Hodnotenie zákazníkov

Santa Caterina

306 Počet hodnotení:

94 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,6
Lyžiarska oblasť 8,8
Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Santa Caterina
Najvyšší bod: 2 880 m
Najnižší bod: 1 722 m
Výška dediny: 1 734 m
Vlekov celkom: 7
Kotvové vleky: 4
Sedačkové lanovky: 1
Kabínkové lanovky: 2
Zjazdoviek celkom: 35 km
Zjazdovky:
2 km
Zjazdovky:
27 km
Zjazdovky:
6 km

Lyžovačka Santa Caterina - slnko, sneh a dolce vita!

Santa Caterina

Santa Caterina Valfurva je malá, pokojná dedinka ležiaca v nadmorskej výške 1 734 m v blízkosti švajčiarskej hranice, v strede rozprávkovej krajiny Lombardských Álp, obklopená chránenou oblasťou Národného parku Stilfserjoch. Na tomto idylickom mieste sa cítia pohodlne predovšetkým rodiny s deťmi. Stredisko bolo nielen usporiadateľom ženského zjazdového lyžovania počas majstrovstiev sveta v roku 2005, ale je aj rodiskom trojnásobnej olympijskej víťazky Deborah Compagnoni.

Poloha v priaznivej nadmorskej výške ako aj rôzne zasnežovacie zariadenia zaručujú vynikajúce snehové podmienky! Stredisko je ideálne pre všetkých lyžiarov, keďže sa Santa Caterina nachádza priamo pri lyžiarskej oblasti. Z 2 880 m vysokého hrebeňa Monte Sobretta (3 296 m) je možný zjazd priamo do centra strediska. V pozadí sa týči panoráma vrcholkov pohoria Ortler a ľadovca Forni. Vďaka svojim predovšetkým náročným bežkárskym tratiam je Santa Caterina nielen usporiadateľom mnohých významných medzinárodných pretekov behu na lyžiach, ale aj obľúbeným cieľom bežkárov.

Sondrio

Región Sondrio sa nachádza v Lombardii a ohromí Vás svojou rozmanitou prírodou. Obzvlášť mimoriadny je panoramatický výhľad na štít pohoria Ortler či ľadovec Forni. Kopcovité okolie s množstvom viníc je ideálne pre romantické prechádzky zasnenou zimnou krajinou. Početné chránené prírodné oblasti zaručujú nezabudnuteľný zážitok. K výnimočne pekným patrí Parco Nazionale dello Stelvio. Tu sa v tieni pohoria Ortler a lyžiarskej oblasti Alta Valtellina stretávajú 3 údolia: Valdidentro, Valfurva a Valdisotto. Šport, kultúra, nakupovanie alebo odpočinok v oáze termálnych prameňov – v Sondriu nájdete skutočne všetko, čo od ideálnej dovolenky očakávate!

Doprava Santa Caterina

  • Železnica: Tirano (cca 50 km)
  • Letecká doprava: Bergamo (cca 150 km), Miláno-Linate (cca 195 km), Innsbruck (cca 205 km)

Ubytovanie Santa Caterina

Hľadať…

: Lyžovačka Santa Caterina

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter