Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Wagrain

248 Počet hodnotení:

97 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,1
Lyžiarska oblasť 9,2
Informácie o lyžiarskom stredisku
Salzburger Sportwelt
Najvyšší bod: 2 188 m
Najnižší bod: 600 m
Výška dediny: 850 m
Vlekov celkom: 90
Kotvové vleky: 35
Sedačkové lanovky: 36
Kabínkové lanovky: 19
Zjazdoviek celkom: 250 km
Zjazdovky:
101 km
Zjazdovky:
134 km
Zjazdovky:
15 km

Lyžiarske stredisko Salzburger Sportwelt

Lyžiarske stredisko Salzburger Sportwelt

So skipasom Ski amadé máte prístup k neuveriteľným 760 km zjazdoviek ako aj 270 lanovkám a vlekom v obrovskej lyžiarskej oblasti Rakúska!

Lyžiarska oblasť Salzburger Sportwelt (Salzburský svet športov) sa nachádza priamo v centre lyžiarskeho regiónu Ski amadé, čím vytvára ideálne podmienky na vydarenú lyžovačku. Len v Salzburger Sportwelt je Vám k dispozícii okolo 240 km zjazdoviek a 91 lanoviek a vlekov v nadmorskej výške od 619 do 2 188 m. Roztrúsené lyžiarske "hojdačky" vedúce cez Kleinarl/Flachauwinkl/Zauchensee a Flachau/Wagrain/St. Johann sú vyhľadávanými cieľmi lyžiarov a sú napr. známe ako dejisko závodov Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo Flachau. Okrem toho máte k dispozícii v celom stredisku, v chatách a vlekoch okolo 400 Wi-Fi hotspotov. Takto môžete bez problémov zasielať svojím blízkym a priateľom najnovšie fotky a pekné pozdravy na snehu!

Rodiny s deťmi, začiatočníci ako aj bežkári nájdu optimálne podmienky vo všetkých strediskách, zatiaľ čo zdatnejších lyžiarov to ťahá predovšetkým do Zauchensee. Na snowboarderov čakajú rôzne funparky, napr. Absolut Park vo Flachauwinkl.

Lyžiarske stredisko Flachau-Wagrain-Alpendorf je známe vďaka jeho moderným vlekom a lanovkám. Dobre vybavené sedačkové lanovky majú skoro všetky ochranný kryt proti zlému počasiu, vyhrievanie sedadiel a automaticky sa uzatváraciu zábranu, aby deti nevypadli. Na všetkých zimných športovcov tu čaká aj domáce lyžiarske stredisko Wagrain-Kleinarl. Vrchy Grießenkareck a Grafenberg sú prepojené. Lanovka "G-Link" spája lyžiarske strediská a odvezie lyžiarov až k strednej stanici kabínkovej lanovky "Flying Mozart" ako aj k možnosti napojenia sa na Grafenberg Express I a II. Každá z týchto dvoch lanoviek je schopná previezť 130 zimných športovcov naraz.

Lyžiarske stredisko je zamerané taktiež na deti a rodinu, ponúka 11 lyžiarskych škôl, opatrovanie detí, výučbu lyžovania formou hry pre deti od 2 rokov a lyžiarske kurzy pre deti od 4 rokov. Ďalšími perličkami sú zimný svet "Wagrainis Winterwelt", Alpine Coaster v Flachau a dobrodružná čertova cesta s postavami z povestí.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Wagrain

Après ski je v stredisku Wagrain veľmi obľúbené. Pre každého sa tu nájde to pravé, či už vo forme večera stráveného na tradičnej horskej chate, búrlivej párty alebo pohodového popíjania kokteilov. Výber je naozaj obrovský! Početné reštaurácie lákajú zase svojich hostí regionálnymi špecialitami.

O zmenu sa postará aj zariadenie vodný svet Amadé, vodný raj s rozlohou cca 450 m² disponujúci okrem iného bazénom, šmykľavkou, saunou a vírivým bazénom.

Okrem toho máte možnosť podniknúť jazdu na saniach s konským záprahom, vybrať sa na výlet na snežniciach alebo si zasánkovať na sánkarskej dráhe, večer čiastočne osvetlenej. Popri tom je tu k dispozícii tenisová hala, 20 km turistických trás a hala s horolezeckou stenou.

Snowpark: Absolut Snowpark Wagrain

V stredisku Salzburger Sportwelt vás na Shuttlebergu vo Flachauwinkl očakáva naozaj špeciálny freestylový zážitok a to konkrétne v "Absolut Parku"! Či ste na honbe za adrenalínom, ste absolútny začiatočník alebo profesionál - hľadáte možnosť môcť sa poriadne vyblázniť? Tak potom bude práve tento snowpark pre vás tým pravým.

Dobrodružstvo začína na kicker line, ktorá je hneď pri výstupe šesťsedačkovej lanovky "Absolut Shuttle", ktorá patrí priamo k parku. Jej prvotriednu kvalitu a exkluzivitu potvrdzuje každoročné "Spring Battle", čo je najpopulárnejší rakúsky snowboardový pretek "on mountain". Z kicker line sa ide ďalej na rail line, kde sa môžete zdokonaľovať na prekážkach typu kinked rail, rainbow rail, hand rail, mail box, downrails, downbox a double kinked rail. Last but not least sa v easy jibparku, ktorý je zachovaný v štýle skateparku, môžete predviesť po kreatívnej a spontánnej stránke.

Kto si snáď myslí, že je táto rozmanitá ponuka prekážok všetko, ten sa veľmi mýli! "Absolut Park" vás obohatí o skúsenosti na 100 m dlhej u-rampe s výškou 4 m a na superpipe v podobe 160 m dlhého monštra, ktoré je nad hornou stanicou "Family Shuttle" neprehliadnuteľné. Navyše tu nenájdete klasickú chill out zónu, pretože tu nájdete rovno celý chill out house! A práve tam sa vám potom splnia všetky ostatné priania - o niektorých možno ešte ani neviete. Ide tu o viac, než len o perfektný sound, videowalls a dostatočný priestor pre oddych. Vo dvojposchodovom dome nájdete mini skate rampu a masívne skalky pre bouldering.

Okrem snowparku je v lyžiarskom stredisku Zauchensee k dispozícií tiež zábavná zjazdovka, ktorá s rôznymi vlnami, strmými oblúkmi, malými skokmi a ďalšími aktivitami sľubuje zábavu pre celú rodinu.

Navyše má Absolut Park prírastok, tím Burton a Absolut Parku nemohol inak, než zasadiť do Flachauwinkl ďalší park - "The Stash". Koncept je naozaj jedinečný, pretože svoju kreativitu a zručnosti je tu treba predviesť na čiastočne skrytých prekážkach, ktoré idú ruka v ruke s prírodou. Zábavné a popravde aj pomerne jednoduché prekážky sa dajú splavovať najrôznejším štýlom a zaručujú tým maximálny pôžitok z freestylu. Pri výstupe "Powder Shuttle" nájdete navyše aj "Lil 'Stash" - ideálne pre odvážnych drobčekov. Vy ešte sedíte? Zabaľte dosky, skateboardy a horolezecké topánky a šup šup na Shuttleberg, odkiaľ si so sebou donesiete neopakovateľné zážitky!
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Salzburger Sportwelt nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Salzburger Sportwelt

Výsledok testu Salzburger Sportwelt sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,5 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Wagrain

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Wagrain

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.