Zimná dovolenka na ľadovci - sneh zaručený!

Lyžovanie v lyžiarskom stredisku na ľadovci má na zozname veľa milovníkov zimných športov, a to určite nie bezdôvodne! Ten očarujúci a kilometre široký výhľad na okolitý horský svet ľadovcov má v sebe nezabudnuteľné čaro. Navyše ten, kto sa chystá lyžovať v nadmorskej výške nad 3 000 metrov, sa nemusí obávať nedostatku snehu. Každú zimu a na mnohých miestach dokonca aj v lete leží na európskych ľadovcoch prvotriedny sneh, ktorý si môžete užívať až do jarných a čiastočne aj letných mesiacov. Pozrite sa na naše ponuky pre vašu budúcu zimnú dovolenku na ľadovci!

Zimná dovolenka na ľadovci - sneh zaručený!
Zimná dovolenka na ľadovci - sneh zaručený!

Prečo sa vybrať do ľadovcového lyžiarskeho strediska?

Ak hľadáte lyžiarske stredisko, v ktorom si môže zalyžovať každý podľa svojich predstáv, potom ste v stredisku s ľadovcom správne. Väčšinou veľmi široké svahy a zjazdovky poskytujú bezpečný pocit pre začiatočníkov aj pokročilých. Ako ťažké - tak ako sa kedysi myslelo - lyžovanie na ľadovci zďaleka nie je! Počas toho, čo tmavé mraky spôsobujú zlé počasie v údolí, môžete napriek tomu na ľadovci stráviť perfektnú lyžovačku.

Ktoré ľadovcové lyžiarske strediská existujú?

Aby strávili milovníci zimného športu skvelú lyžiarsku dovolenku na ľadovci nemusia dlho cestovať. Najlepšie ľadovcové lyžiarske strediská sa nachádzajú práve v našich alpských regiónoch. Vďaka ľadovcom ako Hintertuxer Gletscher, Stubaier Gletscher, Rettenbachgletscher, Tiefenbachgletscher, Kitzsteinhorn a Pitztaler Gletscher si drží Rakúsko prvenstvo čo sa týka lyžovania na ľadovcoch. Ale taktiež vo Švajčiarsku a vo Francúzsku nájdete perfektné ľadovcové zjazdovky. S výhľadom na Matterhorn alebo napríklad na zjazdovky v Saas-Fee majú lyžiari možnosť spoznávať ľadovcové zjazdy všetkých obtiaží.

Ako nájdete to správne ľadovcové lyžiarske stredisko?

Nadchla vás myšlienka istoty snehu na ľadovci? Máme pre vás v ponuke mnoho ubytovaní práve v ľadovcových lyžiarskych strediskách, v ktorých si ako zimní dovolenkári nemusíte robiť žiadne starosti o to naše biele bohatstvo. Vďaka našej funkcii filtrov "ľadovec" nájdete v priebehu niekoľkých sekúnd tie ubytovania, ktoré ležia v ľadovcových lyžiarskych strediskách v Alpách. S filtrami ako "na zjazdovke" alebo "začiatočníci" nájdete ubytovania, ktoré budú zodpovedať vašim osobným očakávaniam. Pozrite sa rýchlo na našu ponuku a užívajte si biely horský svet okolo ľadovca pri vašej budúcej ľadovcovej-lyžiarskej dovolenke!