Hodnotenie zákazníkov

Švédsko

8 Počet hodnotení:

100 % Miera odporúčaní:

Lyžiarske strediská 9,5
Lyžiarske strediská 9,5

Beh na lyžiach Švédsko

Škandinávia je kolískou bežeckého lyžovania. Nordickí športovci sa tu stretávajú priamo s ideálnymi podmienkami pre svoj obľúbený šport. Krásne trasy sú čerešničkou na torte. Rovnako aj cestičky pre zimnú turistiku vedú cez husté lesy, zamrznuté jazerá a skrze malebné pohoria. Švédsko je známe ako dejisko rôznych majstrovstiev v oblasti nordickej disciplíny. Známy je najmä Vasov beh, jedná z najzaujímavejších bežeckých udalostí na svete. Účastníci pri ňom prejdú 90 km zo strediska Sälen až do cieľa Mora.

Odpoveďou na otázku, kde sa nachádza najdlhšia sieť bežeckých tratí, je takisto Švédsko, konkrétne Funäsdalen. K dispozícii je tu celkom 300 km trás a vďaka Nordic Ski Center je tu aj prvotriedna infraštruktúra pre skúsených športovcov, ktorá je využívaná národným družstvom Švédska a Nórska. Sezóna je tu extra dlhá, a síce od polovice novembra až do konca mája.

Prezývku zlatej dedinky dostala Åsarna, ktorá je len cca 400 km od Åre. Už niekoľko prvotriednych lyžiarov tu totižto prišlo k zlatu. 72 km bežeckých trás určite stoja za napomenutie.

Pestrý výber trás nájdete v Östersunde. Normálne, závodné pre psy, osvetlené – celkom ich tu je 89 km zjazdoviek. Najviac tu môžete navštíviť ako bežecký kurz, tak aj kurz voskovania.

Skoro na hranici s Nórskom sa nachádza "malé, ale šikovné" lyžiarske stredisko Idre Fjäll. Na svoje si tu prídu nie jen zjazdoví lyžiari. Stredisko slúži aj ako tréningové centrum švédskeho národného družstva. Krásnu krajinu tu môžete skúmať na 62 km bežeckých trasách.

Strediská bežeckého lyžovania - Švédsko

stredisko Bežeckých tratí v km Výška miesta
82 km 794 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter