Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Impuls Hotel Tirol

80 Počet hodnotení:

98 % Hodnota odporúčaní:

Ubytovanie 9,6
Stredisko 8,9
Lyžiarska oblasť 9,0

Lyžiarske stredisko Gastein

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 686 m Kabínkové lanovky: 14
Najnižší bod: 850 m Zjazdoviek celkom: 177 km
Výška dediny: 857 m
Zjazdovky:
66 km
Vlekov celkom: 43
Zjazdovky:
103 km
Kotvové vleky: 13
Zjazdovky:
8 km
Sedačkové lanovky: 16 Lyžiarske trasy: 21 km

Lyžiarske stredisko Gastein

So skipasom Ski amadé máte prístup k neuveriteľným 760 km zjazdoviek ako aj 270 lanovkám a vlekom (viď popis lyžiarskeho regiónu). Lyžiarsky areál Gastein patrí so svojimi približne 197 km zjazdoviek (vr. 21 km lyžiarskych trás) a 43 lanovkami a vlekmi k najväčším a najkrajším lyžiarskym oblastiam Salzburska. Vzhľadom na polohu v nadmorskej výške až do 2 686 m a mnohým zasnežovacím zariadeniam tu takmer vždy panujú vynikajúce snehové podmienky až do jari.

Začiatočníci nájdu v celej oblasti veľmi pekné široké zjazdovky. Priamo v blízkosti Bad Hofgastein je k dispozícii cvičný vlek lyžiarskeho centra Angertal. Na tých náročnejších lyžiarov čaká zjazdovka na Graukogeli, ktorá prechádza do čiernej závodnej zjazdovky medzinárodnej lyžiarskej federácie. Rovnako terény s hlbokým snehom ako napr. na Kreuzkogeli, či mnohé okružné lyžiarske trasy ponúkajú perfektnú alternatívu pre všetkých expertov. Okrem toho je na Kleine Scharte v ponuke lyžiarske safari so sprievodcom. Najväčší výškový rozdiel v Salzbursku prekonáte na zjazdovke "Hohe Scharte Nord" v stredisku Schlossalm.

Snowboardisti a milovníci freestylu sa zase môžu vyblázniť v snowparkoch na Stubnerkogeli a Kreuzkogeli.

V stredisku sa nachádzajú Wi-Fi hotspoty. Takto si tu môžete užiť nielen sneh a slnečné lúče, ale podeliť sa aj o svoje dojmy a zážitky s rodinkou a priateľmi doma.

Dohromady na Vás v údolí Gastein s lyžiarskymi hojdačkami Dorfgastein-Großarltal a Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel, s oblasťami Graukogel a Sportgastein, čakajú štyri lyžiarske oblasti, ktoré svojou mnohostrannou ponukou splnia Vaše predstavy.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Bad Hofgastein

V stredisku Bad Hofgastein lákajú už na zjazdovkách mnohé lokály k posedeniu ako napr. Ice Cube Cocktailbar. Taktiež v stredisku vládne v rôznych baroch a puboch živá atmosféra. Horúcim tipom je Sky Bar nachádzajúci sa priamo nad termálnym kúpaliskom Alpentherme, ktorý okrem chutných kokteilov ponúka aj skvelý výhľad. Tiež rustikálny Gastein Alm, Flying Fox Winebar, Aurum alebo vegetariánsky Kraut a Rüben patria k obľúbeným podnikom. Párty chtiví sa zase zabavia a zatancujú si v Bad Gasteine v podniku Gatz Mountain Club, Silver Bullet alebo Haeggbloms Bar. Pokojný večer sa dá stráviť v jednej z reštaurácií a výdatným jedlom načerpať nové sily do ďalšieho dňa.

Uvoľnenie a odpočinok po vydarenom dni na lyžiach sľubuje termálne kúpalisko Alpentherme, najmodernejšia alpská oáza zdravia a voľného času v Európe. Obrovská zábava pre malých aj veľkých je jazda na sánkach na sánkarských dráhach v strediskách Bad Gastein alebo Bad Hofgastein. Okrem toho si v Bad Hofgasteine môžete zakorčuľovať, zahrať curling, halový tenis alebo zajazdiť na pravých islandských koňoch v manéži.

Ak sa zaujímate o históriu, odporúča sa navštíviť Gasteinské múzeum alebo hrad Klammstein pri vstupe do údolia a prehliadnuť si výstavu o jeho vzniku. Rodiny s deťmi by tiež nemali vynechať návštevu tejto pevnosti, kde je pre malých fanúšikov príšer pripravená strašidelná prehliadka.

Snowpark: Gastein Bad Hofgastein

V lyžiarskom stredisku Gastein nájdete rovnomenný snowpark, ktorý patrí do skupiny Q-Parks - v podstate ako väčšina tých najlepších snowparkov v Alpách. Z Bad Gasteinu ​​sa do parku dostanete lanovkou Stubnerkogelbahn a z Bad Hofgasteinu lanovkou Angertalbahn. V nadmorskej výške 1 900 m vám snowpark ponúka tri rôzne terény a veľké množstvo freestylových prekážok.

Beginner area sa môže pochváliť dvoma debnami, butter boxami typu wave a elephant ako aj štyrmi skokmi. Aj medium area je perfektne vybavená, nájdete tu napríklad debny, jump s dĺžkou až 10 m, raily, tubes a geniálnu jibzone s pyramídou a wallride spine. Freestyle profíci sa vybláznia v advanced area na náročnejších prekážkach - picknicker jib s dĺžkou 11 m, jump s dĺžkou 12 m, debna down flat down dlhá 15 m a ďalšie parádne prekážky.

Všetkým tým, ktorí freestyle milujú skôr pasívne, odporúčame zaujať pohodlné miesta na slniečku a síce vo Stubneralm na dolnom konci parku - budete mať skvelý výhľad na všetko, čo sa v parku odohráva.

Lyžiarske stredisko Gastein nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Gastein

Výsledok testu Gastein sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,2 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami