Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Alpe d'Huez

53 Počet hodnotení:

92 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,9
Lyžiarska oblasť 9,2

Lyžiarske stredisko Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 3 330 m Kabínkové lanovky: 19
Najnižší bod: 1 125 m Zjazdoviek celkom: 250 km
Výška dediny: 1 860 m
Zjazdovky:
70 km
Vlekov celkom: 71
Zjazdovky:
130 km
Kotvové vleky: 29
Zjazdovky:
50 km
Sedačkové lanovky: 23

Lyžiarske stredisko Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

So skipasom Grand Domaine Ski máte prístup do lyžiarskej oblasti Alpe d'Huez, ktorá leží prevažne na južnej/juhozápadnej strane "masívu Grande Rousse", čo zaručuje slnkom zaliate svahy počas celého dňa. V tejto lyžiarskej oblasti (1 125 m - 3 330 m n m) so zjazdovkami s celkovou dĺžkou 250 km a 67 lanovkami a vlekmi je snehová prikrývka zaručená počas celej sezóny: 80 % zjazdoviek leží v nadmorskej výške nad 1 800 m!

Najvzrušujúcejšia zjazdovka – Sarenne – sa začína na ľadovci Sarenne a pokračuje v prednej časti Pic Blanc a odtiaľ strmo do údolia. Vďaka svojej dĺžke 16 km a výškovému rozdielu 1 730 m je táto zjazdovka jednou z najdlhších sveta! Taktiež len pre profíkov je určená 3 km dlhá, čierna strmá zjazdovka Tunnel vedúca cez tunel z Pic Blanc na hrboľatý terén. Nie veľmi namáhavé, ale predsa náročné sú červené zjazdovky na výškovej úrovni vrchu Dôme des Petits Rousses. Najmä zjazd "Bartavelles" ponúka pri obzvlášť dobrých snehových podmienkach úchvatný výhľad na krajinu a susedné údolia. Začiatočníci nájdu perfektné cvičné svahy na okraji stredísk Alpe d'Huez a Vaujany. Aj snowboardisti sú tu na správnom mieste. Zábavný park pri sedačkovej lanovke Le Lac Blanc sa odporúča len skutočným znalcom, alternatívou je zábavný park "Montfrais", ktorý je v porovnaní s prvým menej náročný a vhodný na prvé skoky a triky.

K sezóne 2016/2017 bude prestavená kombinovaná desaťmiestna lanovka a osemmiestna sedačková lanovka a tým umožní transport 3 370 zimným športovcom za hodinu.

Kto chce taktiež využiť k lyžovaniu tmu, môže lyžovať v noci v Alpe d'Huez, ako aj v Auris en Oisans so skipasom Grand Domaine Ski zadarmo. Od 17.12.2022 do 17.03.2023 a od 25.03.2023 do 21.04.2023 môžete navyše využiť od 6-denného skipasu lyžiarske strediska Grande Galaxie: lyžovať v lyžiarskou stredisku Les 2 Alpes (225 km) a v lyžiarskych strediskách Serre Chevalier (250 km), Puy St. Vincent (75 km) a v lyžiarskych strediskáchSestrières a Montgenèvre v Via Lattea (Taliansko, 400 km). Pre použitie obidvoch lyžiarskych stredísk v Via Lattea si po predložení skipasu vyzdvihnite doklad na pokladni.
Plán zjazdoviek Alpe d'Huez Grand Domaine Ski
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Alpe d'Huez

Čerešničkou na torte v stredisku Alpe d'Huez Grand Domaine Ski in Frankreich je nočné lyžovanie. Všetci, ktorí ešte nemajú dosť lyžovania, si tu môžu počas sezóny dopriať nočné lyžovanie. K dispozícii máte 3 km zjazdoviek, ktoré sú pre nočné lyžovanie osvetlené a nechajú zaligotať snehobiele kopce aj za tmy. Stredisko s možnosťou nočného lyžovania dosiahnú zimní športovci jednoducho z Alpe d’Huez. Tak ako začiatočníci, tak aj profíci si tu môžu užiť lyžovanie, či snowboardovanie za svitu mesiaca a za ligotu hviezd. Takže, šetrite sily, aby ste sa mohli vybrať na svah aj večer!

Après ski Alpe d'Huez

V Alpe d'Huez sa o dostatočnú zmenu postará niekoľko diskoték, mnohé bary a kaviarne. Výborne sa môžete zabaviť napr. v lokáloch Avalanche Bar či v Tavern, kde pravidelne naživo hrajú rôzne hudobné skupiny. Ak si chcete zatancovať, nenechajte si ujsť návštevu nočných klubov L’Igloo alebo The Stage One.".

Množstvo rôznych aktivít ako ľadové rallye, jazda na skútri, zimná turistika, výlety na snežniciach, sánkovanie alebo rôzne halové športy v paláci športu v Alpe d'Huez zmenia každý deň „bez zjazdovky“ na jedinečný zážitok! Mimoriadny tip pre všetkých vyznávačov adrenalínových športov je lezenie na 200 m vysokej stene v Gorges de Sarenne – ideálne pre všetkých, ktorí hľadajú niečo nezvyčajné! Na mieste sa taktiež nachádzajú rôzne nákupné možnosti pre všetkých nákupných nadšencov.

Snowpark: Snowpark Alpe d'Huez

V okolí Alpe d'Huez nájdete dva rôzne snowparky. Park pre začiatočníkov presvedčí pestrým výberom prekážok typu boxes, rails, slides a woops. Začiatočníci a mierne pokročilí tu môžu skúšať nové prekážky a zdokonaľovať svoje kúsky.

Druhý park je vyhradený skôr expertom a freestylistom. Park sa nachádza neďaleko lyžiarskeho vleku Troncon. Nájdete tu big air skoky. Ďalej sú tu prekážky typu slide bars, wave rail, street rail, c-box, hip, totem, boardercross a u-rampa - ich existencia závisí od snehových podmienkach. Skoky a raily sú rozdelené na modrý, zelený, červený a čierny stupeň obtiažnosti. Hlavne pokročilí si tu teda prídu na svoje.

Okrem toho, dve rôzne boardercross, ako aj Big Air, ktorý je zjazdný s pneumatikou, predstavuje zábavu pre rodiny a profesionálov.

Lyžiarske stredisko Alpe d'Huez Grand Domaine Ski nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Francúzsko

Výsledky testov od expertov Alpe d'Huez Grand Domaine Ski

Výsledok testu Alpe d'Huez Grand Domaine Ski sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,2 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Alpe d'Huez

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Alpe d'Huez

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter