Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Informácie o lyžiarskom stredisku
Val Gardena/Alpe di Siusi
Najvyšší bod: 2 518 m
Najnižší bod: 1 236 m
Výška dediny: 1 563 m
Vlekov celkom: 85
Kotvové vleky: 29
Sedačkové lanovky: 42
Kabínkové lanovky: 14
Zjazdoviek celkom: 175 km
Zjazdovky:
52 km
Zjazdovky:
105 km
Zjazdovky:
18 km
Hodnotenie zákazníkov

Rezidencia Antares

40 Počet hodnotení:

91 % Hodnota odporúčaní:

Ubytovanie 7,7
Stredisko 9,6
Lyžiarska oblasť 9,8

Lyžiarske stredisko Val Gardena/Alpe di Siusi

Lyžiarske stredisko Val Gardena/Alpe di Siusi

Neopísateľne nádherná panoráma Dolomitov a istota snehu tak to je typické pre lyžiarske stredisko Val Gardena, ktoré je možné preskúmať so skipasom "Val Gardena - Alpe di Siusi". Celkom ide o 175 km zjazdoviek a 84 lanoviek a vlekov, ktoré sa postarajú o bezproblémový prístup na výborne upravované zjazdovky na tejto najvyššej horskej pastvine Európy.

Začiatočníci by nemali vynechať návštevu St. Ulricha a Wolkensteinu, alebo vyskúšať zjazdovky medzi Sellajochom a Piz Sella, sú jednoduché a pre nich priamo ideálne. Pokiaľ na lyžiach už nejaký ten piatok stojíte, potom pre vás "Ciampinoi" (2 254 m), pohorie svetového pohára s rôznymi čiernymi zjazdovkami, nebude žiaden problém. Najväčší výškový rozdiel, ktorý tu prekonáte, je 250 m. Nezanevrelo sa tu ani na fanúšikov snowboardingu, úsekov s hlbokým snehom je tu habadej. Prístup na Alpe di Siusi cez St. Ulrich je potom už len sladkou čerešničkou na torte.

Ešte viac pestrosti si užijete rozšírením skipasu na skipas Dolomiti Superskipass, s ktorým získate prístup k 1 200 km zjazdoviek a tým k 12 lyžiarskym strediskám. Medzi nimi nechýba ani Sella Ronda, denný okruh masívu Sella na lyžiach a lanovkách. Prístup na Sella Rondu je možný napr. aj z Wolkensteinu.

Pre športovcov posadnutých dostupnosťou internetového pokrytia má aj lyžiarske stredisko "Val Gardena/Alpe di Siusi" super správy! Rôzne po stredisku nájdete niekoľko Wi-Fi hotspotov, ktoré umožňujú bezplatné pripojenie na internet. S rozšírením skipasu na skipas "Dolomiti Superski" je vám k dispozícii kopec ďalších hotspotov pri lanovkách a v gastronomických podnikoch lyžiarskych stredísk.

V lyžiarskom stredisku Gröden/Val Gardena je potrebné vyzdvihnúť vynikajúce horské reštaurácie a chatky, kde si užijete nie jeden kulinársky zážitok. Nespočetné množstvo chát, ako napr. chata „Comici”, „Gamsblut” alebo „Fienile Monte” sa nachádzajú priamo v lyžiarskom stredisku a lákajú kvalitnými pokrmami.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Wolkenstein

Kto chce zimnú dovolenku stráviť v Taliansku a pátra po poriadnom après ski, ten je v Gröden na správnom mieste. Kopec horských chát je lákadlom na odpočinok počas dňa a na poriadnu zábavu vo večerných hodinách. Vo Wolkensteine by ste nemali vynechať návštevu podnikov „Luislkeller“, „Saltos“ alebo do „Igloo“ s bláznivými párty a i v „Yello´s“ si užijete kopec zábavy!

Zábavu aj mimo zjazdovky vám ponúkajú výlety na snežniciach, korčuľovanie, ľadové horolezectvo alebo sánkovanie. V aquaparku „Mar Dolomit“ v St. Ulrichu si užijete kopec zábavy a odpočinku napr. na obrovskej kĺzačke, v saune a vo vonkajšom bazéne. Wolkenstein a jeho susedné obce okrem toho organizujú pre hostí atraktívny kultúrny a zábavný program.

Snowpark: Snowpark Piz Sella Wolkenstein

Okrem fascinujúcej panorámy a nekonečne dlhým zjazdovkám ponúka lyžiarske stredisko Val Gardena aj pre riziko milujúcich zimných športovcov špeciálne miestečka. Snowpark "Piz Sella" sa nachádza priamo pri šesťsedačkovej lanovke v Piz Sella. Tu sa môžu freestyleri vyblázniť na rôznych jumpoch, boxoch a pod. a na boardercrossovej dráhe aj súťažiť. Rozšírenie parku o kicker s tromi rôznymi skokmi dodal snowparku konečný šmrnc.

Pokiaľ chcete odkukať nejaké triky od profesionálov, zapíšte si stredy a soboty v čase od 10:00 do 16:00 hod., to tu vždy nacvičujú miestni profíci. Či už freestylu fandíte aktívne alebo pasívne - vychutnať si tu môžete oboje!
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Val Gardena/Alpe di Siusi nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Taliansko

Výsledky testov od expertov Val Gardena/Alpe di Siusi

Výsledok testu Val Gardena/Alpe di Siusi sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami