Newsletter

Prihláste si newsletter a zaistite si mnoho výhod!

ďalšie info o zájazde

Skipas

Skipas

Skipas je Vašou vstupenkou na zjazdovky, ktorá Vám umožňuje používanie lanoviek a vlekov v konkrétnom lyžiarskom stredisku alebo celom lyžiarskom regióne.

Je skipas zahrnutý v cene zájazdu?

Pokiaľ nie je uvedené inak, je pri všetkých zájazdoch v cene skipas. Na jedného účastníka zájazdu je v cene zahrnutý jeden skipas. V niekorých strediskách platí špeciálne pravidlá v prípade skipasu. Vezmite preto prosím na vedomie dôležité upozornenia v popise ubytovania. Pokiaľ nie je možné skipas objednať, je to v objednávacom procese označené ako "bez skipasu: v cene".

Na aké časové obdobie je skipas platný?

Skipas je, pokiaľ nie je uvedené inak, platný odo dňa po príjazde do dňa pred odjazdom. Platnosť skipasu pre Vami vybraný zájazd nájdete v objenávacom procese.

Je možné platnosť skipasu predĺžiť?

Platnosť skipasu je možné spravidla v objednávacom procese predĺžiť o deň odjazdu. Kto by rád lyžoval už v deň príjazdu, môže si v mieste pobytu zakúpiť poldenný alebo celodenný skipas na pokladni vleku.

Je možné objednať rozšírenie skipasu?

V niektorých cieľových destináciách je možné si skipas rozšíriť na lyžiarsky región a využiť tým pádom možnosti lyžovania v ďalších lyžiarskych strediskách v rámci lyžiarskej oblasti. Toto je možné vykonať už pri objednávaní Vami vybraného zájazdu.

Čo je to čipová karta?

V mnohých strediskách má skipas podobu čipovej karty (elektronická časová karta). Za túto kartu vzniká minimálny poplatok, ktorý má spravidla podobu zálohy a bude Vám vrátený pri odovzdaní čipovej karty.

Je možné skipas z objednávky odobrať?

V prípade, že si neprajete žiaden skipas, máte možnosť ho v objednávacom procese odstrániť. Z celkovej ceny za zájazd sa potom odpočíta cena za skipas. Pri niektorých ponukách nie je bohužiaľ možné skipas odstrániť.

Potrebujú deti skipas a do akého veku je bezplatný?

Vo väčšine prípadov je v lyžiarskych strediskách skipas pre deti do 5 alebo 6 rokov zdarma. Deti musia byť obvykle v doprovode dospelého alebo lyžiarskeho inštruktora. V niektorých lyžiarskych strediskách môžu deti lyžovať bezplatne aj do 10 alebo dokonca 15 rokov. V objednávacom procese bude na základe vekovej kategórie správny skipas priamo priradený.

Kde je možné si v cene zahrnutý skipas vyzdvihnúť?

Skipas obdržíte na pokladni lanovky alebo v jednotlivých prípadoch priamo v ubytovaní. Presné informácie k miestu vyzdvihnutia obdržíte spolu s Vašimi podkladmi k zájazdu na voucheri pre skipas.

Aké služby zahrňuje skipas?

V mnohých destináciách obdržíte spolu so skipasom celý rad ďalších služieb a výhod. Okrem možnosti použiť skibusy a ďalšie prostriedky verejnej dopravy môžete s Vaším skipasom v mnohých strediskách využiť možnosti zvýhodneného vstupného pri návšteve miestnych múzeí alebo kúpalísk a kúpeľov, ale aj pri udalostiach ako sú koncerty alebo festivaly. Získate tak veľký výber alternatív pre voľný čas po lyžovaní alebo na dni bez lyží.

Kde je možné zakúpiť výhodné skipasy?

Pri hľadaní zvýhodnených skipasov si tu lyžiari prídu na svoje. Pri objednaní lyžiarskej dovolenky v balíčku máte možnosť si Váš skipas zakúpiť za zníženú cenu. SnowTrex pre Vás nakupuje skipasy za výhodnejších podmienok a umožňuje Vám využiť túto zľavu prostredníctvom výhodných ponúk dovolenky v balíčku. Deti obdržia svoju vstupenku na zjazdovky za zníženú cenu alebo celkom zdarma. Tak je možné si zalyžovať v obľúbených a veľkých lyžiarskych strediskách s jedným skipasom za výhodné ceny.

Ako môžem sledovať počet najazdených kilometrov zjazdoviek?

V stále viacerých lyžiarskych strediskách je ponúkaný servis sledovania počtu najazdených kilometrov zjazdoviek pomocou čipovej karty. Na konci lyžiarskeho dňa získate prehľad o počte jázd lanovkou alebo vlekom, najazdených kilometroch a ďalších štatistikách. Stačí Vám len zadať číslo skipasu na webovej stránke príslušnej lanovky. Zobraziť si potom môžete údaje o prekonaných výškových metroch a počte kilometrov najazdených na lanovkách a vlekoch v daný deň. Veľké množstvo lyžiarskych stredísk a lyžiarskych regiónov ponúka možnosť vytlačiť si tieto informácie priamo po poslednom zjazde v automatoch Skiline.