Deutschnofen
NOVÉ!
Doposiaľ nebolo odoslané žiadne hodnotenie.
| Najvyšší bod: | 2 388 m |
| Najnižší bod: | 1 540 m |
| Výška dediny: | 1 357 m |
| Vlekov celkom: | 18 |
| Kabínkové lanovky: | 4 |
| Sedačkové lanovky: | 12 |
| Kotvové vleky: | 2 |
| Zjazdoviek celkom: | 49 km |
|
Zjazdovky:
|
9 km |
|
Zjazdovky:
|
33 km |
|
Zjazdovky:
|
7 km |
Lyžovačka Deutschnofen - Užite si najslnečnejšiu dedinu v Južnom Tirolsku!
Deutschnofen
Deutschnofen, alebo po taliansky "Nova Ponente", je najslnečnejšia obec v Južnom Tirolsku s necelými 4 200 obyvateľmi. Obec sa nachádza 55 kilometrov južne od hlavného mesta provincie Bolzano na idylickej náhornej plošine na Regglbergu v nadmorskej výške približne 1 350 metrov. V letnom cisárskom počasí si môžete z Deutschnofenu vychutnať fantastické výhľady na Dolomity vrátane Rosengarten (3 002 m), Latemar (2 842 m), Weißhorn (2 316 m) a Schwarzhorn (2 439 m). Celkovo sa obec vyznačuje pokojným, malebným charakterom s okresmi ako Petersberg a Eggen, ako aj ďalšími dedinami a osadami. Okrem športových aktivít, ako je lyžovanie a bežecké lyžovanie, ponúka obec aj kultúrne zaujímavosti, ako sú farský kostol, hrad Thurn, kostol svätej Heleny a dobrodružný turistický chodník "Kirchsteig".Val d'Ega/Eggental
Nádherné údolie Val d'Ega leží v srdci juhotirolských Dolomitov a tiahne sa od brán hlavného mesta provincie Bolzano až po jazero Carezza a pozoruhodnú skupinu Latemar, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jedinečné skalné útvary Catinaccio a Latemar, ktoré sú vždy na očiach, tvoria dokonalú kulisu pre jedinečnú zimnú dovolenku s vysokým faktorom relaxu. Vďaka atraktívnym lyžiarskym strediskám, ako sú Carezza a Obereggen, ako aj mimoriadnym výletným cieľom, ako sú zemné pyramídy v Steineggu, pútnické miesto Maria Weißenstein alebo Ötziho múzeum v Bolzane, si v údolí Val d'Ega prídu na svoje milovníci prírody, kultúrni supi aj nadšenci zimných športov.Doprava Deutschnofen
- Vlak: Bolzano (cca 25 km)
- Let: Innsbruck (cca 140 km), Verona (cca 180 km)
- Otvoriť plánovač trasy v Google Maps




