Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Finkenberg

645 Počet hodnotení:

98 % Miera odporúčaní:

Stredisko 9,0
Lyžiarska oblasť 9,3

Lyžiarske stredisko Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 3 250 m Kabínkové lanovky: 16
Najnižší bod: 630 m Zjazdoviek celkom: 202 km
Výška dediny: 840 m
Zjazdovky:
58 km
Vlekov celkom: 65
Zjazdovky:
101 km
Kotvové vleky: 26
Zjazdovky:
43 km
Sedačkové lanovky: 23 Lyžiarske trasy: 8 km

Lyžiarske stredisko Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000

So skipasom "Zillertaler Superskipass" si môžete vybrať z 542 km zjazdoviek v Zillertal Aréne, pri lanovkách Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, v stredisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a vo Wildkogel-Aréne v Brambergu. Všetky strediská sú dobre vzájomne prepojené vďaka bezplatnej kyvadlovej doprave, či už vlakmi alebo autobusmi. Od zimnej sezóny 2013/14 ponúka lyžiarske stredisko Zillertal Arena bezplatný prístup na Wi-Fi. Môžete si tu užiť nielen snehu a slnečných lúčov, ale aj podeliť sa o svoje dojmy a zážitky s rodinkou a priateľmi doma (viď lyžiarsky región).

Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 (Lyžiarsky a ľadovcový svet Zillertal 3000) presvedčí čerstvo zasneženými svahmi, ktoré sú v každom stupni obtiažnosti. Nedotknutý hlboký sneh a hrboľaté zjazdovky rozbúšia srdce každého lyžiara. Jedinečný ľadovec Hintertux je na dosah - otestujte jediné celoročné lyžiarske stredisko v Rakúsku, ktoré ponúka ideálne podmienky pre lyžovanie 365 dní v roku! Celková oblasť s celkovou dĺžkou 202 km zjazdoviek a 23 km lyžiarskych trás s 66 vlekmi a lanovkami, sa nachádza v nadmorskej výške 630 až 3 250 m!

Či sa budete spúšťať 12 km dlhým svahom Gefrorene Wand (3 250 m n m), svahom s bubnami na Olpereri (3 476 m n m) alebo sa radšej ponoríte do hlbokého snehu na Kasereri (3 093 m n m), možnosť výberu je široká!

Ďalším zážitkom bude zaiste okružná jazda po ľadovci, počas ktorej môžete za jeden deň prekonať 60 km zjazdoviek. Na vrchu Penken v Mayrhofene nájdete obrí zjazd Harakiri, ktorého priemerný spád činí 78%, čím predstavuje najstrmšiu zjazdovku v Rakúsku, ktorú si určite nenechajú ujsť predovšetkým skúsení lyžiari. Rastkogel a Horberg ponúkajú naproti tomu skôr pokojné a priemerne náročne zjazdovky.

Taktiež o snowboarderov bude na ľadovci ako aj na vrchu Penken dobre postarané a to vďaka dvom snowparkom s atrakciami ako halfpipe, tables, slides a mnohými ďalšími elementmi. Deti sa môžu vyblázniť v detskom parku na Eggalme, kde na nich čaká lyžiarsky kolotoč, kúzelný koberec ako aj snowtubingová dráha.

Novinkou v sezóne 2017/18 je desaťmiestna jednolanová lanovka Finkenberg I. Nahradila štvormiestnu kabínkovú lanovku na údolnej stanici vo Finkenbergu a prevezie 2 400 osôb za hodinu v 56 kabínkach z údolia až na kopec. Táto zmena ponúka návštevníkom viacej komfortu a to vďaka kratšej jazde, vyhrievaným sedačkám a Wi-Fi.
Plán zjazdoviek Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Finkenberg

Vo Finkenbergu sa o tú správnu atmosféru postará "Laternd'l Pub" . V plnom bare s DJ-mi, typickou après ski hudbou je výborná nálada už vopred naprogramovaná! Publikum sa môže tešiť na známe hviezdy šlágrovej hudobnej scény, ktoré pravidelne vystupujú na párty Tux1 v "Papperla Pub" v Hintertuxe. Taktiež v lokáli Hohenhaus Tenne priamo pri stanici dolnej lanovky Tuxer Gletscher sa každý večer konajú párty, kde sa môžete zabaviť pri tónoch známych hitov. O spojení medzi jednotlivými miestami, kde sa konajú párty, sa postará o hostí tzv. „NIGHTLINER”, autobusové spojenie (od 18:30 do 02:30 hod.) medzi Finkenbergom a Hintertuxom (za poplatok).

Kto po namáhavom dni nemá náladu na párty môže sa vybrať na jednu z 3 osvetlených, až 5 km dlhých sánkárskych dráh a vyblázniť sa pri malebnom výhľade! V údolí Tuxer nájdete dohromady 68 km zimných chodníkov. V dolnej stanice lanovky Finkenberg Almbahn leží prírodná ľadová plocha a dve curlingové dráhy.

V prípade nepriaznivého počasia, je máte možnosť využiť kryté kúpalisko alebo nejaké wellness zariadenie. Rodinám sa vyplatí aj výlet do „Playarena” v Tuxu, kde je na ploche 1 200 m² rozkladajúce sa indoorové ihrisko.

Snowpark: Snowpark Betterpark Hintertux Finkenberg

Ten, kto sa nachádza vo Finkenbergu a hľadá skvelé možnosti pre freestyle, toho môžeme upokojiť. Nájdu sa tu totiž hneď dve prvotriedne príležitosti. Na ľadovci Hintertux sa na vašu návštevu teší „Betterpark“, kde si na svoje prídu ako začiatočníci, tak aj pokročilí. Easy line, medium line, pro line, rail line a box line si vyžadujú poriadnu porciu kreativity a originality. Nechýba ani 100 m dlhá superpipe. V nadmorskej výške 3 200 m a s rozlohou 35 000 m² nebude ľahké odolať návšteve parku, veľkú rolu pritom hrá aj dych vyrážajúca alpská krajina.

V populárnom „Vans Penken Park“ v Mayrhofene sa môžete vyblázniť na šiestich rôznych zjazdoch s jibami, boxami, railami, skoky a U-rampou.

Plán snowparku Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000

Výsledok testu Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,6 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Finkenberg

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Finkenberg

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter