Hodnotenie zákazníkov

St. François-Longchamp

169 Počet hodnotení:

97 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 8,8

Lyžiarske stredisko Le Grand Domaine

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 550 m Kabínkové lanovky: 3
Najnižší bod: 1 250 m Zjazdoviek celkom: 165 km
Výška dediny: 1 450 m
Zjazdovky:
115 km
Vlekov celkom: 52
Zjazdovky:
35 km
Kotvové vleky: 32
Zjazdovky:
15 km
Sedačkové lanovky: 17 Lyžiarske trasy: 7 km

Lyžiarske stredisko Le Grand Domaine

Lyžiarske stredisko Le Grand Domaine sa nachádza pod Col de la Madeleine, medzi Massif du Cheval Noir a Massif de la Lauzière. Zimných radovánok si tu užijete na 165 km rôznorodých zjazdoviek s výškovým rozdielom až 1 300 m, ktoré sa zaberajú celých 3 600 ha. Spojením lyžiarskych stredísk Valmorel a St. François-Longchamp vznikol atraktívny lyžiarsky areál, ktorého 56 vlekov sa dá perfektne využiť. Rozsiahla lyžiarska oblasť (1 250 – 2 550 m) pozýva k celodenným výletom, pri ktorých je možné sem tam natankovať nové sily v jednej z pekných horských chatiek.

Prevažujú väčšinou stredne ťažké zjazdovky, nájdete tu ale aj náročné zjazdy, zjazdovky s muldami a nespočetné možnosti jazdy v hlbokom snehu. K tým najťažším zjazdom patrí 1,8 km dlhá "La Lauzière", pri ktorej prekonáte výškový rozdiel o 700 m!

Príkladom je aj terén pre začiatočníkov s extra pomalými vlekmi a detská dedinka, kde je o vaše ratolesti perfektne postarané pre prípad, že si budete chcieť chvíľu zalyžovať medzi dospelými. Svojou polohou zaručuje stredisko dostatok snehu až do polovice apríla.

Zástancovia freestyle si užijú vo funparku "Snow Zone" vo Valmoreli, ktorý má k dispozícii atrakcie typu "tables", "slides", "jumps", "halfpipe" a trať pre "boardercross". V St. François sa nachádza ďalší snowpark.
Plán zjazdoviek Le Grand Domaine
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski St. François-Longchamp

Na ceste do údolia by ste si rozhodne mali skočiť na desiatu do jednej z útulných chatiek v lyžiarskom stredisku.

Klasické après ski tu síce nenájdete, ale za to si tu vychutnáte zimné športy a slnečné lúče s množstvom pohody a pokoja. Bary a pekné reštaurácie tu samozrejme nájdete, dokonca aj kino.

Vo večerných hodinách by ste si nemali nechať ujsť spektakulárne lyžovanie so svetelnými lúčami!

Snowpark: Snowpark Snow Zone St. François-Longchamp

V lyžiarskom stredisku „Grand Domaine“ nájdete snowpark "Snow Zone", patriaci k stredisku Valmorel. Snowpark je hneď pri vleku "Le Gollet". Začiatočníci a pokročilí jazdci tu môžu vyčíňať na prekážkach typu tables, slides, boxes a kicker a nacvičovať svoje triky. Speedjunkies tu tiež prídu na svoje, hlavne na boardercrossovej trati a profíci si určite trúfnu na 120 m dlhú U-rampu.

Ak ste na honbe za viac freestyle dobrodružstvom, vydajte sa do St. François-Longchamp. Priamo vedľa vleku „Le Rocher Blanc“ nájdete ešte jeden snowpark. Pod sedačkovým vlekom "La Lune Bleue" je potom ďalšia boardercrossová trať.

Lyžiarske stredisko Le Grand Domaine nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Francúzsko

Výsledky testov od expertov Le Grand Domaine

Výsledok testu Le Grand Domaine sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,3 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski

Ubytovanie St. François-Longchamp

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko St. François-Longchamp

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter