Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Zell am Ziller

1 290 Počet hodnotení:

96 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,8
Lyžiarska oblasť 9,3
Informácie o lyžiarskom stredisku
Zillertal Arena
Najvyšší bod: 2 500 m
Najnižší bod: 580 m
Výška dediny: 580 m
Vlekov celkom: 52
Kotvové vleky: 18
Sedačkové lanovky: 20
Kabínkové lanovky: 14
Zjazdoviek celkom: 147 km
Zjazdovky:
43 km
Zjazdovky:
93 km
Zjazdovky:
11 km

Lyžiarske stredisko Zillertal Arena

Lyžiarske stredisko Zillertal Arena

So skipasom "Zillertaler Superskipass" si môžete vybrať z 542 km zjazdoviek v Zillertal Aréne, pri lanovkách Mayrhofen, v Ski & Gletscherwelt Zillertal 3 000, v stredisku Hochzillertal - Hochfügen – Spieljoch a vo Wildkogel-Aréne v Brambergu, ktoré sú vzájomne prepojené organizovanou bezplatnou kyvadlovou autobusovou a železničnou dopravou. Už niekoľko rokov ponúka Aréna Zillertal bezplatný prístup na Wi-Fi vo svojom lyžiarskom stredisku. Môžete si tak užiť nielen snehu a slnečných lúčov, ale sa aj zároveň podeliť sa o svoje dojmy a zážitky s rodinkou a priateľmi, ktorí sú doma (viď lyžiarsky región).

Priamo v stredisku Zell am Ziller sa môžete napojiť na stredisko Zillertal Arena so 147 km zjazdoviek a 52 lanovkami a vlekmi, ktoré Vás vyvezú až do výšky 2 500 m n m. Tu na všetkých návštevníkov lyžovania a snowboardovania čakajú pestré zjazdovky a zaujímavý snowpark s možnosťou freeride. Na rakúskej najdlhšej údolnej zjazdovke môžete využiť až 10 km zjazdoviek. Úsek "HöhenFresser-tour" vedie od najvyššieho bodu Zillertal Areny až do údolia a prekonáva výškový rozdiel až 1 930 m. Navyše sa vám pri jazde touto údolnou zjazdovkou ponúka nádherný panoramatický výhľad na údolie Zillertalu. Ideálne svahy s hlbokým snehom nájdete pri lanovke Kapauns. V lyžiarskej sezóne 2015/2016 ponúka Zillertal Aréna v Rakúsku najdlhší zjazd do údolia s výškovým prevýšením 1 930 m. Strmé svahy pri lanovke Falschbach sú vhodné pre náročných lyžiarov.

Na trase z Gerlosu do Isskogelu je stará štvormiestna lanovka Stuanmandl od sezóny 2019/2020 nahradená novou desaťmiestnou kabínkovou lanovkou, ktorá má vyhrievané sedadlá a skracuje dobu jazdy na polovicu. Tým sa zvyšuje pohodlie na výrazne sa skracuje čas prepravy na Isskogel.

Freestyleri by si rozhodne mali pre potrebnú dávku adrenalínu vyraziť do akčného parku Kreuzwiese pri Zell am See s trasou "SnakeRun", alebo do snowparku Hotzone.tv v stredisku Gerlos s výnimočne dlhou u-rampou.

Začiatočníci by nemali obísť cvičné svahy pri lanovke Rosenalm, na pohodové lyžovanie sú vhodné zjazdovky pod Karspitzom. O uvoľnenú zábavu pre tých najmenších je v regióne pomocou mnohých aktivít pre deti dobre postarané. Príďte a zažite toto výnimočné lyžiarske stredisko s prevažne stredne náročnými zjazdovkami a príjemnými horskými chatkami!
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Zell am Ziller

Po vydarenom dni na slnečných zjazdovkách je večer ako stvorené na après ski zábavu - a práve v Zillertalska aréna je na to ako stvorená! Mnohé horské chaty a snežné bary pozývajú k uvoľnenej zábave a flirtovaniu. Lyžiarska oblasť Zell priťahuje párty chtivých návštevníkov miestami ako napr. Rosenalm alebo Kreuzwiesenalm a priamo v údolnej stanici strediska sú dobre navštevovanými lokálmi "Saustad'l", „Jogg`l Kessl“, „Krocha Alm“ či bar Tuxer Pfiff. V útulných hostincoch, tradičných krčmičkách, malých bistrách a milých kaviarňach si môžete pochutnať na tradičných ako aj medzinárodných špecialitách. Pre nočné sovy je ako stvorený lokál Almbar MTS, kde sa môžete baviť a tancovať až do samého rána.

Ako alternatíva večerného programu sa odporúča prechádzka 20 km dlhou osvetlenou zillertalskou promenádou alebo návšteva 7 km dlhej prírodnej sánkarskej dráhy s prudkým zjazdom, kam sa pohodlne dostanete lanovkou Gerlosstein. K obľúbeným atrakciám patrí aj zábavný park "Arena Coaster", ktorý sa môže chváliť prvou horskou dráhou v Alpách. Okrem toho ponúka stredisko pre milovníkov športových aktivít umelé klzisko, tenisovú halu či kolkáreň. Milovníkom prírody odporúčame jazdu na saniach s konským záprahom alebo výlet na snežniciach po zasneženej krajine v okolí Zellu.

Snowpark: Zell am Ziller

Kto dovolenkuje v Zell am Ziller, tomu sa otvárajú viaceré možnosti freestylu a kreatívneho šantenia. V Zelli na Vás čaká "Action-Park Kreuzwiese", ktorý má hneď niekoľko vymožeností. Tu si prídu na svoje fanúšikovia zábavných športov pri FunRun, Bagjump, trati - "BMW xDrive Cup SkiMovie" a trati - "BMW xDrive Speed Check".

Ďalej je to snowpark Gerlos, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 2 020 m a rozprestiera sa na ploche 30.000 m² medzi vlekom Vorkogellift a Ebenfeldexpressom. Nachádza sa tu tá správna ponuka pre začiatočníkov, ale aj pre profíkov. Začiatočníci si môžu rozšíriť svoje zručnosti a nadobudnúť nové na beginner line pri ľahkom ale kompaktnom set-upe. Pro/medium combo line uprostred parku ponúka vždy nové prekážky pre pokročilých jazdcov. Na kicker line, ktorá začína dvomi malými skokmi na zahriatie sa môžete výlučne venovať uvoľňovaniu pary. Novovytvorená jib line nakoniec splní všetky Vaše želania. Obzvlášť skvelá je tiež kids line v snowparku Gerlos, takže si tu freestyle môže užiť celá rodina. Kto si chce po náročnom dni na lyžiach oddýchnuť, ten môže oddychovať v novej chill aréne s parádnym zvukovým systémom a zároveň sledovať triky iných jazdcov.

Malý, ale kvalitný je Funpark v Hochrimmli. Je umiestnený priamo pod lanovkou Filzsteinbahn a obzvlášť vhodný pre deti. Doplňuje akčnú ponuku arény a ponúka perfektný rámec pre prvé kroky v oblasti freestyle.

Kto hľadá ešte viac akčnej zábavy, ten je v Zillertal Aréne v tých správnych rukách. Popri snowparku Gerlos sa tu navyše nachádza 100 m dlhá a 18 m široká u-rampa v blízkosti Fussalmexpressu.
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Zillertal Arena nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Zillertal Arena

Výsledok testu Zillertal Arena sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,6 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Zell am Ziller

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Zell am Ziller

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami