Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Bad Gastein

765 Počet hodnotení:

90 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,2
Lyžiarska oblasť 8,6
Informácie o lyžiarskom stredisku
Gastein
Najvyšší bod: 2 686 m
Najnižší bod: 850 m
Výška dediny: 1 002 m
Vlekov celkom: 48
Kotvové vleky: 16
Sedačkové lanovky: 17
Kabínkové lanovky: 15
Zjazdoviek celkom: 177 km
Zjazdovky:
63 km
Zjazdovky:
106 km
Zjazdovky:
8 km
Lyžiarske trasy: 21 km

Lyžiarske stredisko Gastein

Lyžiarske stredisko Gastein

So skipasom Ski amadé máte prístup k neuveriteľným 760 km zjazdoviek ako aj 270 lanovkám a vlekom (viď popis lyžiarskeho regiónu). Lyžiarsky región Gastein patrí so svojimi cca 198 km zjazdoviek (vr. 21 km lyžiarskych trás) a 48 lanovkami a vlekmi k najväčším a najkrajším lyžiarskym oblastiam Salzburska. Vzhľadom na polohu v nadmorskej výške až do 2 686 m a mnohým zasnežovacím zariadeniam tu takmer vždy panujú vynikajúce snehové podmienky až do jari.

Dohromady na Vás v údolí Gastein s lyžiarskymi hojdačkami Dorfgastein-Großarltal a Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel, s oblasťami Graukogel a Sportgastein, čakajú štyri lyžiarske oblasti, ktoré svojou mnohostrannou ponukou splnia Vaše predstavy. Začiatočníci nájdu nad Dorfgastein a na druhej strane Fulseck v Großarltal mnoho širokých zjazdoviek, kde sa môžu pomaly zdokonaľovať. Od hornej stanice na Fulseck majú tiež skvelý výhľad na Grossglockner a Dachstein. Prístupné iba z údolia, lae jednoznačne stoja za to sú prírodné zjazdovky v hlbokom snehu na Graukogeli. Rovnako zaujímavá je pre pokročilých lyžiarov aj oblasť Sportgastein, najvyššie položená lyžiarska oblasť v celom Ski amadé, s lyžiarskymi túrami, terénmi s hlbokým snehom a bubnovými zjazdovkami, ktoré sú perfektnou zábavkou aj pre profíkov. Lyžiarska hojdačka od Stubnerkogel ku Schlossalm je najväčšie vzájomne prepojené lyžiarske stredisko v údolí Gasteinertal a vďaka jeho nadmorskej výške 2 300 m majú veľmi dobre snehové podmienky. Freestylisti sa zase môžu vyblázniť v snowparkoch na Stubnerkogeli a Kreuzkogeli.

Toto veľké, rozmanité stredisko je vhodné predovšetkým pre rodiny s deťmi. Kúzelný koberec, lyžiarske školy a cvičná lúka ponúkajú ideálne predpoklady pre prvé kroky na lyžiach a pokročilé lyžiarske rodiny si užijú taktiež veľa zábavy vďaka početným širokým , slnečným zjazdom v stredisku.

V lyžiarskom stredisku nájdete Wi-Fi hotspoty, ktoré vám ponúkajú možnosť zostať počas lyžiarskej dovolenky v kontakte so svojimi priateľmi a zaslať im fotku z čerstvo napadnutého snehu.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Bad Gastein

Zo zjazdovky "na zjazdovku" také môže byť motto v Bad Gastein! Stredisko ponúka okrem klasických zimných športov aj mnoho ďalších početných aktivít. Už na zjazdovke Vás mnohé lokály pozývajú k posedeniu. Taktiež v stredisku vládne živá atmosféra dlho do noci, čakajú tu na Vás mnohé párty, bary a diskotéky.

Zatancovať si môžete napr. v rockovom klube Silver Bulett so živou hudbou. Podarenú zábavu zažijete bez pochyby aj v mnohých après ski baroch a krčmách, ako je napríklad Joe 's Bar. V Sky Bare si môžete posedieť priamo nad kúpeľami Alpentheme a relaxovať pri posrkávání výborných koktejlov vychutnávať krásny výhľad na okolité vrcholky.

Odpočinok sľubujú dve veľké termálne zariadenia a liečebné centrum. Počas dňa sa môžete venovať mnohým aktivitám ako napr. sánkovaniu, curlingu, korčuľovaniu, alebo si môžete zájsť na túru. Večer si môžete vychutnať jazdu na nočnej sánkárskej dráhe Bellevue Alm, pri ktorej Vám stúpne adrenalín! Tu si určite každý návštevník nájde tú svoju zábavu..

Ak sa zaujímate o históriu, odporúča sa navštíviť hrad Klammstein pri vstupe do údolia a prehliadnuť si výstavu o jeho vzniku. Rodiny s deťmi by tiež nemali vynechať návštevu tejto pevnosti, kde je pre malých fanúšikov príšer pripravená strašidelná prehliadka.

Snowpark: Bad Gastein

V lyžiarskom stredisku Gastein nájdete rovnomenný snowpark, ktorý patrí do skupiny Q-Parks - v podstate ako väčšina tých najlepších snowparkov v Alpách. Z Bad Gasteinu ​​sa do parku dostanete lanovkou Stubnerkogelbahn a z Bad Hofgasteinu lanovkou Angertalbahn. V nadmorskej výške 1 900 m vám snowpark ponúka tri rôzne terény a veľké množstvo freestylových prekážok.

Beginner area sa môže pochváliť dvoma debnami, butter boxami typu wave a elephant ako aj štyrmi skokmi. Aj medium area je perfektne vybavená, nájdete tu napríklad debny, jumps s dĺžkou až 9 m, raily, tubes a geniálnu jibzone s pyramídou a wallride spine. Freestyle profíci sa vybláznia v advanced area na náročnejších prekážkach - picknicker jib s dĺžkou 11 m, jump s dĺžkou 12 m, debna down flat down dlhá 15 m a ďalšie parádne prekážky.

Všetkým tým, ktorí freestyle milujú skôr pasívne, odporúčame zaujať pohodlné miesta na slniečku a síce vo Stubneralm na dolnom konci parku - budete mať skvelý výhľad na všetko, čo sa v parku odohráva. Ak hľadáte viac dobrodružstva, potom nevynechajte návštevu "Absolut Parku" a "The Stash" na Schuttlebergu vo Flachauwinkl, kde je okrem iného superpipe, jib park a rôzne prírodné prekážky.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Gastein nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Gastein

Výsledok testu Gastein sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,2 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Bad Gastein

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Bad Gastein

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami