Hodnotenie zákazníkov

Campitello

63 Počet hodnotení:

88 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,7
Lyžiarska oblasť 9,5
Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Val di Fassa-Carezza
Najvyšší bod: 2 625 m
Najnižší bod: 1 200 m
Výška dediny: 1 448 m
Vlekov celkom: 39
Kotvové vleky: 5
Sedačkové lanovky: 22
Kabínkové lanovky: 12
Zjazdoviek celkom: 110 km
Zjazdovky:
35 km
Zjazdovky:
64 km
Zjazdovky:
11 km

Lyžovačka Campitello - srdce Dolomitov!

Campitello

V nadmorskej výške 1 448 m sa rozlieha jedno z najvýznamnejších športových centier Val di Fassa. Stredisku Campitello dominuje panoráma vrcholu Langkofel (3 181 m) a Col Rodella (2 485 m) a ponúka priame napojenie na lyžiarsky okruh masívu Sella Ronda, čím je zaručená neobmedzená zábava na lyžiach! Lanovkou sa pohodlne dostanete do nadmorskej výšky 2 485 m na Col Rodella, odkiaľ môžete vyštartovať a začať deň, ktorý sa stane určite jedným z tých nezabudnuteľných. Vďaka mnohým slnečným dňom si po aktívnom dni na zjazdovke pri pohľade na krásnu krajinu môžete vychutnať trochu slnečných lúčov. Útulné kaviarne lákajú návštevníkov k príjemnému posedeniu pri káve alebo campari, rodinné pizzérie domácimi cestovinami a pizzou. Campitello organizuje každý rok fašiangovú nedeľu so sprievodom s maskami, ktorú odporúčame všetkým jeho návštevníkom.

Val di Fassa

Val di Fassa sa nachádza v juhozápadnej časti Dolomitov v Trentine a susedí s Južným Tirolskom. V idylickom údolí sa týči niekoľko známych vrcholkov Dolomitov, ako napr Rosengarten (3 004 m), Langkofel (3 181 m), ohromná skupina Sella a úchvatný ľadovec Marmolada (3 342 m). Týmto trojjazyčným údolím (nemčina, taliančina, ladinština) a pozdĺž jeho obľúbených miest sa vinie malá riečka Avisio.

Svojimi okolo 114 km lyžiarskych zjazdoviek a s 59 vlekmi patrí k jednému z najväčších lyžiarskych stredísk spojenia Dolomity Superski a zároveň je aj súčasťou svetovo presláveného ľadovca Sella Ronda. Val di Fassa, pre ktorú dnes najdôležitejší zdroj príjmu predstavuje turistický ruch, ponúka svojim návštevníkom popri prvotriednom lyžiarskom stredisku taktiež veľké množstvo voľnočasových aktivít s nespočetnými možnosťami športového vyžitia, oddychu. Atmosféra je zmesou tradičnej pohostinnosti a miestnej kultúry, ochutnať špeciality trentinskej kuchyne stojí z to!

Doprava Campitello

  • Železnica: Bolzano (cca 50 km), Auer (cca 65 km), Trident (cca 100 km)
  • Letecká doprava: Innsbruck (cca 145 km), Benátky (cca 175 km), Verona (cca 195 km)

Ubytovanie Campitello

Hľadať…

: Lyžovačka Campitello

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter