Lyžiarska dovolenka na farme

Nič nie je idylickejšie a originálnejšie ako dovolenka na vidieku. Bývate na nádhernej farme obklopení maštaľami, pastvinami a panenskou prírodou. Bude to ešte lepšie keď sa farma bude nachádzať priamo v Alpách s prekrásnym výhľadom na hory. Práve tu môžu všetci lyžiari a snowboardisti zažiť idylku na vidieku s dávkou nekonečnej zábavy na zjazdovkách.

Pokiaľ chce niekto dovolenku spojiť s krásou vidieka, nájdete na našej stránke tú pravú ponuku pre celú rodinu.

Lyžiarska dovolenka na farme
Lyžiarska dovolenka na farme

Prečo zimná dovolenka na farme?

Mnohostrannosť a blízkosť prírody sú možnosti, ktoré farma ponúka. Práve pre deti to môže byť skvelý zážitok z prírody a možnosť ako spoznať z blízka rôzne zvieratká. Na mnohých farmách je v ponuke aj opatrovanie detí buď na celý deň alebo len na časť dňa, aby si aj rodičia mohli vyraziť do najbližšieho lyžiarskeho strediska, zatiaľčo ich ratolesti budú kŕmiť prasiatka, sliepky, dojiť kravy, hrať sa v stodole alebo sa guľovať. Ak má farma aj kone, je často v ponuke aj dobrodružná prechádzka hlbokým snehom alebo romantická prechádzka na konskom záprahu - zážitok nie len pre vaše deti. Večer nie je nič príjemnejšie ako sadnúť si spoločne k horúcemu punču pred praskajúci oheň v krbe a pozerať sa z okna na trblietajúci sa sneh.

Kam vyraziť na zimnú dovolenku na farme?

Čím ďalej tým viac dovolenkárov sa zaujíma o zimnú dovolenku na farme a ponuka sa tým pádom taktiež rozrastá. Zodpovedajúcou ponukou je potom aj napríklad ponuka Bauernhof-Penzión Wassererhof v Gerlose. Útulný Bauernhof-Penzión Wassererhof sa nachádza na pokojnom mieste, v mestskej časti Gmünd, cca 3 km od Gerlosu a lanovky Isskogelbahn v Zillertal Aréne. Tu môžete zažiť tú pravú idylickú zimnú dovolenku s kravami, koňmi, prasatami, sliepkami a mačkami.

Na čo treba dbať pri zimnej dovolenke na farme?

U zimnej dovolenky na farme myslí snáď každý na šťastné zvieratká vo voľnom výbehu. Bohužiaľ to tak ale nie je všade. Zimná dovolenka na farme je často označovaná ako "udržateľný cestovný ruch", preto by ste pri jej výbere mali sami dbať na to, aby ste cestovali s ohľadom na životné prostredie a aby zvieratá nežili hromadnom chove zvierat. Nemusel by to byť totiž pekný pohľad ani pre deti, ktoré by ich mali vnímať ako niečo "normálne". K tomu by ste mali dávať taktiež pozor na alergie. Práve u ľudí s alergiou na zvieraciu srsť by takýto pobyt nemusel byť práve príjemným zážitkom. Najlepšie bude, ak si so sebou pribalíte aj extra oblečenie, pri ktorom vám nebude vadiť, že sa zašpiní a deti tak budú môcť bez obáv do stajne ku zvieratkám. Pokiaľ toto vezmete na vedomie, bude vaša zimná dovolenka na farme určite nezabudnuteľným zážitkom!