Hodnotenie zákazníkov

Kranjska Gora

NOVÉ!

Doposiaľ nebolo odoslané žiadne hodnotenie.

Plán zjazdoviek
Informácie o lyžiarskom stredisku
Kranjska Gora
Najvyšší bod: 1 215 m
Najnižší bod: 800 m
Výška dediny: 806 m
Vlekov celkom: 19
Kotvové vleky: 13
Sedačkové lanovky: 6
Kabínkové lanovky: 0
Zjazdoviek celkom: 20 km
Zjazdovky:
10 km
Zjazdovky:
8 km
Zjazdovky:
2 km

Lyžovačka Kranjska Gora - miesto pre rodiny!

Kranjska Gora

Miesto Kranjska Gora s 1 403 obyvateľmi sa nachádza v blízkosti Národného parku Triglav, obkoleseného horami a plesami. Alpské prázdninové letovisko, na severozápade Slovinska, je známym rekreačným a športovým zimným strediskom. Aj keď je Slovinsko stále atraktívnejším pre zimných športovcov, nestráca ani na tradičnom šarme. Toto zabezpečuje mimo iného aj Planica Nordic Centre (Nordijski center Planica), kde sa konajú podľa slovinskej tradície tréningy a súťaže v skoku a lete na lyžiach a v bežeckom lyžovaní. V Planica Nordic Centre sa nachádza až osem skokanských mostíkov.

Bežkári si prídu na svoje nielen v zime ale aj v lete. V zime sú pre bežkárov pripravené lyžiarske trate v prírode a v lete je tu pre nich pripravený zastrešený bežkársky polygon. Kto chce byť vo večerných hodinách ešte aktívny, pre toho je tu k dispozícii za svetla reflektorov nočný slalomový parcour.

Zgornjesavska dolina

Slovinská Zgornjesavska dolina leží na najseverozápadnejšej strane krajiny a tým blízko hraničného trojuholníka s Talianskom a Rakúskom. Severná časť ponúka rozprávkový výhľad na Karavanky, južná časť na Júlske Alpy.

Zimy sú v Zgornjesavskej doline chladné, a tak nestojí nič v ceste zimnému športu v slovinských Alpách. Svahy v Kravankách majú výbornú slnečnú polohu, ktoré umožnia lyžiarom skvelé snehové podmienky a zároveň dostatok slnečných lúčov.

Zimní športovci v Zgornjesavskej doline obľubujú lyžiarsky región Gorenjska, ktorý ponúka 18 obcí a 17 väčších a menších lyžiarskych stredísk. S 30 km zjazdoviek je Krvavec najväčším lyžiarskym strediskom, ďalším strediskom je Kobla (23 km zjazdoviek), Vogel (22 km zjazdoviek) a Kranjska Gora (20 km zjazdoviek). ďalších 13 stredísk, ktoré sú o niečo menšie sú ideálne predovšetkým pre rodiny s deťmi a začiatočníkov.

Aj keď je Zgornjesavska dolina veľmi idylická a pokojná, čakajú na Vás aj väčšie, živšie mestá, ktoré môžete navštíviť počas Vašich výletov. Určite sa oplatí navštíviť napr. mesto Kranj s približne 200 000 obyvateľmi. Určite by ste nemali vynechať ani slovinské čarokrásne hlavné mesto Ľubľana!

Doprava Kranjska Gora

  • Železnica: Tarvis (cca 22 km), Villach (cca 25 km), Jesenice (cca 25 km)
  • letecky: Ľubľana (ca. 66 km), Klagenfurt (cca 66 km)

Ubytovanie Kranjska Gora

Hľadať…

: Lyžovačka Kranjska Gora

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter