kto ráno nelení, ten bude odmenený čerstvo upravenými zjazdovkami a jedinečným zážitkom, ktorý spočíva v nezapomenuteľnom výhľade z Piz Nair (3 057 m n.m.) na okolité panorámy v lesku paprskov vychádzajúceho slnka. Čo sa týka zjazdoviek, musíme zmieniť "White Carpet" (v preklade: biely koberec), ktorého zjazd je skoro povinný!

Pre zdatných a dlhoročných lyžiarov je k dispozícii 2 km dlhá olympijská zjazdovka. Pokiaľ se radi meriate s ostatnými alebo proste len tak chcete zlomiť svoj vlastný rekord, budete nadšení zo zjazdovky číslo 7 na Corviglia, prezývanou ako highspeed sjazd - hneď po príjazde do cieľa sa vám na obrovskej digitálnej tabuli zobrazí, ako dlho vám zjazd trval. Zjazdovka 5 "Audi Ski Run" ponúka nie len meranie rýchlosti, ale taktiež nahrávku z Vašej jazdy, s ktorou sa môžete podeliť so svojimi blízkymi doma alebo ich zdieĽať na sociálnych sieťach. Na mnohých staniciach lanoviek máte prístup k bezplatným Wi-Fi hotspotom

Ak idete na dovolenku, aby ste si oddýchli a nie sa naháňali, tak vyskúšajte oblasť Suvretta so zjazdovkou Paradiso a s ChillOut Riding Zone, kde panuje naprostá pohoda. Jedná sa o prvú yoga-zjazdovku na svete, na ktorej sa na štyroch stanoviskách koná "Joga na snehu."

Aj milovníci freestylu si tu prídu na svoje a síce v snowparku Corviglia Snow Park na svahu smerom k Marguns - park je považovaný ako jeden z najlepších v Európe a nechýbajú v ňom prekážky ako napr. raily, funboxy alebo corner.
Plán zjazdoviek Corviglia
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie St. Moritz

Niektoré strediská vo Švajčiarsku ponúkajú okrem dennej prevádzky možnosť nočného lyžovania. Najdlhšia osvetlená zjazdovka Švajčiarska sa nachádza v blízkosti St. Moritz am Corvatsch. Každý piatok je otvorená pre nočné lyžovanie zjazdovka s dĺžkou cca 4,2 km medzi 19:00 a 01:00 hod. Posilniť sa môžete počas nočného lyžovania v reštaurácii Murtèl na strednej stanici lanovky. Skipasy pre nočné lyžovanie príp. tzv. "Snow Night" si môžete zakúpiť na mieste. Kto si chce večer zalyžovať na prázdnej zjazdovke, ten si môže zjazdovku večer rezervovať v ostatné dni pre seba, či pre skupinu (ďalšie informácie na mieste).

Après ski St. Moritz

Medzitým čo sa après ski vo zvyšných miestach Oberengadin odohráva skôr v pokojnejšej atmosfére, sú párty a bujaré večierky v St. Moritz rozhodne pojmom. Viac ako 150 oficiálnych podujatí ponúka zábavu s jedinečným šmrncom. Už na zjazdovke vás budú mnohé chatky a reštaurácie lákať rôznymi dobrotami a maškrtami. Tí, čo majú chuť to poriadne roztočiť, by si nemali nechať ujsť návštevu v "Hossa-Bar" na Corvatsch. Aj samo mestečko vás postaví pred ťažkú ​​voľbu - máte tu na výber medzi návštevou klasických engadínských pohostinstiev, kde si môžete pochutnať na kulinárskych špecialitkách, a niekoľkými klubmi, napríklad legendárny klub "VIVA" stojí rozhodne za návštevu. Kto je skôr športový typ, ten si užije aj mimo zjazdovku - napríklad ľadových korčuliach môže brázdiť prírodné dráhy alebo preskúmať okolitú krajinu pri zimnej prechádzke, pokojne aj na snežniciach. Aj o exkluzívnejšie varianty zábavy je tu vďaka paraglidingu, parašutizmu a zimnému golfu perfektne postarané.

Snowpark: Corviglia Snowpark Crowland St. Moritz

St. Moritz má čo ponúknuť všetkým ambicióznym milovníkom zimných športov. Milujete tie najlepšie zjazdové podmienky a tiež pocit adrenalínu v krvi? Potom ste tu správne, pretože Corviglia Snowpark "Crowland" splní každé želanie!

Hneď pri horskej stanici Corviglia na svahu smerom na Marguns je skutočný freestylový raj, ktorý je rovnako ako zvyšok regiónu pestrý a špičkový. Easy a medium line, ktoré sú prešpikované celkovo 30 rôznymi prekážkami ponúkajú optimálny setup pre začiatočníkov a pokročilých. Kicker s 5 -10 m tables, rôznymi boxami a rails, wallrides a roller priťahuje milovníkov freestylu a profíkov a predstavuje obľúbený terén pre rôzne súťaže. Pri strednej stanici Murtèl čaká navyše u-rampa a bagjump.

Celkom nová je v snowparku "Funslope Beginner", zábavná zjadzovka špeciálne určená pre začiatočníkov a deti. Na 600 m si môžu už celkom malí freestylisti vyskúšať vlnitú dráhu, malé boxy a iné zábavné elementy. "Crowland" je tak zážitkom pre celú rodinu a každú vekovú skupinu.

Lyžiarske stredisko Corviglia nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Švajčiarsko

Výsledky testov od expertov Corviglia

Výsledok testu Corviglia sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,6 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie St. Moritz

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko St. Moritz

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter