Dolomiti Superski

1 200 km zjazdoviek s istotou snehu v 12 údoliach s viac ako 450 lanovkami a vlekmi. 400 lyžiarskych chát na okraji zjazdoviek, 24 snowparkov a to všetko v nadmorskej výške medzi 1 500 a 3 200 metrov. To je zimná dovolenka v regióne "Dolomiti Superski"! A to najlepšie: táto zábava na lyžiach je možná s jedným skipasom. Objavte lyžiarske stredisko extra triedy a absolútnych superlatívov a prezrite si už teraz našu ponuku ubytovaní.

Dolomiti Superski
Dolomiti Superski

Lyžiarsky región Dolomiti Superski

Prečo nevyužiť možnosť vidieť prekrásne zábery regiónu Dolomiti Superski v skutočnom živote a nie len na fotkách? Obrovská oblasť Dolomitov ponúka úchvatný výhľad a množstvo možností zimných športov. So skipasom "Dolomiti Superski" lyžujete v oblasti svetového kultúrneho dedičstva. Od roku 2009 sú Dolomity na zozname UNESCO. S výškou 3 342 m je hora Marmolada najvyšším vrcholom svetového prírodného dedičstva UNESCO a právom nesie titul "Kráľovná Dolomitov". Pohľad na robustné skalné veže a kolosálne pohoria je tiež zahrnutý v cene skipasu, rovnako ako mnoho slávnych zjazdoviek: trasy Svetového pohára vo Val Gardena, Alta Badia a Cortina d'Ampezzo, Trametsch am Plose, najdlhšia zjazdovka v Južnom Tirolsku, "La Bellunese" na ľadovci Marmolada-Gletscher a samozrejme slávna Sellaronda.

Lyžovanie v regióne Dolomiti Superski

Cortina d’Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Fassatal/Karerpass, Arabba/Marmolada, Sextnen Dolomity, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Passo Rolle-Pass, Valle Isarco, Trevalli a Civetta – to sú lyžiarske strediská, ktoré už desaťročia očarujú zimných športovcov z celého sveta a zaručujú čisté potešenie z lyžovania. Vďaka skipasu "Dolomiti Superski" máte otvorené brány aj do týchto stredísk. Nájdete tu celý rad zjazdoviek, s 85 % modrým alebo červeným označením, takže táto oblasť osloví každého zimného športovca. Tak ako rodiny a začiatočníci, tak aj pokročilý si tu prídu na svoje. Pre skutočných profíkov sú tu aj strmé čierne zjazdovky a prvotriedne freeride oblasti, ktoré sľubujú veľa rozmanitosti.

Ďalšie aktivity v regióne Dolomiti Superski

Spustili by ste sa radšej na sánkach po bezpečných idylických sánkarských dráhach? Alebo by ste si radi spravili zimnú túru? Okrem možností lyžovania a snowbordowania na vás v Dolomitoch čaká veľké množstvo ďalších takýchto aktivít. Vďaka turistickým trasám rôznych obtiaží si môžete naplánovať dlhšie túry a užiť si pocit z dobrodružstva po zasneženej krajine. Korčuľovanie je akousi tradíciou v tomto regióne a ponuka je tu či už vo vnútorných halách alebo aj vo voľnej prírode. S lanovkou Marmolada-Seilbahn sa dostanete za pár minút na panoramatickú terasu s fantastickým 360 stupňovým výhľadom.

Stručne povedané: existujú iba dobré dôvody prečo stráviť budúcu zimnú dovolenku práve v talianskom Južnom Tirolsku. Objavte lyžiarsku dovolenku superlatívov už dnes!