Hodnotenie zákazníkov

Schwaz

21 Počet hodnotení:

95 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 8,3
Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Kellerjoch
Najvyšší bod: 1 887 m
Najnižší bod: 1 352 m
Výška dediny: 545 m
Vlekov celkom: 5
Kotvové vleky: 4
Sedačkové lanovky: 1
Kabínkové lanovky: 0
Zjazdoviek celkom: 14 km
Zjazdovky:
9,5 km
Zjazdovky:
2,4 km
Zjazdovky:
2,1 km
Lyžiarske trasy: 1 km

Lyžovačka Schwaz – mesto striebra v Tirolsku!

Schwaz

Schwaz leží uprostred údolia Unterinntal v nadmorské výške 545 m a má skoro 14 000 obyvateľov. Schwaz je okresným mestom rovnomenného správneho okresu v rakúskom Tirolsku a nachádza sa len 30 km od hlavného mesta spolkovej krajiny Innsbrucku. Kellerjoch (2 344 m n. m.) je miestnou horou Schwazu a časťou Tuxských Álp.

Milovníci prírody sa môžu tešiť na úchvatný výhľad na údolie Hochinnental a okolité hory. Zvlášť, keď sú lesy okolitého regiónu pokryté snehom, zimná dovolenka v Schwaz sa stáva veľmi špeciálnym zážitkom. Na Kellerjochu bol postavený jeden z prvých horských vlekov v Tirolsku a toto k rodinám s deťmi priateľské lyžiarske stredisko je miestnymi a turistami veľmi obľúbené dodnes.

Okrem malebnej prírody je tiež obľúbené historické staré mesto. Schwaz je jedno z najstarších miesť v Európe a jeho domy a ulice so stredovekou atmosférou spolu s mnohými pamiatkami poteší určite každého milovníka kultúry. História mesta je neodmysliteľne spojená s ťažbou a od 15. storočia, keď tu baníci začali ťažiť striebro, je Schwaz známy ako "mesto striebra Tirolska".

Lyžiarsky región Innsbruck

Hlavné mesto Tirolska leží priamo na rieke Inn, obklopené nádhernou kulisou hôr. Innsbruck ponúka jedinečnú príležitosť, ako stráviť dovolenku v jednom z najkrajších európskych miest a zároveň priamo uprostred lyžiarskej oblasti – ideálny cieľ cesty pre každého, kto chce dovolenku na horách spojiť s kultúrou. Ako miesto konania zimných olympijských hier v rokoch 1964 a 1976 sa lyžiarska oblasť Olympia SkiWorld s dohromady 308 km zjazdoviek teší medzinárodnej povesti na prvotriednej úrovni. Okrem početných pamätihodností v Innsbrucku má aj jeho okolie čo ponúknuť. Charakteristický svojou architektúrou a akustikou je napr. pútnicky kostol Sv. Petra a Paula. Alternatívu predstavuje výlet na zámok Ambras, ktorý sa nachádza nad Innsbruckom a patrí k jeho najznámejším pamiatkam.

Doprava Schwaz

  • Železnica: Schwaz (na mieste), Jenbach (cca 10 km)
  • Letecká doprava: Innsbruck (cca 35 km), Salzburg (cca 130 km), Mníchov (cca 165 km)

Ubytovanie Schwaz

Hľadať…

: Lyžovačka Schwaz

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter