Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Gerlos

57 Počet hodnotení:

96 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 9,5
Informácie o lyžiarskom stredisku
Zillertal Arena
Najvyšší bod: 2 500 m
Najnižší bod: 580 m
Výška dediny: 1 250 m
Vlekov celkom: 52
Kotvové vleky: 18
Sedačkové lanovky: 20
Kabínkové lanovky: 14
Zjazdoviek celkom: 143 km
Zjazdovky:
43 km
Zjazdovky:
89 km
Zjazdovky:
11 km

Lyžiarske stredisko Zillertal Arena

Lyžiarske stredisko Zillertal Arena

So skipasom "Zillertaler Superskipass" si môžete vybrať zo 535 km zjazdoviek v lyžiarskych strediskách Hochfügen am Spieljoch, Hochzillertal, Zillertal Arena (Zell, Gerlos, Königsleiten, Wald, Krimml a Gerlosstein), na kopcoch Penken, Ahorn, Horberg v lyžiarskom a ľadovcovom svete Zillertal 3000 (Mayrhofen, Finkenberg, Eggalm, Rastkogl, ľadovec Hintertux) a v aréne Wildkogel-Arena v Brambergu, ktoré sú vzájomne prepojené organizovanou bezplatnou kyvadlovou autobusovou a železničnou dopravou.

Gerlos Vám ponúka priamy vstup (spolu s Zell am Ziller) do spojenej Zillertalskej Arény a tým k 143 km najlepšie upravených zjazdoviek. Tu, v najrozľahlejšej lyžiarskej oblasti údolia Zillertal Vás 52 lanoviek a vlekov rýchlo a pohodlne vyvezie až do nadmorskej výšky 2 500 m. Potom už len na Vás, akú zjazdovku si vyberiete. Jedna z tých najťažších sa nazýva Abfahrt Nr. 36 v Krummbachtali s výškovým rozdielom 613 m. Najdlhší zjazd je zjazd do údolia s dĺžkou 9 km a vedie od Stoanmandl cez Ebenfeld až k dolnej stanici lanovky Isskogl.

Tak ako lanovka Isskogelbahn vedie taktiež nová lanovka Dorfbahn z Gerlosu do srdca Zillertalarény. Pre sezónu 2016/17 nová 10-miestna kabínková lanovka vedie cez veľké údolie, kde máte možnosť využiť návštevu obchodu so športovými potrebami, požičovňu lyží s úschovňou, ale aj vyše 200 nových parkovacích miest.

Aj freerideri a milovníci hlbokého snehu tu majú možnosť preskúmať rôzne areály, okrem iného aj vo Falschbachu. Pre freestylerov si stredisko pripravilo Snowpark Gerlos, v ktorom nájdu obrovskú 100 m dlhú u-rampu, skokanské mostíky, raily či table. Detské zjazdovky a lyžiarska škôlka so špeciálnym detským programom sa postarajú o skvelú zábavu pre malých zimných športovcov.

Skutočným zážitkom je rozhodne výlet na ľadovec Hintertux, patriaci vďaka svojim náročným zjazdom k tým najlepším ľadovcom Álp.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Gerlos

Zillertal je preslávený veľmi veselou a pestrou après ski zábavou a tejto povesti sa Gerlos rozhodne vyrovná! Skvele si posedíte v útulných chatkách, ale určite stoja za návštevu aj rôzne bary a diskotéky, kde môžete ukončiť aktívny deň strávený na zjazdovkách a zabaviť sa do neskorých nočných hodín.

Ale aj mimo svahov nájdete dostatok možností, ako perfektne stráviť čas. Milovníci sánkovania tu môžu vyskúšať až 7 km dlhú sánkársku dráhu v stredisku Gerlosstein in Zell, ktorá je najdlhšou dráhou v údolí Zillertal a vďaka umelému osvetleniu je možné vychutnávať jazdu na saniach až do 1:00 hodiny rannej! Priamo v Gerlose možno sánkovať na dráhe s dĺžkou 1,5 km.

Kto túži skôr po pokojnejšej atmosfére, určite ocení mnohé turistické chodníčky, ako stvorené na romantické zimné prechádzky romantiky krásnou krajinou. Je úplne jedno či sa najlepšie zabavíte pri après ski alebo sánkovaní, ľadovom korčuľovaní alebo na prechádzke na snežniciach - v Gerlose nájde každý to, čo hľadá!

Snowpark: Hotzone Snowpark Gerlos

Priamo v Gerlose a jeho okolí je dostatok možností poriadne to roztočiť pri freestyle! Gerloský domáci park je "Hotzone Snowpark", nájdete ho v nadmorskej výške 2 020 m medzi lanovkami Vorkogel a Evenfeldexpress. Celý park má rozlohu 30 000 m² a ponúka parádny výber prekážok pre začiatočníkov i pokročilých. Zelenáči svoje zručnosti môžu zdokonaľovať na beginner line, kde nájdu ľahký a kompaktný set-up. Pro/medium combo line je zasadená do stredu parku a je výzvou pre pokročilých a profíkov, prekážky si vyžadujú skúsenosti a vyrovnajú sa nárokom ambicióznych lyžiarov! Na kicker line, ktorá začína dvoma menšími skokmi, sa môžete venovať výhradne airtime a vyblázniť sa až do vyčerpania síl. Nová jib line potom uspokojí aj tých najnáročnejších.

Nezabudlo sa tu však ani na deti, vďaka kids line si tu spolu v duchu freestylu zašportuje celá rodinka. Po dlhom dni na doskách je pochopiteľné, že si budete chcieť aj trochu oddýchnuť a presne tomu je určená chill out zóna s poriadnym hudobným systémom - urobte si pohodičku a pozerajte chvíľu, ako bláznia na doskách ostatní, možno si aj odkukáte nejaký ten trik. "Hot-Zone Snowpark" položil latku síce vysoko, ale Zillertal Arena sa môže pochváliť aj 100 m dlhou a 18 m širokou u-rampou neďaleko Fussalmexpressu

Zaujímavým je aj ďalší snowpark "Action-Park Kreuzwiese" v Zell am Ziller, ktorý tiež stojí za to! Fanúšikovia zábavy si tu môžu vychutnať snakerun, bagjump, trasu "BMW xDrive Cup SkiMovie" a "BMW xDrive Speed ​​Check".
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Zillertal Arena nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Zillertal Arena

Výsledok testu Zillertal Arena sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,6 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Gerlos

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Gerlos

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.