Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Gasthof Hamberg

178 Počet hodnotení:

82 % Hodnota odporúčaní:

Ubytovanie 7,3
Stredisko 8,7
Lyžiarska oblasť 9,2

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 378 m Kabínkové lanovky: 9
Najnižší bod: 600 m Zjazdoviek celkom: 102 km
Výška dediny: 545 m
Zjazdovky:
33 km
Vlekov celkom: 43
Zjazdovky:
52 km
Kotvové vleky: 21
Zjazdovky:
17 km
Sedačkové lanovky: 13 Lyžiarske trasy: 8 km

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

So skipasom "Zillertaler Superskipass" si môžete vybrať z 542 km zjazdoviek v Zillertal Aréne, pri lanovkách Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, v stredisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a vo Wildkogel-Aréne v Brambergu. Všetky strediská sú dobre vzájomne prepojené vďaka bezplatnej kyvadlovej doprave, či už vlakmi alebo autobusmi. Navyše, vďaka dobre vybudovanej sieti skibusov sa zo všetkých miest prvého dovolenkového regiónu v Zillertali dostanete do obľúbených lyžiarskych oblastí Hochzillertal-Hochfügen a Spieljoch. Už niekoľko rokov ponúka lyžiarske stredisko Zillertal Arena bezplatný prístup na Wi-Fi. Môžete si tu užiť nielen snehu a slnečných lúčov, ale aj podeliť sa o svoje dojmy a zážitky s rodinkou a priateľmi doma (viď lyžiarsky región).

Samotný Fügen ponúka na výber hneď dve strediská - Spieljoch a Hochfügen/Hochzillertal. Dolná stanica lanovky lyžiarskeho eldoráda Hochfügen/Hochzillertal sa nachádza v nadmorskej výške 1 500 m, čo zaručuje priaznivcom zimných športov dostatok snehu až do konca apríla. Toto vysokohorské údolie je vhodné predovšetkým pre lyžiarov s vysokými nárokmi. O zábavu a akciu sa snowboardistom postará snowpark s u-rampami! Vďaka prepojeniu medzi strediskami Hochfügen a Hochzillertal je Vám k dispozícii okolo 89 km rozmanitých zjazdoviek (vrátane lyžiarskych túr), osvetlený zjazd až do údolia a 39 lanoviek a vlekov.

Lyžiarska oblasť Spieljoch ponúka ďalších 17,1 km kvalitne upravených zjazdoviek a 4 km lyžiarskych túr, dokopy 7 lanoviek a vlekov a cvičný vlek pre prvé pokusy na lyžiach. Neodolateľné svahy s hlbokým snehom na vrchu Geolsalm a 7 km dlhý zjazd, ktorý vedie priamo do Fügenu, vyvolávajú u skutočných znalcov naozajstné nadšenie.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Fügen

Tak ako v mnohých lyžiarskych strediskách v Rakúsku, patrí aj Zillertal so svojimi rôznorodými zjazdovkami k obľúbeným strediskám s možnosťou nočného lyžovania. V stredisku Hochfügen-Hochzillertal máte k dispozícii hneď dve zjazdovky na výber, ktoré sú v prevádzke do noci: v domácom stredisku Fügen je osvetlená dvakrát týždenne 2 km dlhá zjazdovka "Stephan-Eberharter-Goldpiste". Táto údolná zjazdovka vedie od strednej stanice lanovky Hochzillertal-Seilbahn v Kaltenbachu až do údolnej stanice. Od Januára do marca si môžu milovníci nočného lyžovania užiť počas predĺženej prevádzkovej doby od 19:00 do 22:00 hod. červenú zjazdovku, ktorá môže byť kompletne zasnežovaná. Z Fügenu Vás zavezie bezplatný skibus až k vstupu do strediska s možnosťou nočného lyžovania.

Okrem toho máte k dispozícii aj v Hochfügene pri vlekoch Lamark osvetlený nočný zjazd. Tu sa koná v určitých termínoch v sezóne večerná lyžiarska show.

Après ski Fügen

V porovnaní s ostatnými strediskami Zillertalu je Fügen doslova miestom, ktoré by ste mali vidieť. Malebné horské chatky, ako napr. veľmi príjemná Schihütte na kopci Spieljoch, vás pozývajú prežiť pokojné chvíle v ich príjemnom prostredí. Po tom, ako dorazíte naspäť do údolia, budete vtiahnutý do víru zábavy après ski. Či už v podniku pod "dáždnikom" alebo v bare, všade vládne skvelá nálada, pije sa, tancuje a flirtuje. Ti, čo si chcú aj večer naďalej užívať jazdu na lyžiach alebo snowboarde majú možnosť naďalej sa oddávať zimným radovánkam na osvetlenej zjazdovke.

Krištáľová chata Kristallhütte v stredisku Kaltenbach-Zillertal, ktorá sa nachádza v 2150 m na hornej stanici lanovky Kristall-Express ponúka mladú, kreatívnu kuchyňu za atraktívne ceny s ponukou čerstvých miestnych produktov. Chata má otvorený krb a štýlové salóniky, v dobrom počasí je otvorená aj slnečná terasa, ktorá ponúka bar, ležadlá a vodné postele. Od zimnej sezóny 2013/2014, tu nájdete tiež aj vináreň.

Kto sa počas dňa poriadne nenabažil lyžovania, vo večerných hodinách môže pokračovať na zjazdovkách s umelým osvetlením. Máte ešte energiu? Potom je návšteva aquaparku "Erlebnistherme Zillertal" samozrejmosťou. K dispozícii je detská oblasť s najdlhším tobogánom v západnom Rakúsku (133 m), ako aj wellness priestory a sauna.

Pri aquaparku nájdete aj klzisko, na ktorom sa pravidelne koná diskotéka na ľade. Okrem toho nájdete vo Fügene a okolí mnohé sánkarské dráhy, ktoré sú osvetlené aj v noci. Romantici si určite nenechajú ujsť prechádzku zimnou krajinou alebo pokojnú jazdu na saniach s konským záprahom.

Snowpark: Snowpark Betterpark Fügen

"Betterpark" v stredisku Hochzillertal sa nachádza v bezprostrednej blízkosti osemsedačkovej lanovky Schnee Express v nadmorskej výške 2 050 až 2 120 m v lyžiarskom stredisku Hochzillertal-Kaltenbach.

Vlek patriaci k parku istí pohodlnú dopravu na kopec, takže si môžete bez prestávky dopriať ďalšiu jazdu. V parku sú celkovo tri trasy rôznych stupňov obtiažnosti, svoje schopnosti tu môžu predviesť už aj začiatočníci, ale samozrejme aj pokročilí a profíci. Nechýba tu ani jib line na konci parku, raily s rôznymi debnami. Od decembra 2016 je k dispozícii aj nový "Snowpark Lamark" pri vlekoch "Lamark". Tento snowpark je označovaný ako "small park", ktorý pozostáva z 3 trás a 13 elementov, ktoré zahŕňajú všetky stupne obtiaže a zaručujú veľa zábavy!

Po dlhom freestylovom dni určite nepohrdnete zaslúženým oddychom. Aj pre načerpanie síl počas dňa je chill out zóna ako stvorená, lehátka a štýlová hudba lákajú na leňošenie. Kúsok od "Betterpark" nájdu fanúšikovia fun a freestylu v celom Zillertali ďalšie snowparky, okrem iného v strediskách Mayrhofen, Gerlos a na ľadovci Hintertux.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Výsledok testu Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami