Užite si zimnú dovolenku na snehu!

Dovolenka na snehu ponúka širokú škálu možností, ako byť aktívny, či už lyžovanie, snowboarding alebo sánkovanie. Veľa milovníkov zimných športov si ale kladie otázku: Kam na zimnú dovolenku? Či už v Rakúsku, Francúzsku, Taliansku, Nemecku alebo Švajčiarsku: hory sú veľmi blízko a ponúkajú krásne prostredie na dovolenku. Lyžiari a snowboardisti si tu prídu na svoje. Zimná dovolenka ale nemusí znamenať vždy len zimné športy. Snehové túry panoramatickou krajinou, jazda na saniach ťahaných koňmi alebo relaxačný wellness program môžu tiež tvoriť dovolenku v zime. Skvelý čas na snehu nenájdete len v hoteli, ale aj v prázdninovom byte sa zimný výlet stáva zážitkom. Nezáleží na tom, či sa perfektná zimná dovolenka odohráva na zjazdovke alebo mimo nej: lyžiarske strediská ponúkajú dostatok slnka pre všetkých.

Užite si zimnú dovolenku na snehu!
Užite si zimnú dovolenku na snehu!

Zimná dovolenka Rakúsko

Rakúsko je dokonalým rajom zimných športov. Či už mladí alebo starí, každý si tu nájde svoje zimné radovánky. V Rakúsku je široká ponuka zjazdoviek pre začiatočníkov, pokročilých aj expertov. Lyžiarske strediská v destináciách Kitzbühel, Sölden, Ischgl alebo Mayrhofen v Tirolsku, známe tiež ako srdce Álp, patrí pravdepodobne medzi najznámejšie. Ale aj ďalšie kantóny ako Korutánsko s viac ako 200 jazerami pozývajú k dovolenke na svahoch aj mimo nich. Výlet so zárukou snehu a množstvom zjazdoviek pre lyžiarov je zaručený aj v susednom Salzbursku. Pokiaľ chcete byť aktívny bez lyží, tiež v Rakúsku nájdete početné ponuky. Od túr na snehu, jazdy na psom záprahu až po sánkovanie, všetko je v cene. Dovolenka so snehom a slnkom v Alpách, odpočinkové alebo aktívne dni: Ak premýšľate, kde stráviť zimnú dovolenku, potom je Rakúsko to pravé miesto pre Vás.

Zimná dovolenka Francúzsko

Čo tak zimnú dovolenku vo Francúzsku? Lyžiarsku zábavu a relax sľubujú aj francúzske Alpy. Pre rodiny je na zjazdovkách široká ponuka ako pre expertov, tak aj pre začiatočníkov. Najmä široká ponuka nenáročných zjazdoviek na príjemné lyžovanie spĺňa nároky rodín na zimnú dovolenku. Bez ohľadu na to, či Chamrousse, Les 3 Vallées alebo Val Thorens/Les Menuires – lyžiarske kurzy pre začiatočníkov nájdete všade. Les 3 Vallées je jedným z najväčších lyžiarskych regiónov s viac ako 600 km zjazdoviek. Lyžiarske spojenie prepája tri údolia Courchevel, Méribel a Val Thorens/Les Menuires. Pre expertov na lyžovanie je ideálne lyžiarske stredisko Les 2 Alpes, ktorý ponúka aj zjazdovky na neďalekom ľadovci v nadmorskej výške 3 560 m. Koná sa tu tiež každoročné SnowTrex PowderWeek. Okrem lyžovania a snowboardingu má Francúzsko samozrejme aj ponuky, ktoré lákajú na relaxáciu a wellness. Túra po ľadovci je tiež nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto chce stráviť dovolenku na snehu.

Zimná dovolenka Taliansko

Taliansko má pre zimnú dovolenku veľa čo ponúknuť. Či už lyžiar alebo snowboardista, začiatočník alebo expert: v slnečnom Taliansku si na snehu príde na svoje každý. Obľúbené Južné Tirolsko leží na slnečnej strane Álp a ponúka s lyžiarskym spojením "Dolomiti Superski" okolo 1 200 km zjazdoviek. Zlúčenie zahŕňa 12 lyžiarskych stredísk, ktoré s čerstvo upravenými zjazdovkami ponúkajú všetko, po čom Vaše srdce počas lyžiarskej dovolenky túži. Tiež v oblastiach Trentino a Lombardia s najznámejšími lyžiarskymi strediskami Cavalese a Livigno lyžiari nájdu to najlepšie potešenie z lyžovania. Zimná dovolenka v slnkom zaliatom Taliansku je tiež ideálna, ak si chcete len užívať slniečka a relaxovať. S lyžami alebo bez nich, ponuky pre Vašu zimnú dovolenku v Sondriu, údolí Fassa alebo Seiser Alm splní všetky priania.

Zimná dovolenka Nemecko

Dovolenka v zime v Nemecku? Lyžovanie v Nemecku je skvelý spôsob, ako stráviť čas na snehu bez toho, aby ste museli cestovať na dlhé vzdialenosti. Medzi najznámejšie miesta v bavorských Alpách patria Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorf a Berchtesgaden. Okolo najvyššej nemeckej hory Zugspitze pozýva k zimným športom mnoho kilometrov zjazdoviek – ideálny na dovolenku pre dvoch, s deťmi alebo priateľmi. Aj miesta nezávislé na Alpách majú ponuky na lyžovanie, ako je Feldberg v Černom lese. Veľa prázdninových apartmánov so svojou vlastnou atmosférou Vás pozýva na výlet do snehu v okolí Hinterzarten, Titisee-Neustadt alebo Freudenstadt . V Čiernom lese je okrem rodinných lyžiarskych stredísk tiež čo objavovať mimo zjazdoviek, ideálne pre zimnú dovolenku. Ak sa Vám teda nechce jazdiť ďaleko a napriek tomu si chcete užiť zimnú krajinu, môžete na otázku „Kam na zimnú dovolenku?“ odpovedať Nemeckom.

Zimná dovolenka Švajčiarsko

Švajčiarsko má vždy čo ponúknuť. Nielen početné štvortisícovky ako svetoznámy Matterhorn (4 478 m n.m.), trojka s Eigerom (3 970 m n.m.), Mönch (4 107 m n.m.) a Jungfrau (4 158 m n.m.), ale aj exkluzívne ponuky robia zo Švajčiarska niečo výnimočné. Ponuka pre dovolenku v zime siaha od útulných prázdninových apartmánov cez exkluzívne apartmánové komplexy a wellness hotely až po 4-hviezdičkové luxusné hotely. Pre extravagantnú zimnú dovolenku odporúčame St. Moritz v lyžiarskom stredisku Corviglia, ktoré je ideálne pre skúsených lyžiarov. Švajčiarsko ale nemusí byť len drahé, výlet za snehom tu môže byť aj cenovo dostupný. Ubytovanie v okolí stredísk Davos, Flims Laax Falera a Veysonnaz sú vhodné špeciálne pre rodiny a všetkých tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnú zimnú dovolenku vo Švajčiarsku.

Zimná dovolenka Česko

V českom Krušnohorí, Krkonošiach a Českom lese nájdu milovníci zimných športov rozmanité zjazdovky a bežecké trate. V mnohých lyžiarskych strediskách sú tiež dobrodružné sánkarské dráhy a zimné turistické chodníky, ktoré pozývajú na preskúmanie krásnej krajiny. V lyžiarskych strediskách vhodných pre rodiny v okolí Lipná a Pece pod Sněžkou si na svoje prídu lyžiari všetkých vekových kategórií. Dobre vybavené hotely a wellness ponúkajú všetko, po čom Vaše srdce túži na zimnej dovolenke aj bez lyží. Pohostinní miestni obyvatelia tiež robia z Českej republiky obľúbenú destináciu pre cenovo dostupnú dovolenku na snehu.

Zimná dovolenka Poľsko

V Karpatoch a Sudetoch môžete lyžovať a snowboardovať aj v susednej krajine Poľsku. Sklárska Poruba, Karpacz a Zakopane patrí medzi najznámejšie a najobľúbenejšie strediská zimných športov v Krkonošiach a Vysokých Tatrách. Ani bez lyžovania alebo snowboardingu nebude na zimnej dovolenke v Poľsku nuda, pretože hornaté destinácie Vroclav a Krakov pozývajú k objavným túram. Dobre vybavené hotely väčšinou ponúkajú od sáun a masáží až po bazény s wellness všetko, po čom by Vaše srdce počas dovolenky mohlo zatúžiť. Ak hľadáte lacnú zimnú dovolenku, v Poľsku ju určite nájdete. Početné sú aj ponuky na krátku dovolenku na snehu v malých lyžiarskych strediskách.

Zimná dovolenka Slovensko

Málokto okrem miestnych obyvateľov vie, že v zime môžete prevádzkovať zimné športy takmer vo všetkých regiónoch Slovenska. Lyžiarske strediská Tatry a Fatra ponúkajú ideálne podmienky na zimnú dovolenku. Lyžovanie na Slovensku sa tu stáva čistým potešením vďaka dobre vybaveným zimným športovým areálom. Či už Starý Smokovec alebo Jasná, na Slovensku si prídu na svoje rodiny aj vášniví lyžiari a snowboardisti. Pretože okrem perfektne upravených zjazdoviek je tu aj mnoho turistických trás a sánkarských dráh na dovolenku na snehu. Perfektnú zimnú dovolenku bez lyží pod nohami nájdu aj tí, ktorí hľadajú oddych. Deň na lyžiach môžete zakončiť pohodlne v niektorom z mnohých barov či reštaurácií drinkom alebo ochutnať množstvo slovenských špecialít.