Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Informácie o lyžiarskom stredisku
Val Cenis Vanoise
Najvyšší bod: 2 800 m
Najnižší bod: 1 300 m
Výška dediny: 1 400 m
Vlekov celkom: 28
Kotvové vleky: 13
Sedačkové lanovky: 13
Kabínkové lanovky: 2
Zjazdoviek celkom: 125 km
Zjazdovky:
73 km
Zjazdovky:
42 km
Zjazdovky:
10 km
Hodnotenie zákazníkov

Les Alpages de Val Cenis [výhodná cena]

851 Počet hodnotení:

96 % Hodnota odporúčaní:

Ubytovanie 8,5
Stredisko 8,7
Lyžiarska oblasť 8,1

Lyžiarske stredisko Val Cenis Vanoise

Lyžiarske stredisko Val Cenis Vanoise

So skipasom "Val Cenis Vanoise" máte prístup k 125 km upravovaných zjazdoviek a 28 lanovkám a vlekom v lyžiarskych areáloch Val Cenis a Termignon. Sedačková lanovka pre 6 ľudí La Turra bola vybudovaná v roku 2008 a umožňuje prechod do areálu Termignon. Patrí dokonca k jednej z najrýchlejších lanoviek Európy, takže zabudnite na dlhé čakanie.

Lyžiarska oblasť na severozápadnom svahu Mont Cenisu zaručuje vynikajúce snehové podmienky. Rôzne horské chaty lákajú k posilneniu alebo jednoducho k odpočinku na slnku. Pekné sú predovšetkým svahy vedúce cez les až do údolia. Mimo zjazdoviek je možné pozorovať zaujímavé kaňony a prírodou vytvorené skokanské mostíky. Zatiaľ čo zjazdovka Michèle Jacot de la Met začínajúca v nadmorskej výške 2 800 m vyvolá aj u skúsených lyžiarov strach, môžu si tí menej skúsení bezstarostne vychutnať najdlhšiu zjazdovku Európy pre začiatočníkov nazývanú Escargot (v preklade slimák). Pre freestylerov si stredisko pripravilo dva snowparky na rôznych výškových úrovniach a s boardecrossmi.

V cca 35 km vzdialenom stredisku Orelle nájdete vstup do Val Thorens, centra Les 3 Vallées. Tento výlet do najväčšieho lyžiarskeho strediska sveta by ste si nemali nechať ujsť!

So skipasom ESKI-MO môžete na jeden deň okrem zjazdoviek vo Val Cenis Vanoise objavovať aj lyžiarske strediská Aussois, La Norma, Valfréjus a Bonneval sur Arc. Jednotlivé strediská sú dostupné vďaka miestnemu bezplatnému skibusu. Pritom tu máte k dispozícii viac ako 300 km zjazdoviek!
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Val Cenis

Komu sa denná ponuka lyžovania máli, ten môže využiť ponuku večerného lyžovania a preveriť si tak svoju športovú kondíciu v stredisku Val Cenis Vanoise. Každý štvrtok predĺži svoju prevádzku zjazdovka "La Colomba", takže lyžiari môžu lyžovať pri umelom osvetlení a žiare mesiaca až do neskorých večerných hodín od 20:00 do 22:00 hod. Zjazdovka, v stredisku s možnosťou nočného lyžovania je dl´ha cca 1,5 km a je označovaná ako zelená zjazdovka. Je teda ideálna aj pre najmenších lyžiarov. Nočné lyžovanie je možné priamo v miestnej časti Lanslevillard.

Après ski Val Cenis

Après ski sa rozbieha už na poludnie. Relaxovať a nabrať nové sily môžete na slnečných terasách horských chát a v reštauráciách lyžiarskej oblasti. O spoločenský večer sa postarajú rôzne reštaurácie, ktoré ponúkajú pre každého niečo - od tradičných savojských jedál až po pizzu. Odporúčame tiež návštevu francúzskej palacinkárne (crêperie). Túto typickú francúzsku špecialitu by ste si v žiadnom prípade nemali nechať ujsť. V baroch a krčmách je o dobrú náladu tiež vždy postarané. Môžete tu pri spoločnom drinku nechať doznieť príjemný deň strávený na lyžiach. O pártychtivých sa zase postará miestna diskotéka. Ak chcete celý deň stráviť mimo zjazdovky ponúka sa Vám množstvo atraktívnych alternatív – sánkovanie, jazda na saniach so psím záprahom, paragliding, prechádzka na snežniciach krásne zasneženou krajinou. Oddych nájdete napr. v 150m² veľkom wellness zariadení Aqua Spa Institut. Okrem toho sa o rozmanitú zábavu postarajú aj krytý bazén, klzisko či bowling centrum.

Snowpark: Snowpark Val Cenis

S vaším skipasom máte celkom prístup do dvoch snowparkoch strediska Val Cenis, nehľadiac na mnoho svahov s hlbokým snehom, ktoré prahnú po tom byť objavené milovníkmi freeridu. Nájdu sa tu aj niekoľko boardercrossových tratí. Kto však hľadá pestrú freestylovú ponuku, tomu doporučujeme výlet do neďalekého strediska 3 Vallées. K lanovke v Orelle, ktorá je ideálnym vstupom do strediska, je to cca 35 km. V najväčšom lyžiarskom stredisku sveta objavíte hneď niekoľko senzácií: Snowpark vo Val Thorens a "DC Area 43 Snowpark" v Méribel sú pritom obzvlášť zaujímavé. Spolutvorcom DC parku nebol nikto iný ako Benjamin Ravanel, European X-Games Superpipe Shaper. Môžte si byž teda istí, že sa vám tu splní každé vaše prianie! Výlet do 3 Vallés sa oplatí pre všetkých, ktorí túžia po jedinečných freestylových a freeridových zážitkoch.

Lyžiarske stredisko Val Cenis Vanoise nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Francúzsko