Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Hodnotenie zákazníkov

Bansko

6 Počet hodnotení:

100 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,7
Lyžiarska oblasť 7,3
Informácie o lyžiarskom stredisku
Bansko
Najvyšší bod: 2 560 m
Najnižší bod: 990 m
Výška dediny: 871 m
Vlekov celkom: 16
Kotvové vleky: 6
Sedačkové lanovky: 8
Kabínkové lanovky: 2
Zjazdoviek celkom: 48 km
Zjazdovky:
20 km
Zjazdovky:
24 km
Zjazdovky:
4 km
Lyžiarske trasy: 8 km

Lyžiarske stredisko Bansko

Lyžiarske stredisko Bansko

Bansko Ski Area je jedným z najznámejších a najmodernejších zimných športových centrier vo východnej Európe. Oblasť je spojená 16 vlekmi, ponúka pestrý výber zjazdoviek s celkovou dĺžkou 48 km a nachádza sa v nadmorskej výške až do 2 560 m.

Lyžiarsky areál je rozdelený do troch lyžiarskych staníc, ktoré sú vzájomne poprepájané zjazdovkami. Do stanice Shiligarnika sa dostanete pohodlne priamo z vrcholu cez mierny zjazd. Odtiaľto sa podľa potreby môžete dostať troj alebo štvorsedačkovou lanovkou opäť na vrchol alebo na zjazdovky prostrednej stanice Chalin valog. Do tretej stanice Bunderishka polyana sa dostanete cez dlhý zjazd do údolia zo stanice Shiligarnika. Zjazd do údolia meria 7,5 km a raz týždenne je osvetlený kvôli večernému lyžovaniu.

Vďaka dobrým snehovým podmienkam má Banko Ski Area najdlhšiu lyžiarsku sezónu v Bulharsku. 100% zjazdoviek je možné umelo zasnežiť a snežné delá sa starajú o predĺženie sezóny s dostatkom snehu. O rozmanitú ponuku sa starajú prírodné skokanské mostíky na úpätí vrcholu Todorka a freeriding v lese. Tou pravou výzvou bude pre skúsených lyžiarov čierna zjazdovka Alberta Tomby.

Čerešničkou na torte je najdlhší 16 km zjazd: z najvyššieho bodu lyžiarskeho strediska - vrcholu Todorka - zdoláte celkom 16 km a prekonáte 1 570 výškových metrov až do údolia.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Bansko

V najväčšom a najobľúbenejšom stredisku Bulharska, nesmie chýbať ani ponuka nočného lyžovania. Hlavný zjazd z centra strediska do údolnej stanice je kompletne osvetlený. 7,5 km dlhá údolná zjazdovka je každý večer umelo osvetlená až do večera. Zjazd je jedným z najdlhších zjazdov krajiny a je akousi čerešničkou na torte v rámci nočného lyžovania. Dve časti osemmiestnej lanovky, Vám umožnia prístup k nočnému lyžovaniu, keďže majú predĺženú prevádzkovú dobu. Pri návrate z lyžovačky sa môžete zastaviť na údolnej stanici lanovky v "Sopranos" alebo v bare "Happy End".

Après ski Bansko

V Bansku nájdete moderné hotely, ale aj napriek tomu mesto nestratilo tradičný šarm a k odpočinku láka niekoľko príjemných krčmičiek nazývaných Mehana. Kedže sa tu cena piva pohybuje okolo 1,50 €, teší sa veľkej obľube aj u turistov. Špičkovou reštauráciou je Hadjirouskova Kashta, kde po večeroch spieva hostinský ľudové piesne. Pre tých, ktorým vyhovuje zábava na diskotékach alebo v kluboch do neskorých nočných hodín je ako stvorený Amnesia Disco Club. Diskotéka Happy End na Vás čaká priamo pri dolnej stanici lanovky a pozýva na návštevu všetkých milovníkov dobrej hudby a tanca.

Pre všetkých, ktorí radi trávia svoj čas aktívne sú tu v ponuke výlety v krásne zasneženej prírode, prechádzky na snežniciach alebo nočné lyžovanie na zjazdovke vedúcej do údolia. Známa úzkokoľajná železnička jazdí viackrát do dňa a teší sa veľkej obľube. Kto si chce po lyžovaní dopriať chvíľku oddychu alebo sa slniť na slnečnej terase, mal by navštíviť jednu z mnohých útulných horských chát.

Snowpark: Snowpark Bansko

Freestyleri pozor! V Bansku na vás čaká moderný a rozmanitý snowpark, ktorý sa vďaka rôznym skokom, prekážkam a dokonca jednej u-rampe postará o dostatok adrenalínu a zábavy. Do funparku, ktorý leží vo výške 2 500 m n.m., sa dostanete pohodlne pomocou sedačkovej lanovky Plato. Tešiť sa môžete na prvotriedny areál s rôznymi trubkami, bedňami a na skoky rôznych veľkostí. S úplne upravenou u-rampou sa Bansko okrem iného radí k jedným z top snowparkov Európy!

Lyžiarske stredisko Bansko nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Bulharsko

Výsledky testov od expertov Bansko

Výsledok testu Bansko sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3,8 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami