Lyžovačka v Tirolsku

Tirolsko je s istotou jeden z najznámejších regiónov, na ktorý si človek spomenie pri zmienení zimnej dovolenky. Spolková krajina je propagovaná sloganom "Srdce Álp" a láka turistov na nekonečnú ponuku rekreačných aktivít, ktoré splnia každé pranie. Každý milovník zimných športov v tomto mnohostrannom regióne nájde svoju obľúbenú zjazdovku. Ste zvedaví na našu ponuku tirolskej zimnej dovolenky? Prezrite si našu ponuku!

Lyžovačka v Tirolsku
Lyžovačka v Tirolsku

Lyžiarsky región Tirolsko

Už podľa názvu je Tirolsko asi najznámejším lyžiarskym regiónom Álp. S približne 80 lyžiarskymi strediskami ponúka nadšencom lyžovania a snowbordovania všetky stupne obtiažnosti. Aj v jeseni alebo na jar je tento región v prevádzke pre zimnú zábavu, nakoľko až do júna je možné lyžovania na ľadovcových zjazdovkách čo dodáva tomuto čarovnému regiónu na perfekcionizme. Pokiaľ ide o výber iných možností zimných športov, nemôžete sa sťažovať: korčuľovanie, sánkovanie, zimné turistiky, psie záprahy a oveľa viac - Tirolsko ponúka všetko, čo si srdce zimného športovca môže len priať.

Lyžovanie v Tirolsku

V nadmorských výškach medzi 600 a 3 340 m sa v Tirolsku nachádza približne 3 400 kilometrov zjazdoviek všetkých úrovní obtiaže. S pohodlnými vlekmi a lanovkami a modernou infraštruktúrou je tento región veľmi obľúbený ako pre začiatočníkov, tak aj pre profesionálov. Napríklad rodiny s deťmi si tu prídu na svoje vďaka mnohým zeleným, modrým a červeným zjazdovkám. Pre pokročilých lyžiarov, ktorí majú radi čierne zjazdovky, sú vhodnými destináciami napríklad Arlberg alebo Zillertal. Nezabudlo sa tu ani na nočných lyžiarov a freestilistov, tak že si v tirolských lyžiarskych strediskách nájde každý to svoje.

Vzhľadom na to, že v Tirolsku sa nachádza mnoho prepojených lyžiarskych stredísk, skipasy umožňujú slobodu a rozmanitosť. Pre deti a seniorov sú zľavy vo väčšine oblastí. Najrozsiahlejší je Snow Card Tirol, ktorý znamená neobmedzenú lyžovačku po celej spolkovej krajine. Samozrejmosťou sú v ponuke aj skipasy na jednu oblasť, špeciálne vstupenky na ľadovcové zjazdovky alebo napr. celoročné skipasy pre zimných športovcov, ktorí lyžovania nemajú nikdy dosť.

Ďalšie aktivity v Tirolsku

V top lyžiarskych regiónoch, ako je aj Tirolsko, si turisti nielen že prídu na svoje čo sa lyžovania týka, ale aj mimo zjazdoviek. To je zabezpečené v Tirolsku okrem iného asi 4 000 km bežkárskych tratí, 250 sánkarskými dráhami a 3 900 km zimných turistických cestičiek. Tieto vedú pozdĺž zamrznutých jazier a cez hlboko zasnežené lesy. Vo večerných hodinách pozývajú hostí početné reštaurácie na najlepšiu tirolskú kuchyňu a jeden alebo viac pohárikov pálenky.Nechajte sa očariť srdcom Álp! S našimi ponukami v Tirolsku sa vaša lyžiarska dovolenka určite stane neopakovateľným zážitkom!