Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Ischgl

1 015 Počet hodnotení:

97 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,4
Lyžiarska oblasť 9,6
Informácie o lyžiarskom stredisku
Silvretta Arena
Najvyšší bod: 2 872 m
Najnižší bod: 1 377 m
Výška dediny: 1 377 m
Vlekov celkom: 45
Kotvové vleky: 13
Sedačkové lanovky: 25
Kabínkové lanovky: 7
Zjazdoviek celkom: 239 km
Zjazdovky:
47 km
Zjazdovky:
143 km
Zjazdovky:
49 km
Lyžiarske trasy: 15 km

Lyžiarske stredisko Silvretta Arena

Lyžiarske stredisko Silvretta Arena

So skipasom VIP-Skipass sa Vám ponúka možnosť jedinečného zážitku na 239 km zjazdoviek (pričom sa jedná o dĺžku zjazdov a 15 km lyžiarskych okruhov), ktoré siahajú až do nadmorskej výšky 2 872 m a sú sprístupnené prostredníctvom 41 lanoviek a vlekov. Vďaka nadmorskej výške strediska a moderným zasnežovacím zariadeniam je tu o dostatok snehu postarané od novembra až do mája.

Lyžiarsky hojdačkový systém spájajúci rakúsky Ischgl so švajčiarskym strediskom Samnaun patrí k najväčším lyžiarskym oblastiam Rakúska. Najdlhšia zjazdovka Eleven meria hrdých 11 km a vedie z vrchola Greitspitze až do centra strediska. Zjazdovka 14a je vďaka 70 % sklonu skutočnou výzvou aj pre skúsených lyžiarov. Rozmanité svahy s hlbokým snehom a hrboľaté zjazdovky rozbúšia srdcia mnohých milovníkov zimných športov. Stredisko však rozhodne nezabudlo ani na snowboardistov. Najobľúbenejším miestom ich stretnutia je u-rampa pri lanovke Idjochsesselbahn. .

Komu sa by sa to tu zdalo preplnené, môže sa bez problémov vydať na švajčiarsku stranu tejto lyžiarskej oblasti. Navštíviť tu môžte napríklad aj veľký PlayStation® Vita Ischgl Snowpark, ktorý udáva nové trendy a postará sa o dostatočnú dávku adrenalínu. Ale pozor pri nakupovaní v bezcolnej zóne v Samnaune - colníci na lyžiach si určite všimnú príliš nabalené batohy!.

K novinkám patrí „Ischgl SkyFly“, lanová atrakcia, vo výške 50 m nad zemou a prudký zjazd až do údolia. Jedná sa tak o zaujímavú možnosť ako sa zviesť až do údolia. Zaujímavé sú taktiež osemmiestne sedačkové lanovky Idalp, ktoré Vás dovezú až na Flimjoch a tiež vylepšený systém zjazdoviek.

Od zimnej sezóny 18/19 bola stará lanovka Gampenbahn odstránená a nahradená novou šesťmiestnou lanovkou. Nová lanovka prekonáva výškový rozdiel 900 m a na lanovku takéhoto typu je to nový svetový rekord. Trojlanová lanovka Pardatschgratbahn vedie z východnej oblasti strediska na Pardatschgrat a je teda perfektnou možnosťou dopravy do Idalpy. Lanovka zdolá výškový rozdiel 1 251 m, čo je pre trojlanovú lanovku svetový rekord. Pre fanúšikov freeridu bude zaujímavejšiu nová lanovka „Piz Val Gronda“, ktorá uumožňuje prístup na zatiaľ nevyužitý terén vo Fimbatale. Reč je o 3 km dlhej červenej zjazdovke a o super miestach s hlbokým snehom. Z hornej stanice lanovky vám tak nič nebráni v tom, ponoriť sa do snehových radovánok a vychutnať si kvalitný prašan - pre freeriederov je Ischgl nevyhnutnosťou.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Ischgl

Ischgl je kultovým strediskom tradičnej aprés ski zábavy a so svojím pulzujúcim nočným životom patrí k najrušnejším strediskám na svete. Početné útulné horské chaty, bary a reštaurácie Vás pozývajú na zaslúžený drink po fyzicky náročnom dni strávenom na zjazdovke. Epicentrom zábavy po lyžovaní je nepochybne bujará après ski párty, ktorá sa koná každý deň v povestnom podniku Kuhstall. Taktiež v bare Trofana-Alm alebo Niki’s Stadl bežia oslavy v plnom prúde. Podstatne pokojnejšia atmosféra panuje v útulných kaviarňach, kde si po dni strávenom na zjazdovke môžete vychutnať lahodné kakao alebo šálku kávy. Z miestnych diskoték je v Ischgli známa predovšetkým Madlein-Pacha, kde sa pravidelne koná divoká show. Absolútnym vrcholom je každoročný open air koncert, ktorý sa každoročne koná 1. mája v Idalpe. Vystupovali tu už také hviezdy ako Tina Turner, Elton John, Bon Jovi, Sting, Pink, Wir Sind Helden a Bob Dylan.

Popri tom sa v Sivretta-Center konajú rôzne akcie od vernisáží cez koncerty až po divadelné predstavenia či kino. Jedinečným zážitkom je sánkárska dráha s dĺžkou 7 km a celkovým prevýšením 950 m.

Kto si chce po dlhom a náročnom dni na zjazdovke odpočinúť a relaxovať, príde si zaiste na svoje v aquaparku so saunou, soláriom a masážami.

Kuriózne a kontroverzné: ďalší zákaz chodenia v lyžiarkach v stredisku Ischgl! Vo večerných hodinách sa neodporúča chodiť v lyžiarkach. Je to z toho dôvodu, že od 20 hod. večer do 6 hod. ráno je zakázané chodiť v lyžiarkach v Ischgle. Spôsobuje to totiž nie len hluk ale taktiež nebezpečné situácie. Ak nebude zákaz rešpektovaný môžete obdržať pokutu za rušenie nočného kľudu. Reakcie sú na toto ustanovenie rôznorodé a stretávajú sa už ako s pochopením tak aj s neporozumením.

Snowpark: Ischgl

Ischgl Snowpark powered by Jeep sa skladá z dvoch sekcií a ponúka navyše ešte jednu funline s niekoľkými prekvapeniami. V areáli Parkarea 1 "All Fun" si každý príde na svoje. Od freestylových začiatočníkov cez motivované deti až po ostrieľaných návštevníkov snowparku, tu si môže užiť a nazbierať nové skúsenosti každý. S 15 prvkami, množstvom boxov, funtubes a rollerjumps je tento park perfektný pre prvé chvíľky vo vzduchu alebo na vyskúšanie otočiek o 180 a 360 stupňov. Pre všetkých, ktorí mieria ešte vyššie je určená sekcia "Improve your skills" v areáliParkarea 2. Pre prvé pokusy je tu pripravený Airbag a k ďalším výzvam pozýva 14 sudov, skokov a boxov, pri ktorých sa nemusíte báť pádu a bolesti. Pri východe z parku pozýva k odpočinku oblasť Parkbase s hudbou a ležadlami.

Funline "get stoked" ponúka vlny, naklonené zatáčky, skoky a speedboostern pre rozptýlenie pre všetkých, ktorým klasické zjazdy na zjazdovke prídu príliš nudné a každé mu milovníkovi zimných športov vyčarí úsmev na tvári. Park dosiahnete ľahko sedačkovou lanovkou Velill.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Silvretta Arena nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Silvretta Arena

Výsledok testu Silvretta Arena sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Ischgl

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Ischgl

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.