Davos
816 Počet hodnotení:
97 % Miera odporúčaní:
| Najvyšší bod: | 2 844 m |
| Najnižší bod: | 810 m |
| Výška dediny: | 2 813 m |
| Vlekov celkom: | 20 |
| Kabínkové lanovky: | 8 |
| Sedačkové lanovky: | 6 |
| Kotvové vleky: | 4 |
| Kúzelné koberce: | 2 |
| Zjazdoviek celkom: | 95 km |
|
Zjazdovky:
|
17 km |
|
Zjazdovky:
|
60 km |
|
Zjazdovky:
|
18 km |
| Lyžiarske trasy: | 6 km |
Lyžovačka Davos - alpská metropola veľkých možností!
Davos
Davos je považovaný za najvyššie položené rekreačné, kúpeľné a kongresové mesto v Európe, za „globálnu dedinu“ a alpskú metropolu rozmanitosti. Toto malé, ale svetoznáme švajčiarske mesto leží v nadmorskej výške približne 1 560 m. Toto živé rekreačné stredisko vám ponúka nádhernú prírodnú idylu, ako aj lyžiarske stredisko s veľmi spoľahlivou snehovou pokrývkou, ktoré je známe najmä svojou ponukou freeridu.Toto obľúbené kúpeľné a zimné športové stredisko poteší svojich hostí aj nádherným jazerom Davosersee, atraktívnymi horskými lanovkami až do výšky 2 844 m n. m. a moderným športovým centrom. Každý rok sem priláka množstvo návštevníkov aj množstvo športových podujatí. Davos bol a je okrem iného dejiskom Svetového pohára FIS v behu na lyžiach, medzinárodného hokejového turnaja o Spenglerov pohár, ako aj najstarších lyžiarskych pretekov vo Švajčiarsku: „Parsenn-Derby“. Široká ponuka pre rodiny, pestrý après-ski program, skvelé možnosti oddychu a prvotriedna kulinárska ponuka dotvárajú vašu jedinečnú dovolenku v Davose.
Davos/Klosters
Na severovýchode Švajčiarska v Prättigau sa nachádzajú hneď dve populárne lyžiarske strediská, ktoré sa už dávno dostali do povedomia aj za hranicami krajiny. Pozdĺž úzkeho údolia sú po obidvoch stranách obklopené mohutnými až do nadmorskej výšky 3 000 m n m siahajúcimi vrcholkami hôr. Stretnete sa tu s internacionálnou atmosférou ako aj dlhoročnou tradíciou. Moderné a zároveň tradičné - také je stredisko Davos a Klosters. V oblasti okolo 2 844 m vysokého vrcholu Weissfluhgipfel máte možnosť častejšie stretnúť niektoré prominentné osoby. S okolo 275 km zjazdoviek si toto stredisko vychutnajú najmä lyžiari a snowboardisti. Nikde inde vo Švajčiarsku nie je rozdiel medzi životom v meste a na dedine taký výrazný ako práve tu. Máloktorý iný región Vám umožní vychutnať si tak nádherný, do bieleho plášťa zahalený svet vrcholkov hôr. Príďte a objavujte krásy tohto regiónu!Doprava Davos
- vlakom: Davos (v mieste)
- letecky: Zürich (cca 155 km), Innsbruck (cca 175 km), Mulhouse/Basel (cca 240 km)
- Otvoriť plánovač trasy v Google Maps




