Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Livigno

1 926 Počet hodnotení:

95 % Miera odporúčaní:

Stredisko 9,3
Lyžiarska oblasť 9,2

Lyžiarske stredisko Livigno

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 798 m Kabínkové lanovky: 6
Najnižší bod: 1 816 m Zjazdoviek celkom: 115 km
Výška dediny: 1 816 m
Zjazdovky:
30 km
Vlekov celkom: 32
Zjazdovky:
65 km
Kotvové vleky: 12
Zjazdovky:
20 km
Sedačkové lanovky: 14

Lyžiarske stredisko Livigno

115 km zjazdoviek, 32 lanoviek a vlekov a super široké zjazdovky – to všetko je zahrnuté v skipase Livigno! Vďaka svojej polohe v nadmorskej výške medzi 1 816 a 2.798 m a mnohým zasnežovacím zariadeniam vládnu v tejto oblasti po celý rok výborné snehové podmienky.

Zjazdovky sa rozprestierajú na oboch stranách údolia, takže si počas lyžovania užijete dostatok slnka. Freerideri majú k dispozícii početné možnosti jazdy v hlbokom snehu na strane Carosello a veľký snowpark s u-rampou, rails a boardercross s výškovým rozdielom 760 m na obidvoch stranách - Mottolino aj Carosello sa postarajú o tú pravú zábavu. Vďaka vhodným podmienkam v tomto zábavnom snowparku sa v Livignu pravidelne konajú videnia hodné súťaže. Jedna z mála známych čiernych zjazdoviek je Monte Neve-Valfin, oblasť je skôr známa svojimi zjazdami nižšieho až stredného stupňa náročnosti. V blízkosti strediska nájdu začiatočníci vhodné priestranstvo pre prvé lyžiarske aktivity. Pre deti je tu lyžiarska škôlka ako aj detské krajinky, ktoré sú roztrúsené po okraji Livigna. Taktiež v stredisku je pre malých hostí čo objavovať mimo iné napr. dráhy s vlnami a závodné dráhy.

Celoročným zážitkom je telemark-festival La Skieda, ktorý sa na začiatku apríla vďaka mnohým podujatiam, kurzom pre začiatočníkov a možnostiam vyskúšať si materiál, postará o množstvo zábavy. Perfektné prepojenie medzi strediskom a lyžiarskou oblasťou prispieva k veľkej obľube tohto vysokohorského údolia!

V stredisku máte k dispozícii aj tri oblasti s bezplatnými Wi-Fi hotspotami.

Pravidlá správania na zjazdovkách v Taliansku

Aby bolo možné zaručiť bezpečnosť na zjazdovkách v Taliansku, vstupujú od roku 2022 do platnosti nové bezpečnostné predpisy. Pre využívanie lyžiarskych stredísk musí mať každý uzavreté poistenie zodpovednosti, ktoré kryje škody spôsobené tretím osobám. Uzavretie tohto poistenia na jednotlivé dni by malo byť možné aj na mieste. Lyžovanie pod vplyvom alkoholu je zakázané a bude trestané vysokými pokutami, povolené je maximálne 0,5 mg alkoholu na liter krvi. Aby sa znížilo riziko zranenia, je pre všetkých neplnoletých pri lyžovaní, snowboardingu alebo sánkovaní povinné nosenie helmy.
Plán zjazdoviek Livigno
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Livigno

Keď sa zotmie a v Taliansku zavládne noc, znamená to väčšinou odopnúť lyže, či snowboard. Avšak na zjazdovkách v strediskách s možnosťou nočného lyžovania okolo Livigna sa môžete tešiť lyžovaniu aj po zotmení: v niektoré dni je totiž v ponuke nočné lyžovanie. Všetci zimní športovci, ktorí ešte nemajú stále dosť, môžu lyžovať až do neskorých večerných hodín. Nočné lyžovanie je čerešničkou no torte, ktorú by si nemali nechať ujsť ako mladí tak aj tí starší lyžiari: tma, najlepšie upravené zjazdovky, spustiť sa len tak dole, to rozbúcha srdce každého milovníka zimných športov. A keď popri tomto krásnom zážitku nebude chýbať ani varené víno, punč alebo čaj, určite sa naplnia očakávania všetkých nočných lyžiarov.

Après ski Livigno

V lyžiarskej oblasti a staniciach lanoviek v údolí sa nachádza mnoho rustikálnych chát, v ktorých sa après ski teší veľkej obľube. Livigno teda ničím nezaostáva za rakúskymi lyžiarskymi strediskami! Regionálnou špecialitou après ski je horúci nápoj zvaný "Bombardino", ktorý bol vynájdený pred viac ako 40 rokmi v Tea del Vidal, ktorý je après-ski barom č. 1 v Livignu. Množstvo útulných reštaurácií, kaviarní, barov, pubov ako aj vináreň a diskotéka sa večer postarajú o to, aby ste sa v žiadnom prípade nenudili.

K ďalším atraktívnym ponukám patrí sánkovanie, korčuľovanie, ľadovcové lezenie, 20 km trás pre zimnú turistiku, jazdy snežným skútrom a štvorkolkou, jazda na koni, bowling, biliard, sauna, plaváreň a posilovňa. Pre tých, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o bohatej tradícii a kultúre Livigna, majú možnosť zúčastniť sa na poznávacom výlete s obhliadkou mnohých pozoruhodných kostolov a cirkevných stavieb. Niektoré z nich pochádzajú zo 17. Storočia a schovávajú zaujímavé umelecké poklady.

Skrz svoju osobitnú geografickú polohu bolo Livigno vyhlásené za bezcolnú zónu - sen pre všetkých nákupných nadšencov.

Snowpark: Mottolino und Park 3000 Livigno

Lyžiarske stredisko Livigno je obľúbené najmä u ambicióznych milovníkov zimných športov. V nadmoreskej výške 2 798 m je tu absolútna istota snehu. Samozrejme si tu na svoje prídu tiež milovníci freeride a freestylu. Celkovo dva snowparky ponúkajú zábavu na vysokej úrovni.

V "Snowparku Mottolino" pozýva popustiť uzdu svojej kreativite jib-area, 4 zjazdy a tiež si tu užijete viaceré úrovne rizika. Začiatočníci si môžu na "S-Line" vyskúšať svoje prvé kroky, divokejší jazdci sa vybláznia na "M-Line", kde na nich čakajú nové raily, boxy a skoky. Pokiaľ ste už nejaký ten piatok na scéne a považujete sa viac za profíka, je pre Vás určená "L/XL-Line", ktorá sa stane Vaším novým domovom vďaka spektakulárnym skokom a akciám až po photoschootingy. Jib-Area a susediaca boardercrossová trať Vám poskytne dostatočný priestor na zmeranie si síl. Ďalej disponuje park aj umelým osvetlením, takže milovníkom freestylu nestojí nič viac v ceste.

Podobne vyzerá tiež "Livigno Park 3000" v časti Carosello, ktorý obsahuje niekoľko odlišností. Napr. v centre parku sa nachádza Air Big, ktorý sa postará o mäkké pristátie a tiež tu znie motivačná hudba. Všetci jazdci naviac obdržia bezplatnú Wi-Fi a prístup do chill-out zóny.

Plán snowparku Livigno
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Livigno nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Taliansko

Výsledky testov od expertov Livigno

Výsledok testu Livigno sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,3 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Livigno

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Livigno

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter