Veľká noc - lyže 2025

Uvítali by ste oslavu veľkonočných sviatkov na horách? Ak máte chuť počas Veľkej noci na lyžovanie, určite si vyberiete z našej širokej ponuky. Či už sám/a, s celou rodinou alebo romanticky vo dvojici - na túto dovolenku určite tak rýchlo nezabudnete! Keďže záujem o veľkonočné zimné zájazdy je veľký, mali by ste sa poponáhľať. Vyberte si niečo z našej ponuky a zaistite si váš lyžiarsky zájazd počas veľkonočného obdobia. Určite Vás jar na horách úplne očarí!

Veľká noc - lyže 2025
Veľká noc - lyže 2025

Prečo sa vybrať na lyžovačku počas Veľkej noci?

Lyžovačka počas Veľkej noci ponúka predovšetkým štátne sviatky: t.z., že počas veľkonočných dní si nemusíte brať až toľko dovolenky, aby ste mohli absolvovať lyžovačku. Lyžiarska dovolenka počas veľkonočných sviatkov je práve vďaka voľným dňom, ideálna pre rodiny s deťmi, u ktorých sa dovolenka plánuje podľa toho, kedy majú deti školské prázdniny. Tak môžete stráviť príjemné sviatky s rodinou na horách! Čo hovorí ešte za lyžiarsku dovolenku počas veľkej noci: jarné počasie. Lyžovanie počas krásnych slnečných dní je výnimočným zážitkom a šanca na toto krásne počasie je počas Veľkej noci naozaj veľká!

Ktoré lyžiarske strediská ponúkajú istotu snehu na Veľkú noc?

Otázka, ktorá zamestnáva mnohých lyžiarov v tomto ročnom období: je vôbec niekde na Veľkú noc ešte sneh? Odpoveď: Samozrejme! Rôzne ľadovcové lyžiarske strediská ponúkajú optimálne podmienky pre celoročné lyžovanie. Aj lyžovanie v Zillertale je počas veľkonočných sviatkov veľmi obľúbené: So skipasom Zillertaler Superskipass máte na výber z veľkého množstva zjazdoviek a stredísk. Práve v stredisku Hintertuxer Gletscher zažijete lyžovačku s istotou snehu počas Veľkej noci. Ani na najvyššej hore Nemecka Zugspitze alebo vo Švajčiarsku v „Matterhorn ski paradise“ pri Zermatte nemôže byť zmienka o nedostatku snehu. Ale nie len ľadovce ponúkajú veľkonočnú lyžovačku s istotou snehu: aj vo vysoko položených strediskách máte istotu snehu napr. v stredisku Chamonix a Les 3 Vallées vo Francúzsku alebo Söldene a Ischgle v Rakúsku. Kto chce počas veľkonočných sviatkov vyraziť niekam inam, môže navštíviť v Kanade stredisko Whistler. Tu môžete lyžovať dokonca aj v letných mesiacoch.

Aké aktivity a akcie sú v ponuke v lyžiarskych strediskách na Veľkú noc?

Veľa stredísk ponúka hosťom počas veľkonočných sviatkov rôzne akcie ako veľkonočné slávnosti pre rodiny, hľadanie vajec (zvyk v niektorých krajinách), ale aj ďalšie veľkonočné akcie. Na ľadovci Hintertuxer Gletscher sa konajú na Veľkú noc „Flower Pow(d)er týždne“, počas ktorých sa konajú akcie ako jazda na snežnom ratraku, tzv. Early-Bird-Skiing (skoré ranné lyžovanie) a rôzne après ski párty. Ďalšie lákadlo počas Veľkej noci sa nachádza v Ischgle: „Top of the Mountain Easter Concert“, nadchne každoročne mnohých lyžiarov, ktorí uvidia na Idalp-javisku v Silvretta Arene niekoľko známych hviezd.

Na čo by ste mali dbať pri lyžiarskej dovolenke počas Veľkej noci?

Lyžiarska dovolenka počas Veľkej noci je obľúbená u mnohých lyžiarov a preto by ste si mali včas zaistiť tú najlepšiu veľkonočnú ponuku. Kto sa ale spontánne rozhodne vyraziť na lyžovačku počas veľkej noci, určite nájde niečo vhodné aj v našej Last-Minute ponuke. V takomto prípade by vám nemalo až tak záležať na výbere strediska a ubytovania. Ale môžeme vás ubezpečiť: lyžovanie v Alpách je možné na rôznych miestach a tak určite nájdete tú vhodnú lyžiarsku dovolenku na Veľkú noc! Pri príjazde na Veľkú noc je potrebné myslieť na to, že cesty a diaľnice sú počas sviatkov spravidla dosť preplnené a preto by ste mali, ak cestujete autom, vyraziť o to skôr. Okrem klasickej batožiny na lyžovačku, by ste mali počas balenia sa na dovolenku, myslieť určite aj na: veľkonočné vajíčka a korbáče!