Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Informácie o lyžiarskom stredisku
Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch
Najvyšší bod: 2 378 m
Najnižší bod: 600 m
Výška dediny: 558 m
Vlekov celkom: 43
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 13
Kabínkové lanovky: 9
Zjazdoviek celkom: 106 km
Zjazdovky:
33 km
Zjazdovky:
53 km
Zjazdovky:
20 km
Lyžiarske trasy: 7 km
Hodnotenie zákazníkov

Hotel Landhaus Rissbacherhof

394 Počet hodnotení:

87 % Hodnota odporúčaní:

Ubytovanie 7,7
Stredisko 8,8
Lyžiarska oblasť 9,4

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

So skipasom "Zillertaler Superskipass" si môžete vybrať z 535 km zjazdoviek v Zillertal Aréne, pri lanovkách Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, v stredisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a vo Wildkogel-Aréne v Brambergu. Všetky strediská sú dobre vzájomne prepojené vďaka bezplatnej kyvadlovej doprave, či už vlakmi alebo autobusmi. Už niekoľko rokov ponúka Aréna Zillertal bezplatný prístup na Wi-Fi vo svojom lyžiarskom stredisku. Môžete si tak užiť nielen snehu a slnečných lúčov, ale sa aj zároveň podeliť sa o svoje dojmy a zážitky s rodinkou a priateľmi, ktorí sú doma (viď lyžiarsky región).

Z Kaltenbachu sa dostanete priamo do lyžiarskej oblasti "Ski-optimal Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch". Vďaka spojeniu medzi lyžiarskymi strediskami Hochfügen, Spieljoch a Hochzillertal sa rozšírila už aj tak bohatá ponuka zjazdoviek na celých 113 km (vrátane lyžiarskych túr). Dolná stanica lanovky v Hochfügene leží v nadmorskej výške 1 500 m, čo zaručuje každému nadšencovi zimných športov dostatok snehu až do konca apríla. Kopce údolia sú perfektnou voľbou pre lyžiarov hľadajúcich lyžiarsku oblasť všetkých stupňov obtiažnosti. Lanovky Vám umožnia prístup na nádherný terén až do výšky 2 360 m n m. Freestyleri nájdu v stredisku aj populárny Betterpark.

Od decembra 2018 vymenilo stredisko Hochzillertal 4-miestnu sedačkovú lanovku Krössbichl za novú 10-miestnu lanovku Wimbachexpress. Nová horská stanica ponúka exkluzívnu taliansku reštauráciu Albergo a nachádza sa cca o 180 m vyššie, čím sa vytvárajú ďalšie zjazdy. Ako malá ochutnávka Peak-to-Peak prepojenia lyžiarskych stredísk od Hochzillertal-Hochfügen k Spieljoch v sezóne 2019/20, je možné už od tejto sezóny využiť prepojenie skibusom, premávajúcim každú hodinu, medzi údolnou stanicou Spieljoch vo Fügene a Kaltenbachom v Hochzillertale.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Kaltenbach - Ried - Stumm

Kaltenbach je hlavným bodom pre nočné lyžovanie v Zillertale. V stredisku Hochfügen-Hochzillertal je raz do týždňa osvetlená známa zjazdovka: "Stephan-Eberharter-Goldpiste". 5 km dlhá údolná stanica vedie zo strednej stanice lanovky až po údolnú stanicu lanovky Hochzillertal-Seilbahn. Tu si môžu užívať milovníci nočného lyžovania od januára do marca počas predĺženej prevádzky v čase od 19:00 do 22:00 hod. lyžiarsku zábavu na červenej zjazdovke. Nedostatok snehu tu nie je žiadnym problémom, nakoľko je možné túto zjazdovku kompletne zasnežovať. ďalšia zjazdovka leží pri vlekoch Lamark v Hochfügene. Noční lyžiari sa tu potešia nočnému lyžovaniu do 22:00 hod. Okrem toho sa viackrát v sezóne koná lyžiarska show taktiež vo večerných hodinách. Bezplatný skibus privezie fanúšikov z Kaltenbachu až na vstup do lyžiarskeho strediska s možnosťou nočného lyžovania.

