Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Informácie o lyžiarskom stredisku
Galibier-Thabor
Najvyšší bod: 2 750 m
Najnižší bod: 1 430 m
Výška dediny: 1 800 m
Vlekov celkom: 31
Kotvové vleky: 12
Sedačkové lanovky: 17
Kabínkové lanovky: 2
Zjazdoviek celkom: 160 km
Zjazdovky:
75 km
Zjazdovky:
70 km
Zjazdovky:
15 km
Hodnotenie zákazníkov

Les Hauts de Valmeinier [Výhodná cena]

2 062 Počet hodnotení:

92 % Hodnota odporúčaní:

Ubytovanie 7,8
Stredisko 8,6
Lyžiarska oblasť 8,9

Lyžiarske stredisko Galibier-Thabor

Lyžiarske stredisko Galibier-Thabor

So skipasom "Galibier Thabor" máte možnosť voľby medzi 33 vlekmi a 86 zjazdovkami s celkovou dĺžkou 160 km. K piatej najväčšej lyžiarskej oblasti Savojka patria strediská Valmeinier 1500, Valmeinier 1800 a Valloire.

Nad peknou horskou dedinou Valmeinier sa pri Le Gros Crey rozprestierajú nekonečné snehové svahy s prekrásnymi zjazdovkami, ktoré lákajú k perfektnej lyžovačke, horská pláň na protiľahlej strane je oproti tomu skoro nedotknutá a ponúka tak fantastické možnosti jazdy v hlbokom snehu. Snowboardisti nájdu na Crey du Quart pri Valloire denne upravovaný snowpark s U-rampou a traťou pre boardercross. Pre všetkých, ktorí nemajú dosť lyžovania ani po celom dni, ponúka Vám Valmeinier 1 800 aj veečrné lyžovanie. Výška lyžiarskej oblasti - 70% leží nad 2.000 m - a viac ako 400 snežných diel zaručujú istú snehovú nádielku.

Nestačí vám to ešte? Od Valmeinieru je len 18 km vzdialené ďalšie lyžiarske stredisko Orelle, z ktorého sa bez problémov dostanete do lyžiarskej oblasti Val Thorens – centra Les 3 Vallées. Tento výlet do najväčšej lyžiarskej oblasti sveta by ste si v žiadnom prípade nemali nechať ujsť!
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Valmeinier

Nočné lyžovanie vo Francúzsku je obľúbenou voľnočasovou aktivitou. Kvôli tomu je aj v rodinnom, rozmanitom stredisku Galibier Thabor možné lyžovanie aj večer po ukončení dennej prevádzky. Na údolnej strany Valmenier sa nachádza malé príjemné lyžiarske stredisko, ktoré pozýva lyžiarov k nočnému lyžovaniu po ukončení dennej prevádzky. V miestnej časti Valmenier 1800 je osvetlená cca 600 m dlhá zjazdovka. Štvormiestny sedačkový vlek Pré Aynard jazdí do výšky 1 949 m k začiatku stredne ťažkého zjazdu, ktorý vedie až do údolnej stanice. Končí takmer predo dvermi tunajších barov a krčmičiek. Od Valloire na opačnej strane strediska, dôjdu milovníci nočného lyžovania na začiatok nočného strediska pomocou prepojenia vlekov. Naspäť sa dostanete pomocou skibusu a to cez 10 km dlhú horskú cestu.

Après ski Valmeinier

Valmeinier patrí k pokojným strediskám, ktoré kladú väčší dôraz na kvalitu ako na kvantitu. Útulné chatky sú teda o niečo menšie ako v iných strediskách a namiesto gulášovej polievky sa tu podávajú chutné regionálne špeciality. Po výdatnej lyžovačke si v rámci après ski môžete oddýchnuť na slnečných terasách a v kaviarňach. Večer máte možnosť výberu medzi rôznymi barmi, reštauráciami, 3 kinami a diskotékou. Okrem toho sa tu nachádza tiež klzisko pod holým nebom, rozmanité turistické trasy v okolí dedín, bowlingová či sánkarská dráha. K zaujímavej ponuke patria aj výlety na snežniciach, paragliding a lezenie na ľade. A pre tých, ktorým lyžovanie cez deň nestačí, sa dva krát do týždňa koná nočné lyžovanie (v závislosti od sezóny).

Snowpark: Lac de la Vieille Valmeinier

V lyžiarskom stredisku Galibier Thabor na vás čaká "Snowpark du Lac de la Vieille". V Crey du Quart sa nachádza park ležiaci vedľa vleku "Chateau Ripaille" v nadmorskej výške od 2 000 do 2 400 m takmer presne medzi Valmeinier a Valloire. V parku nájdu milovníci freestylu všetko, po čom im ich srdce túži. Svahy rôznych stupňov obtiažnosti (modrej, zelenej, červenej a čiernej farby), umožňujú každému lyžiarovi zdokonaľovať svoje schopnosti. Vďaka veľkému airbagu je bezpečnosť zaistená.

Okrem ľahkej a strednej zóny na vás čaká zóna pre expertov s viacerými big air a handrail, ktorá je veľkým lákadlom aj pre skutočných profíkov. Okrem boardercrossových tratí, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov, sa nachádza v snowparku "Lac de la Vieille" u-rampa s dĺžkou viac ako 120 m.

Pokiaľ si budete chcieť oddýchnuť medzi jednotlivými jazdami, čaká na vás relaxačná zóna, v ktorej hrá príjemná hudba. Ak budete mať šťastie, dostanete k tomu ešte šťavnaté barbecue. "Snowpark du Lac de la Vieille" stojí rozhodne za návštevu!

Lyžiarske stredisko Galibier-Thabor nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Francúzsko