Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Valmeinier

4 287 Počet hodnotení:

96 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,6
Lyžiarska oblasť 8,8

Lyžiarske stredisko Galibier-Thabor

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 750 m Kabínkové lanovky: 2
Najnižší bod: 1 430 m Zjazdoviek celkom: 160 km
Výška dediny: 1 800 m
Zjazdovky:
60 km
Vlekov celkom: 30
Zjazdovky:
85 km
Kotvové vleky: 11
Zjazdovky:
15 km
Sedačkové lanovky: 17

Lyžiarske stredisko Galibier-Thabor

So skipasom "Galibier Thabor" máte možnosť voľby medzi 30 vlekmi a zjazdovkami s celkovou dĺžkou 160 km. K piatej najväčšej lyžiarskej oblasti Savojka patria strediská Valmeinier 1500, Valmeinier 1800 a Valloire.

Nad peknou horskou dedinou Valmeinier sa pri Le Gros Crey rozprestierajú nekonečné snehové svahy s prekrásnymi zjazdovkami, ktoré lákajú k perfektnej lyžovačke, horská pláň na protiľahlej strane je oproti tomu skoro nedotknutá a ponúka tak fantastické možnosti jazdy v hlbokom snehu. Snowboardisti nájdu na Crey du Quart pri Valloire denne upravovaný snowpark s U-rampou a traťou pre boardercross. Pre všetkých, ktorí nemajú dosť lyžovania ani po celom dni, ponúka Vám Valmeinier 1 800 aj veečrné lyžovanie. Výška lyžiarskej oblasti - 70% leží nad 2.000 m - a viac ako 400 snežných diel zaručujú istú snehovú nádielku.

Nestačí vám to ešte? Od Valmeinieru je len 18 km vzdialené ďalšie lyžiarske stredisko Orelle, z ktorého sa bez problémov dostanete do lyžiarskej oblasti Val Thorens – centra Les 3 Vallées. Tento výlet do najväčšej lyžiarskej oblasti sveta by ste si v žiadnom prípade nemali nechať ujsť!
Plán zjazdoviek Galibier-Thabor
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Valmeinier

Nočné lyžovanie vo Francúzsku je obľúbenou voľnočasovou aktivitou. Kvôli tomu je aj v rodinnom, rozmanitom stredisku Galibier Thabor možné lyžovanie aj večer po ukončení dennej prevádzky. Na údolnej strany Valmenier sa nachádza malé príjemné lyžiarske stredisko, ktoré pozýva lyžiarov k nočnému lyžovaniu po ukončení dennej prevádzky. V miestnej časti Valmenier 1800 je osvetlená cca 600 m dlhá zjazdovka. Štvormiestny sedačkový vlek Pré Aynard jazdí do výšky 1 949 m k začiatku stredne ťažkého zjazdu, ktorý vedie až do údolnej stanice. Končí takmer predo dvermi tunajších barov a krčmičiek. Od Valloire na opačnej strane strediska, dôjdu milovníci nočného lyžovania na začiatok nočného strediska pomocou prepojenia vlekov. Naspäť sa dostanete pomocou skibusu a to cez 10 km dlhú horskú cestu.

Après ski Valmeinier

Valmeinier patrí k pokojným strediskám, ktoré kladú väčší dôraz na kvalitu ako na kvantitu. Útulné chatky sú teda o niečo menšie ako v iných strediskách a namiesto gulášovej polievky sa tu podávajú chutné regionálne špeciality. Po výdatnej lyžovačke si v rámci après ski môžete oddýchnuť na slnečných terasách a v kaviarňach. Večer máte možnosť výberu medzi rôznymi barmi, reštauráciami, 3 kinami a diskotékou. Okrem toho sa tu nachádza tiež klzisko pod holým nebom, rozmanité turistické trasy v okolí dedín, bowlingová či sánkarská dráha. K zaujímavej ponuke patria aj výlety na snežniciach, paragliding a lezenie na ľade. A pre tých, ktorým lyžovanie cez deň nestačí, sa dva krát do týždňa koná nočné lyžovanie (v závislosti od sezóny).

Snowpark: Lac de la Vieille Valmeinier

V lyžiarskom stredisku Galibier Thabor na vás čaká "Snowpark du Lac de la Vieille". V Crey du Quart sa nachádza park ležiaci vedľa vleku "Chateau Ripaille" v nadmorskej výške od 2 000 do 2 400 m takmer presne medzi Valmeinier a Valloire. V parku nájdu milovníci freestylu všetko, po čom im ich srdce túži. Svahy rôznych stupňov obtiažnosti (modrej, zelenej, červenej a čiernej farby), umožňujú každému lyžiarovi zdokonaľovať svoje schopnosti. Vďaka veľkému airbagu je bezpečnosť zaistená.

Okrem ľahkej a strednej zóny na vás čaká zóna pre expertov s viacerými big air a handrail, ktorá je veľkým lákadlom aj pre skutočných profíkov. Boardercrossová trať v snowparku "Lac de la Vieille" je vhodná i pre začiatočníkov.

Pokiaľ si budete chcieť oddýchnuť medzi jednotlivými jazdami, čaká na vás relaxačná zóna, v ktorej hrá príjemná hudba. Ak budete mať šťastie, dostanete k tomu ešte šťavnaté barbecue. "Snowpark du Lac de la Vieille" stojí rozhodne za návštevu!

Lyžiarske stredisko Galibier-Thabor nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Francúzsko

Výsledky testov od expertov Galibier-Thabor

Výsledok testu Galibier-Thabor sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski

Ubytovanie Valmeinier

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Valmeinier

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter