Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Hasliberg

187 Počet hodnotení:

95 % Miera odporúčaní:

Stredisko 9,0
Lyžiarska oblasť 8,6

Lyžiarske stredisko Meiringen-Hasliberg

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 433 m Kabínkové lanovky: 5
Najnižší bod: 1 055 m Zjazdoviek celkom: 60 km
Výška dediny: 1 082 m
Zjazdovky:
20 km
Vlekov celkom: 15
Zjazdovky:
34 km
Kotvové vleky: 6
Zjazdovky:
6 km
Sedačkové lanovky: 4

Lyžiarske stredisko Meiringen-Hasliberg

So skipasom "Meiringen-Hasliberg" máte prístup ku krásnemu lyžiarskemu stredisku, ktoré leží v nadmorskej výške od 1 055 do 2 433 m. Spolu 60 km zjazdoviek a 15 vlekov sú lemované útulnými chatkami a horskými reštauráciami.

Z Hasliberg sa dostanete hneď do lyžiarskeho strediska: buď z Wasserwendi do Käserstatt alebo z Reuti cez Bidmi k Mägisalp a Käserstatt! Vyblázniť sa môžete prevažne na stredne ťažkých zjazdovkách. Obzvlášť strmé sú zjazdovky v hornej časti lyžiarskeho strediska, kde sa nachádza aj najobtiažnejší zjazd "Nordpol" (1,5 km): bývalý zjazd majstrovstiev sveta v Planplatten čaká na Vás s celkovým výškovým prevýšením 540 m! Najdlhšia zjazdovka má aj najdlhší názov "Glogghüs-Hohsträss-Käserstatt-Balisalp-Hohfluh", je dlhá cca 10 km a ponúka prvotriedny panoramatický výhľad.

Mägisalp so svojimi skvelými trasami v hlbokom snehu čaká na Vašu návštevu! Freerideri nájdu najlepšie podmienky pri Gummenalp, Hochsträss alebo Glogghüs. Pre tých najmenších lyžiarov je k dispozícii detský raj "Skihäsliland" s rôznymi atrakciami, dobrodružným ihriskom a iglu mestečkom.
Plán zjazdoviek Meiringen-Hasliberg
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Hasliberg

K nočnému lyžovaniu patria vo Švajčiarsku niektoré strediská s možnosťou nočného lyžovania., v ktorých sú zjazdovky osvetlené až do noci. Tak je to aj neďaleko Haslibergu. V čase od polovice januára do polovice marca, môžete každý piatok vyraziť na zjazdovku Mägisalp-Reuti na nočné lyžovanie až do 22:00 hod. Okolo 4,5 km dlhú nočnú zjazdovku dosiahnete lanovkou Meiringen o 19:00, 20:00 a 21:00 hod., ktorá Vás zavezie až do horskej stanice Hasliberg Reuti. Po nočnom lyžovaní sa môžete posilniť v horskej reštaurácii na Mägisalpe. Z Mägisalpu jazdí posledný vlak o 23:00 hod. smerom do údolia. Vlastníci viacdenného platného skipasu môžu využiť ponuku nočného lyžovania bezplatne. Bez skipasu, si môžete zakúpiť kartičku na využívanie vlekov pre nočné lyžovanie na mieste.

Après ski Hasliberg

Hasliberg je pokojnejšou alternatívou k Meiringene. Ani tu sa mimo zjazdovky nudiť rozhodne nebudete! Okrem mnohých výletov si môžete dopriať aj miestnu kuchyňu v "Gasthof zur Post" alebo v panoramatickej reštaurácií "Alpen Tower". Okrem toho sú k dispozícií mnohé zimné turistické chodníky, sánkarské dráhy a prírodné klzisko. Na osvetlenej zjazdovke na Mägisalp-Reuti sa môžete vyblázniť až do 22:00 hod.

Vzrušujúca je tiež návšteva múzea Sherlocka Holmesa. Kto ma však rád niečo živšie, ten môže očakávať dobrú náladu v baroch "Häxachessel Bidmi" a "Aquarium" v Käserstatt alebo v "Jam Rock", "Sherlock Lounge" a "Sherpa Club" v Meiringene.

Snowpark: Junior Park Mägisalp/Audi Skicross Park Hasliberg

Lanovky Meiringen-Hasliberg ponúkajú malým a veľkým fanúšikom freestylu viaceré areály na vybláznenie sa. Ak chcete zažiť freestylové dobrodružstvo, ktoré sa Vám tu ponúka, nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo už patríke k pokročilým jazdcom.

"Skihäsliland" ponúka najmenším celkom bezpečnú a hravú možnosť vysporiadať sa s rôznymi prekážkami, ktoré lyžiarske stredisko ponúka, a ktoré tu čakjú na svoje objavenie. K vyskúšaniu svojich zručností máte k dispozícií v "Junior Park Mägisalp" medzi Hääggen a Mägisalp niekoľko jednoduchých skokov a railov pre začiatočníkov a rodiny.

Pre skúsenejších lyžiarov je "Audi Skicross Park Grindelwald" to pravé. Tu si môžete s viacerými osobami zároveň vyskúšať rôzne zatáčky, skoky, vlny a "muldy", ktoré sa postarajú o skutočne dobrodružsný zjazd. Prostredníctvom pravidiel parku sa výrazne znižuje riziko nehôd a môžete sa kľudne odvážiť k niekoľkým skokom. Park je rozdelený na Beginner areu a Advanced areu, v ktorých si každý príde na svoje. Obe disponujú viacerými boxami, rails, jibs a skokom.

Okrem toho sa nachádza v blízkosti Haslibergu ďalší "Skicross Park" pri stredisku Erzegg v Melchsee-Frutt. S autom sa k nemu dostanete asi za hodinu. Pozdĺž zjazdokvy Erzegg sa nachádza navyše "Freestyle Park", ktorý je vďaka svojmu rozdeleniu na tri rôzne časti vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých jazdcov. Že to znie dobre? To sme už zistili!

Lyžiarske stredisko Meiringen-Hasliberg nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Švajčiarsko

Výsledky testov od expertov Meiringen-Hasliberg

Výsledok testu Meiringen-Hasliberg sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3,8 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Hasliberg

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Hasliberg

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter