Lyžiarske hotely s nabíjacou stanicou pre elektromobily - Vezmite si svoj elektromobil na zimnú dovolenku

Ekologicky a trvalo udržateľne, tak sa dnes chová mnoho lyžiarov. Okrem klimaticky priaznivého ubytovania v lyžiarskych strediskách tiež čoraz častejšie volia „zelené“ cestovanie do cieľa a späť. Ostatne počet registrácií ekologických elektromobilov už roky neustále stúpa, najmä v Európe. Každý, kto sa pri cestovaní na snehu spolieha na elektrickú energiu namiesto benzínu alebo nafty, prirodzene chce mať na mieste správnu nabíjaciu infraštruktúru. A práve tomu sa dnes prispôsobilo mnoho lyžiarskych hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné izby a skvelé služby pre hostí a taktiež početné možnosti nabíjania elektromobilov od nadšencov zimných športov. Tieto ubytovania s nabíjacou stanicou pre elektromobily nájdete aj tu v ponuke SnowTrex.

Lyžiarske hotely s nabíjacou stanicou pre elektromobily - Vezmite si svoj elektromobil na zimnú dovolenku
Lyžiarske hotely s nabíjacou stanicou pre elektromobily - Vezmite si svoj elektromobil na zimnú dovolenku

Aké výhody ponúkajú lyžiarske hotely s nabíjacími stanicami pre elektromobily?

Lyžiarske hotely s nabíjacími stanicami pre elektromobily ponúkajú množstvo výhod nielen pre hostí, ale aj hotely a životné prostredie. Lyžiarski rekreanti si tu môžu počas pobytu pohodlne nabiť svoj elektromobil bez toho, aby museli hľadať samostatnú nabíjaciu stanicu. To šetrí čas a námahu. Niektoré hotely dokonca ponúkajú nabíjanie zadarmo, iné si účtujú nižší poplatok, pokiaľ je ich nabíjacia stanica otvorená aj pre verejnosť. Vďaka tomu sa tieto ubytovania stávajú viac a viac atraktívne hlavne pre turistov, ktorí si cenia udržateľnosť, a preto sami prechádzajú na elektrické autá. Aj životné prostredie dlhodobo ťaží z lyžiarskych hotelov s nabíjacími stanicami. Elektromobily vypúšťajú nulové emisie, čo pomáha znižovať znečistenie ovzdušia. Moderné vozidlá sú navyše tichšie ako bežné vozidlá so spaľovacími motormi, čo zlepšuje kvalitu života v rustikálnych, ale často úzkych lyžiarskych strediskách. Lyžiarske hotely s nabíjacími stanicami ponúkajú hosťom na jednej strane komfort, úsporu nákladov a atraktivitu a na druhej strane pozitívne prispievajú k životnému prostrediu znižovaním emisií a hluku.

Ako v Alpách nájdete lyžiarske hotely s nabíjacími stanicami pre elektromobily?

Pokiaľ by ste si na budúcu lyžiarsku dovolenku so SnowTrex chceli objednať skvelý lyžiarsky hotel s nabíjacou stanicou pre elektromobily, môžete to ľahko urobiť na našich webových stránkach. Vo vyhľadávaní ubytovania sme vám pri výbere vybavenia ubytovania pripravili filter „Nab. stanica pre e-auto“. Ak začiarknete toto políčko, zobrazia sa iba tie hotely alebo apartmány, ktoré môžu svojim hosťom poskytnúť vlastnú nabíjaciu infraštruktúru pre elektromobily počas požadovanej doby cestovania. V našom vyhľadávači ubytovania na stránkach SnowTrex ste tak v pozitívnom slova zmysle rozmaznávaní výberom, do ktorej krajiny by ste chceli ísť na svoju budúcu lyžiarsku dovolenku a ktorý z našich početných hotelov a penziónov na horách vám bude najlepšie vyhovovať. Po vykonaní objednávky môžete sedieť a relaxovať a tešiť sa na lyžiarsku dovolenku, kde si po skvelom dni na zjazdovke môžete oddýchnuť pri večeri alebo večer vo wellness, zatiaľ čo sa váš elektromobil dobíja v hotelovej nabíjacej stanici!

Aké tipy by ste mali mať na pamäti pri pobyte v lyžiarskom hoteli s nabíjacou stanicou pre elektromobily?

Pokiaľ sa lyžiari ubytujú na horách v lyžiarskom hoteli s nabíjacími stanicami pre elektromobily, mali by zvážiť niekoľko dôležitých bodov. Samozrejme by ste si tu pred objednaním mali najprv overiť, či hotel nabíjacou stanicou disponuje a či je táto kompatibilná s vašim vlastným elektromobilom. Dôležité je tiež vedieť, kde sa nabíjacia stanica nachádza, napríklad v zabezpečených priestoroch hotela alebo v garáži. Rekreanti na lyžiach, ktorí prídu elektromobilom, by sa navyše mali opýtať na prípadné poplatky a prípadnú predbežnú rezerváciu časového slotu pri nabíjacej stanici. V opačnom prípade má vždy zmysel vziať si so sebou vlastný nabíjací kábel k elektromobilu a overiť si, či nabíjacie stanice lyžiarskeho hotela zodpovedajú z hľadiska rýchlosti nabíjania uzemnenia vášho vlastného elektromobilu. V prípade, že nabíjacia stanica nefunguje, pokazí sa alebo sa auto cez noc správne nenabije, mali by mať vodiči elektromobilov na svojej lyžiarskej dovolenke aj plán B. To znamená vedieť, kde sa najlepšie rovno v samotnom lyžiarskom stredisku nachádza ďalšia najbližšia verejná nabíjacia stanica pre elektromobily.