Après ski Kaltenbach - Ried - Stumm

Hochzillertal, kolíska všetkého après ski, vám ponúkne všetko, čo po dni na lyžiach skutočne potrebujete. Na zjazdovkách sa týčia pôvodné a útulné horské chatky a salaše, ktoré lákajú na posedenie na ležadlách či pri krboch. Hneď potom si môžete zájsť na lahodné varené víno či teplý čaj do "Postalm" a hostinca, nachádzajúcom sa priamo v údolnej stanici Hochzillertal. K neskorému večeru sa všetka après ski zábava presunie do krčmičiek a klubov, kde sa tancuje a flirtuje až do vyčerpania síl. Každý piatok a v stredu máte možnosť zúčastniť sa nočného lyžovania až do 22:00 hod.

Krištáľová chata Kristallhütte v stredisku Kaltenbach-Zillertal, ktorá sa nachádza v 2150 m na hornej stanici lanovky Kristall-Express, ponúka mladú, kreatívnu kuchyňu za atraktívne ceny s ponukou čerstvých miestnych produktov. Chata má otvorený krb a štýlové salóniky, v dobrom počasí je otvorená aj slnečná terasa, ktorá ponúka bar, ležadlá a vodné postele. Od zimnej sezóny 2013/2014, tu nájdete tiež aj vináreň.

Ak ste skôr priaznivci aktívneho odpočinku i po lyžovaní, môžete si zájsť zaplávať, zakorčuľovať, urobiť si krásnu prechádzku na snežniciach alebo si zasánkovať. V Kaltenbachu je možné takmer všetko! Odporúčania hodný je aj výlet do Fügenu, kde nájdete zážitkové termálne kúpele Zillertal. Malí hostia sa tu môžu vyblázniť na 133 m dlhom tobogáne, ktorý patrí k tým najdlhším v západnom Rakúsku!

Snowpark: Betterpark Kaltenbach - Ried - Stumm

"Betterpark" v stredisku Hochzillertal sa nachádza v bezprostrednej blízkosti osemsedačkovej lanovky "Schnee Express" v nadmorskej výške 2 050 až 2 120 m v lyžiarskom stredisku Hochzillertal-Kaltenbach.

Vlek patriaci k parku istí pohodlnú dopravu na kopec, takže si môžete bez prestávky dopriať ďalšiu jazdu. V parku sú celkovo tri trasy rôznych stupňov obtiažnosti, svoje schopnosti tu môžu predviesť už aj začiatočníci, ale samozrejme aj pokročilí a profíci. Nechýba tu ani jib line na konci parku, ako aj rôzne debny a raily. Najzaujímavejšou prekážkou je bezpochyby XL kicker, ktorý sa postará o zážitok aj všetkým cestujúcim sedačkovou lanovkou. Že to je málo? A keď vám povieme, že tu je aj superpipe s dĺžkou 100 m? Nájdete ju v nadmorskej výške 1 950 m kúsok pod parkomOd decembra 2016 je k dispozícii aj nový "Snowpark Lamark" pri vlekoch "Lamark". Tento snowpark je označovaný ako "small park", ktorý pozostáva z 3 trás a 13 elementov, ktoré zahŕňajú všetky stupne obtiaže a zaručujú veľa zábavy!

Po dlhom freestylovom dni určite nepohrdnete zaslúženým oddychom. Aj pre načerpanie síl počas dňa je chill out zóna ako stvorená, lehátka a štýlová hudba lákajú na leňošenie. V celom Zillertali nájdu fanúšikovia freestylu ďalšie snowparky, okrem iného v strediskách Mayrhofen, Gerlos a na ľadovci Hintertux.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Výsledok testu Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami