Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Meiringen

323 Počet hodnotení:

95 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 8,5
Lyžiarska oblasť 7,9
Informácie o lyžiarskom stredisku
Meiringen-Hasliberg
Najvyšší bod: 2 433 m
Najnižší bod: 1 055 m
Výška dediny: 595 m
Vlekov celkom: 15
Kotvové vleky: 6
Sedačkové lanovky: 4
Kabínkové lanovky: 5
Zjazdoviek celkom: 60 km
Zjazdovky:
20 km
Zjazdovky:
34 km
Zjazdovky:
6 km

Lyžiarske stredisko Meiringen-Hasliberg

Lyžiarske stredisko Meiringen-Hasliberg

So skipasom "Meiringen-Hasliberg" máte prístup ku krásnemu lyžiarskemu stredisku, ktoré leží v nadmorskej výške od 1 055 do 2 433 m. Spolu 60 km zjazdoviek a 15 vlekov sú lemované útulnými chatkami a horskými reštauráciami.

Obzvlášť strmé sú zjazdovky v hornej časti lyžiarskeho strediska, kde sa nachádza aj najobtiažnejší zjazd "Nordpol" (1,5 km): bývalý zjazd majstrovstiev sveta v Planplatten čaká na Vás s celkovým výškovým prevýšením 540 m! Najdlhšia zjazdovka má aj najdlhší názov "Glogghüs-Hohsträss-Käserstatt-Balisalp-Hohfluh", je dlhá cca 10 km a ponúka prvotriedny panoramatický výhľad.

Mägisalp so svojimi skvelými trasami v hlbokom snehu čaká na Vašu návštevu! Freerideri nájdu najlepšie podmienky pri Gummenalp, Hochsträss alebo Glogghüs. Pre tých najmenších lyžiarov je k dispozícii detský raj "Skihäsliland" s rôznymi atrakciami, dobrodružným ihriskom a iglu mestečkom.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Meiringen

Vo Švajčiarsku máte k dispozícii početné lyžiarske strediská, v ktorých môžete lyžovať aj v noci. V stredisku s možnosťou nočného lyžovania Meiringen-Hasliberg môžete využiť ponuku nočného lyžovania od polovice januára do polovice marca, každý piatok. Cca 4,5 km dlhá osvetlená zjazdovka Mägisalp-Reuti je pripravená pre nočné lyžovanie do 22:00 hod. Od Meiringenu jazdí lanovka pre nočné lyžovanie vždy o 19:00, 20:00 a 21:00 hod. na horskú stanicu lanovky Hasliberg Reuti. Kto sa potrebuje počas nočného lyžovania alebo po ňom posilniť, ten môže zavítať do horskej reštaurácie Mägisalp. Posledná jazda do údolia vleku od Mägisalp je možná o 23:00 hod. Ten kto vlastní viacdenný skipas, môže ponuku večerného lyžovania využívať bezplatne. V opačnom prípade si môžete zakúpiť skipas pre nočné lyžovanie na mieste.

Après ski Meiringen

Priaznivci tradičnej zábavy après ski nebudú v Meiringene o nič ukrátení. Živú zábavu zažijete už v horských chatách na Käserstatte, Bidmi a Mägisalme! O obzvlášť dobrú náladu sa postarajú bary "Kuhstall" a "Aquarium" v Käserstattu. Alebo sa vydajte do futuristickej reštaurácie s panoramatickým výhľadom "Alpen Tower" na Planplatten, odkiaľ vám bude dopriaty dych berúci výhľad na viac ako 400 vrcholkov. V stredisku sa môžete ísť ďalej zabaviť do baru "Scherlock Lounge", "Jam Rock" alebo "Sherpa Club"!

V prípade, že si radi večer ešte zašportujete, je tu pre Vás nočné lyžovanie na zjazdovke Mägisalp - Reuti, ktoré sa koná každý piatok od 3. januára 2020 až do 14. 3.2020. Kto hľadá alternatívu k lyžovaniu, pre toho je tu možnosť sánkovania každú stredu a tiež na Silvestra od 5.2. až do 4.3.2020 na zjazdovke pre celú rodinu Mägisalp - Bidmi. Potom si môžete pochutnať na lahodnom fondue alebo tradičnom raclette v "Berghaus Käserstatt". Športovú ponuku rozširujú mnohé aktivity ako výlety na snežniciach, paragliding alebo korčuľovanie. Návšteva horolezeckej steny, tenisové haly alebo miestneho krytého bazéna doplňuje športovú ponuku. Zaujímavá by mohla byť pre milovníkov detektívnych príbehov tiež návšteva múzea Sherlocka Holmesa.

Snowpark: Meiringen

Meiringen-Hasliberg majú k dispozícii viaceré areály plné zážitkov. Ak ste fanúšikmi freestylu, jedno či stojíte na úplnom začiatku vašej kariéry alebo už patriť medzi špičkových profíkov.

Aj deti tu nájdu perfektné zázemie a možnosti, ako sa hravo zoznámiť s prvými prekážkami a získať cit pre tento typ športov, najlepšie je o ne postarané v "Skihäsliland". Ak si chcete vyskúšať vlastné skúsenosti, k dispozícii je vám Junior Park medzi Hääggen a Mägisalp, ktorý ponúka nejaké jednoduché raily a kickery pre začiatočníkov a pre rodiny s deťmi.

Ak sami seba počítate skôr do kategórie skúsených lyžiarov, potom pre vás bude "Audi Skicross Park Grindelwald" zaiste tým pravým. Tu si môžete merať sily zároveň so štyrmi ľudmi v ostrých zákrutách, na skokoch, vlnách a muldách, ktoré sa postarajú o skutočný zážitok. Vďaka pravidlám parku je znížené riziko úrazov na minim a môžete sa v kľude odvážiť na niektoré skoky. Okrem Skicross Parku sa tu tiež nachádza snowpark White Elements v Grindelwalde. Tento snowpark je rozdelený na areál pre začiatočníkov a areál pre pokročilých, v ktorých si každý príde na svoje. Obe oblasti majú niekoľko boxov, jib prvkov, skokov a raily.

Okrem toho sa v blízkosti Haslibergu nachádza ešte jeden Skicross Park v oblasti Erzegg pri Melchsee-Frutt. Autom sa k nemu dostanete asi za hodinku. Pozdĺž zjazdovky Erzegg sa nachádza ďalší Freestyle Park, ktorý je vďaka svojmu rozdeleniu na tri časti vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. Znie to dobre, nemyslíte?

Lyžiarske stredisko Meiringen-Hasliberg nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Švajčiarsko

Výsledky testov od expertov Meiringen-Hasliberg

Výsledok testu Meiringen-Hasliberg sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(3,8 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Meiringen

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Meiringen

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami