Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Davos

651 Počet hodnotení:

97 % Miera odporúčaní:

Stredisko 9,1
Lyžiarska oblasť 9,3

Lyžiarske stredisko Davos Klosters Mountains

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 844 m Kabínkové lanovky: 11
Najnižší bod: 810 m Zjazdoviek celkom: 211 km
Výška dediny: 1 560 m
Zjazdovky:
64 km
Vlekov celkom: 46
Zjazdovky:
106 km
Kotvové vleky: 22
Zjazdovky:
41 km
Sedačkové lanovky: 13 Lyžiarske trasy: 59 km

Lyžiarske stredisko Davos Klosters Mountains

Skipas „Davos Klosters Mountains“ umožňuje neopakovateľný zážitok z lyžovania na cca 275 km zjazdoviek (vr. lyžiarskych trás) v piatich lyžiarskych strediskách Madrisa, Parsenn, Jakobshorn, Rinerhorn a Pischa (exkl. Schatzalp). V nadmorskej výške od 810 do 2 844 m sa Vám zjazdovky všetkých stupňov náročnosti spolu s 51 lanovkami postarajú o pestrý program. K tomu sa pridá aj vysoká istota snehu, s ktorým si môžete lyžovačku užiť až do apríla!

Komfortná lanovka, ktorá prevezie až 100 osôb, Vás dopraví z Davos do lyžiarskeho strediska Jakobshorn. Skutočným zážitkom bude 12 km dlhý zjazd z vrcholu Weissfluhgipfel do Küblisu s celkovým prevýšením 2 034 m! Okrem toho tu nájdete niekoľko prvotriednych oblastí vhodných pre freeriding, osvetlené zjazdovky a pre tých náročných niekoľko čiernych zjazdoviek. Snowboardisti sa tu budú tiež cítiť ako v raji: v miestnych funparkoch sa pravidelne konajú miestne ako aj medzinárodné súťaže.

Za zmienku stojí aj vrchol Jakobshorn, ktorý je už niekoľko rokov veľmi obľúbeným miestom pre snowboardistov so svojou rampou zvanou Nidecker Monsterpipe. Taktiež v iných areáloch sa stretnete s osvetlenými atrakciami ako napr. halfpipe, kicker, rail či boardercross. V oblasti Pischa nájdete svahy pre freeride, ktoré patria k tým najväčším vo Švajčiarsku.

Na jednoduchých zjazdovkách a cvičných krajinkách na Riterhorne si prídu na svoje predovšetkým rodiny s deťmi. Široké zjazdovky na Jakobshorne sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Na Bolgu, na úpätí Jakobshornu, môžu malý návštevníci objavovať fascináciu lyžiarskym športom v detskej škole s Disney-parkourom a rodičia si môžu užívať slnečné lúče v plážových košoch. Pútavým miestom pre rodiny s deťmi je taktiež Madrisa.

Lyžiarske stredisko vám poskytuje celkom 20 Wi-Fi hotspotov, prevažne v horských reštauráciách a gastronomických podnikoch.

Pre všetkých skorých ranostajov ponúka stredisko Parsenn možnosť, zanechať svoje stopy na ešte nedotknutých, čerstvo upravených zjazdovkách, ešte pred začatím oficiálnej prevádzky a pritom si vychutnávať východ slnka a tým zažiť perfektný štart do nového dňa!

Pre tých, ktorí ráno skoro vstávajú ponúka stredisko Parsen možnosť spustiť sa čerstvo upravenou zjazdovkou ešte pred oficiálnou otváracou dobou a vychutnať si aj východ slnka, jednoducho môžete zažiť perfektný štart do dňa.
Plán zjazdoviek Davos Klosters Mountains
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Davos

