Newsletter

Prihláste si newsletter a zaistite si mnoho výhod!

Pečať kvality bežeckých stôp Rakúsko

Pečať kvality bežeckých stôp Rakúsko

Rakúsko ponúka v zime svojim návštevníkom nielen kvalitné lyžiarske zjazdovky, ale taktiež kvalitné strediská pre bežky s perfektne upravenými a dobre označenými stopami.

Miesta alebo regióny, ktoré garantujú vysoký štandard kvality a zároveň si prajú patriť medzi najlepšie bežkárske strediská v Rakúsku, môžu zažiadať o pečať kvality bežeckých stôp.

Vedľa hlavnej pečate kvality bežeckých stôp, ktorá okrem iného garantuje 30 km veľkú sieť stôp s 80 dňami snehu, neustále upravovanie alebo označenie s udaním kilometrov, existujú v Rakúsku ešte tri ďalšie pečate kvality bežeckých stôp, ktoré sa kritériami nepatrne líšia od hlavnej pečate.

Tri spolkové republiky Tirolsko, Štajersko a Korutánsko majú dokonca svoju vlastnú pečať kvality s vlastnými kritériami, ktorá je udeľovaná samotnou krajinou.

Jedine tí, ktorí spĺňajú dané požiadavky, môžu obdržať na dobu aspoň troch rokov, v Korutánsku päť rokov, pečať kvality bežeckých stôp.

Tirolsko - „Tirolská pečať kvality bežeckých stôp“

Tirolsko - „Tirolská pečať kvality bežeckých stôp“
V spolkovej republike Tirolsko udeľuje tirolská územná správa od roku 1981 "Pečať kvality bežeckých stôp Tirolska". Pre získanie tejto pečati musia prevádzkovatelia tratí spĺňať určité požiadavky. Podľa nich sa musia bežecké trate v "uzatvorenom stredisku pre bežkovanie" nachádzať prevažne v Tirolsku a spĺňať minimálne požiadavky stanovených smerníc. Po preverení splnenia podmienok bude udelená … Viac

Štajersko - „Štajerská pečať kvality bežeckých trás“

Štajersko - „Štajerská pečať kvality bežeckých trás“
Zaručená kvalita stôp čaká na zimných športovcov v štajerských regiónoch bežkovania, ktoré nesú "Štajerskú pečať kvality bežeckých stôp". Pečať sa poskytuje iba v súlade s dodržaním určitých podmienok, ktoré sú určené územnou správou spolkovej republiky Štajersko. K potrebným splneným podmienkam patrí okrem iného istota snehu, perfektne upravené klasické stopy a korčuliarske trasy, bezpečnosť a … Viac

Korutánsko - „Korutánska pečať kvality bežeckých stôp“

Korutánsko - „Korutánska pečať kvality bežeckých stôp“
Perfektné podmienky pre všetkých milovníkov behu na lyžiach ponúka taktiež spolková republika Korutánsko. „Korutánsku pečať kvality bežeckých stôp“ obdŕžia prevádzkovatelia bežeckých tratí pri splnení podmienok pre strediská určené územnou správou Korutánska. Podmienky sú splnené, ak majú strediská zodpovedajúcu záruku snehu a rôzne typy tratí ako aj pravidelnú údržbu a využitie. Pokiaľ boli … Viac