Hodnotenie zákazníkov

Stelvio/Stilfs

92 Počet hodnotení:

95 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,7
Lyžiarska oblasť 9,4
Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Sulden
Najvyšší bod: 3 250 m
Najnižší bod: 1 900 m
Výška dediny: 1 310 m
Vlekov celkom: 11
Kotvové vleky: 2
Sedačkové lanovky: 5
Kabínkové lanovky: 4
Zjazdoviek celkom: 44 km
Zjazdovky:
17 km
Zjazdovky:
13 km
Zjazdovky:
14 km

Lyžovačka Stelvio vo Vinschgau - idylická horská dedinka v prírodnom raji!

Stelvio/Stilfs

Dokonca aj taliansky kráľ Viktor Emanuel III. rozpoznal prírodné krásy regiónu Ortles a v roku 1935 nazval región „Národným parkom Stilfser Joch“. Obec Stelvio s približne 1200 obyvateľmi leží v srdci tejto prírodnej scenérie, tesne pod najvyššou nadmorskou výškou v Južnom Tirolsku, König Ortler. 3 905 m vysoký horský gigant patrí do skupiny Ortler-Cevedale, ktorá zahŕňa niekoľko vrcholov medzi 3 500 a 4 000 m a ponúka niekoľko skvelých lyžiarskych oblastí. Stelvio tvorí hlavnú časť obce a týči sa do kopca na strmých svahoch Munwarter a Chavalatsch. V typickej zástavbe románskej zoskupenej dediny má veľa malých uličiek medzi hustými radmi domov. Svojou nezvyčajnou výstavbou a polohou pôsobí obec veľmi romanticky.

Do Selvia, ako sa Stilfs v taliančine volá, sa dá dostať cez známu Stilferjochstraße. Horský priesmyk vysoký 2 758 m pripomína odľahlosť a zároveň nedotknutú prírodu tohto prírodného raja. Cesta vedie cez 48 zákrut, z ktorých niektoré sú úzke, do Lombardska.

Obec Stelvio je magnetom aj pre známe osobnosti. Je to napríklad domov lyžiarskej legendy Gustava Thöniho, ktorého tam stále nájdete lyžovať s hosťami. Pravdepodobne najznámejší horolezec Reinhold Messner si región natoľko váži, že pasienky využíva na pasenie svojich jakov a zriadil tu svoje Messnerské horské múzeum. Výlet za impozantnými zvieratami sa oplatí najmä rodinám a výstava v „Ortles“ sa odporúča milovníkom umenia.

Ortles

Uprostred národného parku Stelvio a obklopený 14 tritisícovkami leží pohorie Ortles, ktorého menovec so svojími 3 950 m je najvyšším a najznámejším ľadovcom Východných Álp. Veľkolepá príroda okolo hory Ortles okúzli ako v zime, tak aj v lete. V celom pohorí je možné si vychutnať lyžovanie od novembra do mája, vrátane dych berúceho výhľadu na Ortles, Cevedala a Königsspitze.

Doprava Stelvio/Stilfs

travelinfo_description

Ubytovanie Stelvio/Stilfs

Hľadať…

: Lyžovačka Stelvio/Stilfs

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter