Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Golling

317 Počet hodnotení:

93 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 8,7
Informácie o lyžiarskom stredisku
Dachstein West
Najvyšší bod: 2 100 m
Najnižší bod: 780 m
Výška dediny: 476 m
Vlekov celkom: 53
Kotvové vleky: 27
Sedačkové lanovky: 13
Kabínkové lanovky: 13
Zjazdoviek celkom: 160 km
Zjazdovky:
57 km
Zjazdovky:
95 km
Zjazdovky:
8 km
Lyžiarske trasy: 44 km

Lyžiarske stredisko Dachstein West

Lyžiarske stredisko Dachstein West

So skipasom regiónu "Dachstein West" je Vám k dispozícii celkovo 160 km zjazdoviek. 53 vlekov Vás bezproblémovo dopraví na Vami želanú zjazdovku. Užite si nezabudnuteľné hodiny na najlepšie upravených zjazdovkách v lyžiarskych strediskách Annaberg im Lammertal, Gosau, Russbach, St. Martin, Lungötz, Bad Dürrnberg, Postalm a Abtenau, ktoré sú spojené bezplatnými skibusmi.

Začiatočníci si môžu užiť jazdu na výnimočne širokých svahoch a rodiny s deťmi ocenia optimálnu ponuku, ktorá vyhovie všetkým požiadavkám. Tých najmenších návštevníkov strediska poteší ponuka lyžiarskych škôlok a lyžiarskych táborov pre deti, ktoré sa postarajú o množstvo zábavy.

Všetci nadšenci jazdy na jednej alebo dvoch doskách sa môžu vyblázniť v rôznych funparkoch. Snowpark Dachstein West v stredisku Russbach je najväčší a najrozmanitejší a ponúka skoky, rails a tables. Freerideri si prídu na svoje v aréne Freesports Arena Krippenstein, ktorá je jedným z hotspotov pre freeridovú scénu.

Priamo vedľa zjazdovky pri údolnej stanici lanovky Donnerkogelbahn sa nachádza detský klub, v ktorom sa pracovníci postarajú o deti od 1 roku. Starať sa o deti budú vyškolení pracovníci so znalosťami anglického jazyka (za poplatok). Lyžovať sa tu môžu deti naučiť vo Fuxi lyžiarskej krajine. Tu sa deti naučia od lyžiarskych inštruktorov a maskotov Fuxi hravou formou prvé lyžiarske krôčky, ako aj techniku.

Čaká Vás tu aj panoramatická lyžiarska trasa "Panoronda" s dĺžkou 44 km. Rozmanité zážitky na najlepšie upravovaných označených zjazdovkách. Starodávne chaty a slnečné terasy pozývajú všetkých k prestávke, predovšetkým aby ste si mohli vychutnať rozprávkový výhľad.

Chcete všetky Vaše dojmy a zážitky, ktoré ste zaznamenali počas celého lyžiarskeho dňa, zdieľať so svojimi priateľmi a príbuznými? Žiaden problém! Celkovo máte k dispozícii 13 Wi-Fi-hotspotov v lyžiarskom regióne Dachstein West - vo funparuk, v chatách a pri vlekových staniciach. Takto sa môžete so svojimi známymi podeliť o Vašu zábavu, posielať fotky a postovať Váš aktuálny status.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Golling

Lyžovanie do noci patrí v stredisku Dachstein West k pevnému programu. Na údolnej strane Gosau a tým pádom aj neďaleko Gollingu dosiahnete malé nočné lyžiarske stredisko. Tu máte raz do týždňa možnosť zalyžovať si aj po oficiálnom ukončení prevádzky vlekov. Pri vleku Ötscherlift je osvetlená 1 km dlhá zjazdovka pre nočné lyžovanie. Tak sa stane dolná časť údolného zjazdu, zjazdovkou pre nočné lyžovanie. Červený zjazd oslový aj pokročilých zimných športovcov. Okrem toho profituje cvičná zjazdovka v Brumsilande v blízkosti údolnej stanice lanovky Hornspitzbahn, z umelého osvetlenia a je k dispozícii pre nočné lyžovanie. Na oboch zjazdovkách platí predĺžená otváracia doba od 18:30 do 20:30 hod. Pri návrate z večerného lyžovania na Vás čaká v údolí ležiaci bar pod dáždnikom "Hornspitz-Schirmbar".

Après ski Golling

V Gollingu si môžete aj po zábave na lyžiach vychutnať ďalšie dobrudružstvá alebo si poriadne oddýchnuť. Útulné reštaurácie, pohodstinstvá a kaviarne podávajú tradičné špeciality alebo medzinárodné jedlá. A tiež pre tých, ktorí chcú vyraziť neskôr, sa tu nájdu početné bary a diskotéky.

Kto ani poobede ešte nemá dosť snehu, ten má k dispozícií dve prírodné sánkarské dráhy alebo sa môže zabaviť pri prechádzke nádhernou zimnou prírodou alebo výlete na snežniciach. Romantikov určite zaujme jazda konským záprahom cez zasnežené údolie Bluntautal.

Milovníci histórie získajú prehľad o tradičných remeslách v Gollingu - či sa už jedná o ručný tkáčsky závod alebo jediného rakúskeho výrobcu papiera. Za zmienku však stojí aj výlet do blízkeho Mozartovho mesta Salzburgu. Alebo do soľného sveta Hallein, ktorý sľubuje zaujímavé dojmy pre celú rodinu. Tam čakajú zábavné podzemné šmýkačky, ktoré by mali potešiť najmä najmladších.

Pre koho je to až príliš akčné, ten si môže oddýchnuť v "Aqua Salza", miestnej oáze so saunou, beauty a wellness zariadením, ako aj krytým bazénom a detským svetom.

Snowpark: Snowpark Dachstein West Golling

Lyžiarsky región "Dachstein West" ponúka celkom štyri funparky, takže tu je o každého milovníka freestylu dobre postarané!

Všetci tí, ktorí hľadajú ultimatívne rizikové zážitky by sa bez otáľania mali vydať smerom ku snowparku Dachstein West - pre tunajšiu pestrosť možností nie je slov! Nájdete tu okrem iného prekážky ako je curved box s dĺžkou 7 m a rôzne medium skoky, jib box, pro kicker s tablom s dĺžkou 10 m, rovnako ako wallride. Zdá sa vám to veľa? Nevešajte hlavu, nájde sa tu aj veľa elementov pre začiatočníkov. O park sa stará tím prvotriednych shaperov, takže akonáhle sa na zjazdovkách začnete nudiť, mrknite sem, nebudete sklamaní. K dispozícii je navyše aj Wi-Fi hotspot, takže máte možnosť zostať v kontakte a informovaní ao svoje úspechy sa môžete ihneď podeliť.

Kto chce predovšetkým stranou od freestylových és trénovať, nájde v lyžiarskom stredisku tri miesta: " "Ötscher Kids Park" Gosau, "Youngsters freestyle park" Annaberg a "Rookie Park" Russbach. Malé vlny, zakrivené oblúky, skoky, boxy a rails sú tu ideálne na cvičenie.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Dachstein West nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Dachstein West

Výsledok testu Dachstein West sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Golling

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Golling

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.