Vo Švajčiarsku sa nachádza niekoľko mieste, v ktorých si môžete aj večer zalyžovať. Aj stredisko Davos Klosters je takýmto nočným lyžiarskym strediskom. V Davose je každú stredu a piatok osvetlená zjazdovka na Rinerhorne od 19:00 do 23:00 hod. a pozýva k nočnému lyžovaniu. Aj nočné sánkovanie je počas tejto doby možné na osvetlenej sánkarskej dráhe. Ďalšia zjazdovka, tkorá pozýva k nočnému lyžovaniu je pri vleku Selfrange v Klosters, ktorý je pre lyžiarov a snowboardistov k dispozícii v piatky medzi 19:30 a 21:30 hod. a utorky od 19:00 do 21:00 hod. Okrem nočného lyžovania si môžu aj "nordic" športovci užiť nočné bežkovanie. Tu je v Davose denne do 21:30 hod. osvetlená cca 2,5 km dlhá bežkárska trať. Aj v Klosters môžu bežkári využiť možnosť nočného bežkovania a to na cca 3,2 km dlhej bežkárskej trati, ktorá je pripravená na nočné bežkovanie každý utorok a štvrtok do 21:30 hod. Skipasy na nočné lyžovanie si môžete zakúpiť na mieste.

Après ski Davos

Zo zjazdovky na zjazdovku - tak znie motto après ski zábavy v Davose. Rozsiahla ponuka diskoték, nočných klubov, barov a iných podnikov sa postará o večer plný zábavy vo veselej spoločnosti. Počas dňa máte možnosť okrem lyžovania využiť ponuky voľnočasových aktivít ako napr. vodný svet Eau-là-là s wellness centrom, športovú halu Färbi s tenisovými kurtmi a lezeckou stenou, 96 km turistických trás, sánkárske dráhy, najväčšie prírodné klzisko na svete s rozlohou 18 000 m², paragliding, jazdeckú halu, jazdu na saniach s konským záprahom a mnoho ďalších! Ak túžite po kultúre môžete navštíviť kino centrum, rôzne múzeá (okrem iných aj zimné športové múzeum!), mnohé reštaurácie s miestnymi aj medzinárodnými špecialitami alebo sa prejsť po peknej nákupnej promenáde.

Snowpark: JatzPark Davos

Už od osemdesiatych rokov je Jakobshorn synonymom pre freestylový raj. Dokazuje to aj fakt, že tu bol v roku 1993 otvorený snowboardový hotel "Bolgenschanze". Pravým bonbónikom je však miestny snowpark a superpipe. "JatzPark" sa nachádza priamo vedľa vleku Jatz Junior a ponúka všetko, po čom každý milovník freestylu túži. Park sa nachádza v nadmorskej výške 2 300 m a nájdete v ňom tri rôzne trasy: medium jib, medium slopestyle a pro slopestyle. Rôzne skoky, ako je napr. 18 m dlhý big air, wallride spider, traktor tire bonk alebo raily tých najrôznejších kategórií ako napríklad elbowrail alebo 6 m dlhá straight pipeline - v "JatzParku" sa kreativite medze nekladú, s ľahkosťou a prehľadom tu svoje triky môžete rýchlo zdokonaliť.

Kto má po podarenom freestylovom dni plného adrenalínu ešte chuť sa ísť zabaviť, ten by sa mal odobrať späť do "Jatzhütte", ktorá sa môže pochváliť vírivkou, slnečnou terasou a pravidelným hosťovaním známych diskdžokejov. Tu si ľudia radi pripíjajú na super deň a debatujú o svojich jedinečných zážitkoch.

Čerešničkou na torte na Jakobshorne je 120 m dlhá superpipe, nájdete ju na Bolgenu v údolí Davos. Okrem toho si na nej vďaka umelému osvetleniu zajazdíte niekoľkokrát do týždňa aj po zotmení. Pravidelné úpravy istia bezpečnosť aj parádnu kvalitu jazdy. Okrem freestyle raja na Jakobshorne nájdete na Rienerhornu ešte jeden menší snowpark, rovnako taký je aj pri vleku Selfrangalift. Nechýbajú ani boardercrossové trate na Parsenne a na Madrise. Kto sa teda vydá na dovolenku do Davos/Klosters a hľadá freestyle dobrodružstvo, pre toho je to trefa do čierneho!

Lyžiarske stredisko Davos Klosters Mountains nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Švajčiarsko

Výsledky testov od expertov Davos Klosters Mountains

Výsledok testu Davos Klosters Mountains sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,5 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Davos

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Davos

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter