Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Flirsch

1 007 Počet hodnotení:

94 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,6
Lyžiarska oblasť 9,0
Informácie o lyžiarskom stredisku
Arlberg
Najvyšší bod: 2 811 m
Najnižší bod: 1 300 m
Výška dediny: 1 154 m
Vlekov celkom: 88
Kotvové vleky: 28
Sedačkové lanovky: 45
Kabínkové lanovky: 15
Zjazdoviek celkom: 303 km
Zjazdovky:
130 km
Zjazdovky:
122 km
Zjazdovky:
51 km
Lyžiarske trasy: 200 km

Lyžiarske stredisko Arlberg

Lyžiarske stredisko Arlberg

Z Flirschu sa dostanete do St. Anton a do pridruženého najväčšieho lyžiarskeho strediska Arlberg celkom pohodlne bezplatným skibusom. Lyžiarské strediska St. Anton, Stuben, Zürs a Warth-Schröcken sú od zimnej sezóny 2016/2017 vďaka lanovkám Flexenbahn, Trittkopfbahn I a II, ako aj Albonabahn 2 zlúčené do jedného veľkého lyžiarskeho strediska. Lanovka Flexenbahn so 47 kabínkami, každá pre 10 ľudí spája Lech-Zürs s Stuben/Alpe Rauz a nahradzuje denne 120 jázd skibusu. Navyše je možné si užiť veľkolepý výhľad na Klostertal vďaka veľkým panoramatickým oknám. Pre držiteľov skipasu "Arlberg" je k dispozícií celkovo 303 km zjazdoviek a 88 vlekov a lanoviek.

Arlberg (1 300 - 2 811 m n.m.) je jedným z regiónov, kde napadne najviac snehu v Alpách. Spoločne s modernými zasnežovacími zariadeniami máte zaručené vynikajúce podmienky pre lyžovanie! Arlberg nie je ale známy len pre dobre upravené zjazdovky, ale taktiež ako freeride-mekka. Nachádza sa tu dokopy cca 200 km zjazdov hlbokým snehom k tráveniu perfektného dňa na prašane. Vďaka rozsiahlej starostlivosti o deti a mnohým modrým zjazdovkám sú lyžiarske strediska v okolí Flirschu vhodné pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Horské reštaurácie horskej lanovky Arlberg ponúkajú bezplatnú Wi-Fi.

Funpark „STANTON PARK“ v areáli Rendl s kickery, raily a tabletmi je pre snowboardistov skutočným zážitkom. Skutoční profíci sa môžu odobrať na trate majstrovstiev sveta pod Kapall (2 330 m), zatiaľčo začiatočníci to môžu vyskúšať na Gampen.

K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Flirsch

V tichom a idylickom stredisku Flirsch máte viacero možností ako zažiť zaujímavý deň. Príkladom toho je osvetlená sánkarska dráha. K dispozícii sú aj trasy vhodné na zimnú turistiku či už vo Flirschi alebo v Pettneu. Ten kto túži po neviazanej zábave, nemal by si nechať ujsť legendárne après ski v neďalekom St. Antone. Tu je ponuka skutočne pestrá, v početných lyžiarskych chatách ako Krazy Kanguruh alebo Heustadl si pri zjazde do údolia môžete vychutnať posledné slnečné lúče a pripiť si na vydarenú lyžovačku. V žiadnom prípade nesmiete vynechať návštevu lokálu Mooserwirt – après ski s kultovým charakterom! V neskorých večerných hodinách pokračuje párty v rôznych baroch, puboch a na diskotékach. Obľúbeným „rozbehovým“ lokálom pre párty chtivých je Kandahar, kde sa Vám o náladu okrem chutných kokteilov postarajú aj medzinárodní dídžeji.

Snowpark: STANTON SNOWPARK Flirsch

V krásnom okolí Arlbergu se nachádza pri hornej stanici Rendl „STANTON PARK“ a dostanete sa k nemu bez problémov hneď dvoma vlekmi. Jeho pozícia oslní - nachádza sa na parádnom mieste Rendl - terasy umožňujú divákom perfektný výhľad na jazdcov a na všetko, čo sa v parku odohráva. Vďaka akciám ako Acrobag Progression Tour, ktorá sa v Európe konala vôbec prvý krát v roku 2015, patrí park k top miestam snowboardovej scény.

„STANTON PARK“ si pripravil senzačnú ponuku - tri rôzne náročné areály (beginner, advanced a pro). Medzi prekážkami nájdete mimo iné rôzne oceľové trubky, bedne a skoky (max. 15 m), pipes, wall ride a big tube. Headshaper René Friedl a jeho chlapci vynaložili všetky svoje sily a kreatívne, aby sa park vyrovnal nárokom a prianiam všetkých zástancov freestylu.

Vedľa "STANTON PARKU" je v lyžiarskom stredisku funslope so skokmi, prudkými zatáčkami, tunelmi a zákrutami. Zaujímavá je taktiež zábavná zjazdovka na Galzigu.

Pokiaľ sa čas od času budete nachádzať v iných častiach lyžiarskeho strediska, dávno to neznamená, že sa budete musieť vzdať vašej túžby pre freestyl. Ako v Lechu, tak na Sonnenkopfe sú ďalšie parky. Snowpark v Lech am Arlberg ponúka tri zjazdy vrátane mini skokov a v celých Alpách najlepší triplekickerline pre deti. Na Sonnenkopfe si zajasajú začiatočníci v „Beginner Funparku“ , ktorý má päť médium elementov a jednu kickerline (3 - 5 m).
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Arlberg nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Arlberg

Výsledok testu Arlberg sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Flirsch

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Flirsch

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.