Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Döllach

639 Počet hodnotení:

93 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,4
Lyžiarska oblasť 8,5

Lyžiarske stredisko Großglockner-Heiligenblut

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 989 m Kabínkové lanovky: 4
Najnižší bod: 1 301 m Zjazdoviek celkom: 55 km
Výška dediny: 1 024 m
Zjazdovky:
20 km
Vlekov celkom: 13
Zjazdovky:
34 km
Kotvové vleky: 8
Zjazdovky:
1 km
Sedačkové lanovky: 1 Lyžiarske trasy: 11 km

Lyžiarske stredisko Großglockner-Heiligenblut

So skipasom "Großglockner" je vám k dispozícii 55 km snehu istých a hlavne ľudoprázdnych zjazdoviek, na ktoré vás v nadmorskej výške 1 301 m až 2 989 m dopraví celkom 13 lanoviek a vlekov. Tu, na úpätí najvyššej hory Rakúska (3 798 m) si užijete nádhernú kulisu zasnežených vrcholkov hôr a budete nadšení z ponuky prevažne stredne ťažkých zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje profíci a freerideri.

Pre prvé oblúčiky na snehu sú ako stvorené svahy na Sonnenalm a Fleissalm. Strmá zjazdovka z vrcholku Fallbichl je výzvou aj pre skúsených, rovnako ako lyžiarska túra z Schareck na Fleissalm. Jedinečný zážitok vám pripraví jazda podzemnou lanovkou v tuneli zo strednej stanice Roßbach na Fleissalm, ktorá vedie cez bývalé vodovodné potrubie.

Zjazdovky sa tu nachádzajú prevažne ďaleko nad stromovým pásmom, takže sa tu naskytnú báječné možnosti pre milovníkov jazdy aj mimo vyznačenej zjazdovky. Aj tie najodvážnejšie freeridové priania vám splní Freeride Arena na Großglockneri. Medzi výšinou Gjaidtrog v nadmorskej výške 2 989 m a horskou dedinkou Heiligenblut vo výške 1 204 m nájdete rôzne štreky pre lyžiarov a snowboardistov, ktoré túžia po tom byť preskúmané. Fanúšikovia freeridu tu nájdu terén s celkovou rozlohou cca 15 km². Ideálne zázemie pre lyžiarske túry ponúka Národný park Vysoké Taury, jedna z najväčších oblastí vo Východných Alpách, ktorá je pre toto športové odvetvie známa aj mimo hraníc Rakúska. Jazdí tu dokonca špeciálny autobus, ktorý je vám k dispozícii, ak sa chcete na nejakú tú lyžiarsku túru vydať.

Už len pri pomyslení na všetky tieto športové aktivity vyhladnete. A na to je stredisko skvele pripravené. Nové sily načerpáte treba pri posedení na dobrom obede v nejakej z lyžiarskych chatiek, jedinečný panoramatický výhľad je už v cene! Rodiny s deťmi a športovci hľadajúci pohodu a pokoj tu sú na správnom mieste.
Plán zjazdoviek Großglockner-Heiligenblut
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Döllach

V Döllachu na vás čaká kopec možností, ako sa aktívne vyžiť aj mimo zjazdovky. Či už sa rozhodnete pre horolezectvo so skúseným sprievodcom, pre zábavnú sánkarskú akciu na neďalekej sánkarskej dráhe alebo pre jazdu na koni zasneženou zimnou krajinou, budete s ponukou určite spokojní. Na klzisku vo Waldfest aréne sa môžete vyblázniť dokonca až do 22:00 hod., alebo si vyskúšať curling. Odpočinok hľadajte v relaxačnom centre v hoteli Post a okolitou prírodou sa môžete pokochať pri mnohých prechádzkach po zasneženej krajine. Číru romantiku zažijete počas jazdy v kočiari s konským záprahom.

Než sa po celodennej zábave na zjazdovkách vydáte na spiatočnú cestu, môžete navštíviť príjemné horské chaty a dať si teplý čaj. V Heiligenblute môžete dokonca zažiť poriadnu chatársku zábavu napríklad v lokále Hirschenbar a takto zakončiť denné lyžovanie.

Snowpark: Snowpark Döllach

V tomto lyžiarskom stredisku nie je žiaden snowpark! Perfektné snowparky nájdete v lyžiarskych strediskách Mayrhofen, Kaprun a Neustift.

Lyžiarske stredisko Großglockner-Heiligenblut nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Großglockner-Heiligenblut

Výsledok testu Großglockner-Heiligenblut sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3,6 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Döllach

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Döllach

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter