Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Sölden

840 Počet hodnotení:

96 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,1
Lyžiarska oblasť 9,5
Informácie o lyžiarskom stredisku
Sölden
Najvyšší bod: 3 340 m
Najnižší bod: 1 350 m
Výška dediny: 1 377 m
Vlekov celkom: 34
Kotvové vleky: 11
Sedačkové lanovky: 14
Kabínkové lanovky: 9
Zjazdoviek celkom: 144 km
Zjazdovky:
70 km
Zjazdovky:
47 km
Zjazdovky:
27 km

Lyžiarske stredisko Sölden

Lyžiarske stredisko Sölden

"Ötztaler Superkipass" vám umožní v zimnej sezóne 2018/19 od 3-denného skipasu striedať strediská Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Hochoetz-Kühtai, Niederthai, Gries a Vent (viď lyžiarsky región).

V prípade 2-denného skipasu "Sölden" máte k dispozícii 143 km zjazdoviek v nadmorskej výške od 1 350 do 3 340 m, ktoré sú prepojené 31 modernými lanovkami a vlekmi. Sölden sa preslávil predovšetkým svojimi ľadovcovými oblasťami Rettenbach a Tiefenbach, ktorých tri vrchy Tiefenbachkogl (3 309 m), Innere Schwarze Schneid (3 370 m) a Gaislachkogl (3 058 m) zdolávajú nielen rekreační lyžiari, ale aj lyžiari národných mužstiev mnohých krajín sveta v rámci zahájenia sezóny. Začiatočníci si prídu na svoje v Innerwalde a v Giggijochu a pokročilí majú k dispozícii mnoho modrých a červených zjazdoviek. Pre profíkov sú lákavé zjazdovky na lyžiarskom kopci Gaislachkogl.

V zime patrí Sölden k tomu najlepšiemu, čo alpský priestor vôbec môže ponúknuť. Jedná sa o jedinú ľadovcovú oblasť v Rakúsku, kde sú k dispozícii hneď tri trojtisícovky sprístupnené lanovkami a vlekmi. Predovšetkým obežná kabínková lanovka na Rettenbachferneri podstatne urýchľuje spojenie "Golden Gate to the Glacier" medzi vrchom Giggijoch a ľadovcovou oblasťou. Najnovšími vymoženosťami sú šikmá lanovka predstavujúca pravidelné spojenie medzi centrom strediska a vlekmi, ak aj obnovené kabínkové lanovky na Gaislachkogeli. Okrem toho dopraví nová lanovka Giggijoch od sezóny 2016/2017 cca 4 500 zimných športovcov za hodinu do srdca lyžiarskeho strediska Söldenu. Týmto získala lanovka Giggijoch svetové prvenstvo v kapacite prepravených osôb.<

Na horskej stanici Gaislachkogels sa nachádza Ice Q-Restaurant & Lounge, ktorá pozýva všetkých náročných gurmánov na jedinečný zážitok. Je považovaná za jeden z najlepších horských reštaurácií. Puristická sklenená budova ležiaca v nadmorskej výške viac ako 3 000 m umožňuje panoramatický výhľad na hory a veľké trojtisícovky BIG 3. Kuchyňa servíruje alpínsku kuchyňu a vynikajúce víno k tomu sa koná raz do týždňa romantický večer „Summit Dinner“. V priestoroch Lounge sa môžete obuť do vlnených papúč a popíjať šampanské. Cez voľne visutý most sa dostanete k vyhliadkovej plošine, z ktorej budete mať skvelý výhľad na Big 3.

Ako špeciálny bonus ponúka lyžiarske stredisko pre svojich hostí bezplatné pripojenie Wi-Fi a to z rôznych miest na celom území! Okrem toho sú všetky kabínky lanovky Giggijoch vybavené Wi-Fi pripojením. Len pomocou niekoľkých kliknutí sa môžete pripojiť na sieť a poslať svojim blízkym tie najkrajšie fotky z Vašej lyžovačky.

Odporúčania hodné je tzv. "BIG 3- Rallye" - preskúmanie celej lyžiarskej oblasti, predovšetkým vrchov s označením BIG 3. Jedinečný zážitok vrátane neskutočného výhľadu!

Snowboardisti si zase zajazdia v snowparku na Giggijochu ponúkajúceho atrakcie ako boardercross, tubles, kickers a rails. Skutočným rajom pre freeriderov je Ötztalská aréna, ktorá disponuje viac ako 70 km voľných terénov a hlavne množstvom prašanu. Zjazdy s výškovým rozdielom až do 2 000 m sú pre milovníkov voľného štýlu ako stvorené a ponúkajú kopec zábavy.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Sölden

Početné strediská s možnosťou nočného lyžovania ponúkajú lyžiarom lyžiarsku zábavu aj mimo oficiálnu prevádzkovú dobu. V Söldene máte možnosť využiť v noci až cca 4 km dlhú nočnú zjazdovku. Osvetlená zjazdovka (č. 10) je pripravená pre nočné lyžovanie a začína pri strednej stanici lanovky Gaislachkogelbahn a pokračuje až do údolia. Od januára do marca sa koná navyše nočná lyžiarska show raz do týždňa pri prostrednej stanici lanovky Gaislachkogelbahn. Naviac sú tu pre návštevníkov pripravené živé predstavenia na tzv. "show" javisku, lyžiarska akrobacia a záverečný ohňostroj.

Après ski Sölden

Hnedé opálenie od horského slnka, neviazaná atmosféra, horúce rytmy – vitajte v centre tradičného après ski Tirolska. Najznámejším miestom vhodným na zábavu je Philipp, populárna lyžiarska chata nachádzajúca sa niekoľko metrov nad Söldenom. Od 17-tej hodiny začína totiž aj v Söldene živá párty. Kto sa nechce tlačiť v bare Schirmbar, môže sa do skorého rána baviť v lokáloch Fire & Ice, "Marco's" či v Katapult.

Pre pokojnejšie povahy má Sölden k dispozícii príjemné kaviarne a reštaurácie, pričom na výber je tu toho viac než dosť. Odpočinúť si po namáhavom dni plnom lyžovania môžete vo wellness priestoroch zábavného centra voľného času - Freizeit Arena alebo tiež v termálnom kúpalisku Aqua Dome v Längenfelde.

Snowpark: Sölden

Na Giggijochu, pod sedačkovými lanovkami Hainbachkar a Silberbrünnl sa nachádza freestylová lahôdka celého Ötztalu - "AREA 47 Snowpark Sölden". Designer parku Tomek Zwolak a jeho tím sa dennodenne starajú o bezchybnú úpravu parku s rozlohou 6 hektárov, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2 450 m.

Milovníci freestylu - od začiatočníkov po profíkov - tu môžu nacvičovať a zdokonaľovať svoje triky a ďalšie psie kúsky na prekážkach rôznych stupňov obtiažnosti. Halda skokanských mostíkov, tubes, rails a debien istí pestrú zábavu. Pre extra porciu šľahačky na freestylovej torte sa starajú jibs ako sú napríklad Jibcan alebo 12 m dlhý elephant box - svoju kreativitu tu môžete predviesť na najvyššej úrovni!

Od zimy 17/18 sa v Söldene nachádza nielen snowpark, ale aj 650 m dlhá Funslope. Nezáleží na tom, či ste úplným začiatočníkom alebo pokročilým lyžiarom, pretože Funslope je tu predovšetkým na to, aby ste sa zabavili pri jazde cez vlny a malé skoky a užívali si panoramatický výhľad.

Oddych a relax s ľuďmi, ktorí zdieľajú vášeň k tomu istému športu nájdete v pohodovej chill out zóne so skvelým sound systémom. Ak ste teda kreatívny športovci a radi spoznávate nových, zaujímavých ľudí - potom je "AREA 47 Snowpark Sölden" miestom, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať!
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Sölden nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Sölden

Výsledok testu Sölden sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Sölden

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Sölden

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami