Newsletter

Prihláste si newsletter a zaistite si mnoho výhod!

Ubytovanie

Ponúkame Vám široký výber ubytovacích zariadení - od jednoducho zariadených penziónov, cez moderné apartmánové domy, až po luxusné 5-hviezdičkové hotely. Opotrebovanie zariadenia súvisiace s vekom je možné vo všetkých spomínaných formách ubytovania. Kategória ubytovania zodpovedá oficiálnej klasifikácii danej krajiny (hviezdy), príp. je pridelená nami (slnká) v prípade, že ubytovanie nie je klasifikované alebo jeho stav sa podľa nášho názoru nezhoduje s jeho oficiálnym klasifikovaním.

Kategórie ubytovania

* alebo °
Veľmi jednoduché ubytovanie, zariadené len tým najnutnejším.

** alebo °°
Jednoduché ubytovanie s určitým stupňom komfortu, napr. jednoduché penzióny s raňajkami alebo apartmány strednej triedy.

*** alebo °°°
Dobré a útulné celkové vybavenie s dobrým komfortom. Vybavenie lepšej kvality.

**** alebo °°°°
Veľmi dobré celkové vybavenie s vysokým komfortom. Poloha objektu vyhovuje zvýšeným nárokom.

***** alebo °°°°°
Prvotriedne celkové vybavenie so všetkým komfortom. Veľmi upravený a exkluzívny celkový dojem.

Druhy ubytovania

Apartmány štúdiá a chalety

Štúdiá pozostávajú z jednej obývacej miestnosti na spanie, zatiaľ čo apartmány a chalety majú k dispozícii minimálne jednu ďalšiu miestnosť. Všetky tieto druhy ubytovacích zariadení sú vybavené kuchyňou alebo kuchynskou linkou, stravovanie teda spravidla nie je zahrnuté v cene. Pokiaľ máte záujem využiť obývaciu miestnosť výlučne ako obývačku, je možné apartmán obsadiť aj menším počtom osôb.
V niektorých prípadoch je záverečné upratanie ubytovacích priestorov zahrnuté v cene, niekedy sa však za túto službu platí v mieste pobytu, príp. sa môže vykonať aj samostatne. Spravidla je v stredisku potrebné zložiť kauciu, ktorú však za normálnych okolností obdržíte pri Vašom odjazde späť. Presnejšie informácie nájdete na našej internetovej stránke v popise Vami zvoleného ubytovania.
Pokiaľ nie je uvedené inak, nie sú uteráky a posteľná bielizeň zahrnuté v cene zájazdu. Vo väčšine prípadov sa však dajú vypožičať v mieste pobytu alebo si môžete priviezť so sebou vlastné.

Hostince a hotely

V tomto prípade máte možnosť výberu medzi jedno-, dvoj- alebo viac lôžkovými izbami s raňajkami alebo polpenziou. V závislosti od kategórie majú ubytovania k dispozícii saunu alebo dokonca veľkorysé wellness priestory (saunu, solárium, parný kúpeľ, bazén).

Penzióny s raňajkami

Penzióny s raňajkami predstavujú cenovo výhodnú alternatívu hostincov a hotelov. Aj v tomto prípade máte voľbu medzi jedno-, dvoj- alebo viac lôžkovými izbami s raňajkami.

Príjazd a odjazd

Check in a check out

V hostincoch, hoteloch a penziónoch s raňajkami je spravidla možné sa ubytovať najneskôr od 16-tej hodiny, v apartmánoch až od 17-tej hodiny.
V deň odchodu je potrebné izbu opustiť najneskôr do 10-tej hodiny. Podrobné informácie obdržíte priamo na mieste pri príchode.

Pobytová taxa

Pobytová taxa predstavuje miestny poplatok, ktorý sa účtuje v mnohých turistických strediskách za každý deň pobytu. Paušálny poplatok v tomto prípade neexistuje. Každé stredisko si výšku pobytovej taxy určuje samo.
V niektorých prípadoch je pobytová taxa už započítaná v celkovej cene zájazdu, v opačnom prípade je potrebné ju uhradiť priamo v stredisku.