Dovolenka snowboard - Vhodné ponuky pre snowboardistov

Hľadáte pocit neobmedzenej slobody? Potom určite vyrazte na dovolenku na snowboarde. Tento pocit nestelesňuje nič menej, ako v tých najpodlnejších topánkách so snowboardom jemne kĺzať snehom a pritom si vychutnávať nádherné horské panoráma.

Pre každého milovníka zimných športov, ktorý by rád znovu alebo po prvýkrát podnikol dovolenku so snowboardom, sme vybrali naše najlepšie destinácie a ponuky lyžiarskych hotelov. Či už je to Rakúsko, Francúzsko, Nemecko, Švajčiarsko alebo Taliansko - každá z týchto krajín ponúka neporovnateľné lyžiarske strediská pre Vašu budúcu snowboardovú výpravu. A tiež v krajinách ako je Česko alebo Poľsko môžete počítať s perfektnými podmienkami pre úspešnú dovolenku na snowboarde. Prejdite si našu ponuku hneď teraz!

Dovolenka snowboard - Vhodné ponuky pre snowboardistov
Dovolenka snowboard - Vhodné ponuky pre snowboardistov

Prečo jazdiť na snowboarde?

Snowboarding alebo lyžovanie nie sú pre mnoho milovníkov zimných športov len odlišnými druhmi športov. Sú s nimi spojené nezabudnuteľné zážitky vo voľnej prírode - s nádhernými výhľadmi na bielu krajinu s mnohými horskými vrcholmi, s pocitom slobody a zaslúženú kombináciu športu a relaxácie. Ak ste ešte nikdy neboli na dovolenke na snowboarde alebo na snowboarde ešte nikdy nestáli, mali by ste na začiatku absolvovať kurz snowboardingu. Ak sa nevzdáte, užijete si vyššie popísané zážitky a určite nebudete na svojej lyžiarskej dovolenke naposledy.

Kam na dovolenku na snowboarde?

Najlepšie lyžiarske strediská pre snowboardistov nájdete najmä vo Francúzsku, Rakúsku, Švajčiarsku a Taliansku. Široké, dlhé zjazdovky, takmer žiadne vleky, málo hlavných ťahov - snowboardisti sa tu cítia ako doma! Napríklad ľadovcové lyžiarske stredisko na Kitzsteinhorne v rakúskom Kaprune ponúka zaručene nielen sneh, ale aj početné zjazdovky pre začiatočníkov a profesionálov na snowboarde. Zvlášť obľúbené sú u freeriderov zjazdy hlbokým snehom, rovnako ako u milovníkov freestyle fun-parky. Snowboardoví profesionáli nájdu napr. vo francúzskom lyžiarskom stredisku Chamonix veľa zjazdov mimo zjazdovku - ideálne pre jazdu plnú dobrodružstiev. Tiež je potrebné spomenúť lyžiarske strediská vo Val Thorens, Les 2 Alpes, na ľadovci Kaunertal, v Zillertalu, v Zermattu, Engelbergu, Davose a v Livigne. Pokiaľ chcete extrémne široký výber zjazdoviek, doporučujeme lyžiarsky región Super Ski Card, ktorý Vám umožní prístup k viac ako 2 750 kilometrom zjazdoviek v regiónoch Zell am See / Kaprun a Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Pretože je v zime mnoho štátnych sviatkov a prázdniny, existuje veľké množstvo turistov, ktorí radi jazdia na lyžiach alebo na snowboarde okolo Vianoc, Silvestra a Veľkej noci. Pre jednotlivcov alebo páry sa ponúka napr. jeden z početných wellness hotelov, ktoré po snowboardingu väčšinou dávajú na výber komplexnú škálu relaxácie. Rovnako tak ponúka SnowTrex komplexnú ponuku lyžiarskeho ubytovania i rodinám - či už ide o polpenziu v hoteli alebo vlastné stravovanie v apartmáne. Ak by ste po dni na zjazdovke vyrazili ešte na párty, SnowTrex má aj rad lyžiarskych stredísk s veľkou ponukou après-ski i pre Vás. Zvlášť populárne sú potom napr. Ischgl, Mayrhofen a Sölden.

Zájazdy so snowboardom - na čo si treba dávať pozor?

Na dovolenku na snowboarde je nevyhnutné základné vybavenie. Pre začiatočníka je možno si väčšinu vybavenia samozrejme prenajať v požičovni lyží a snowboardov alebo od kamarátov. Výbava na snowboard zahŕňa lyžiarske alebo termoprádlo, vhodné nohavice a bundu do snehu, lyžiarske okuliare, rukavice a helmu. K tomu patrí samozrejme tiež aj samotný snowboard a snowboardové topánky.

Okrem vybavenia je pre snowboardovú dovolenku rovnako dôležitý výber lyžiarskeho strediska. Skôr úzke zjazdovky, hlavné ťahy alebo lyžiarske trasy a vleky nie sú u snowboardistov príliš obľúbené. Pre začiatočníkov sú samozrejme doporučované lyžiarske strediská s modrými zjazdovkami, zatiaľ čo pokročilí snowboardisti, by sa mali radšej vypraviť do jedného z početných lyžiarskych stredísk sa zábavnými parkami, hlbokým snehom a zjazdovkami pre freeriderov, pretože práve tie zaručujú rôznorodosť zjazdov.