Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Abtenau

474 Počet hodnotení:

94 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,6
Lyžiarska oblasť 8,6

Lyžiarske stredisko Dachstein-West

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 100 m Kabínkové lanovky: 11
Najnižší bod: 780 m Zjazdoviek celkom: 131 km
Výška dediny: 714 m
Zjazdovky:
44 km
Vlekov celkom: 57
Zjazdovky:
80 km
Kotvové vleky: 35
Zjazdovky:
7 km
Sedačkové lanovky: 11 Lyžiarske trasy: 40 km

Lyžiarske stredisko Dachstein-West

So skipasom regiónu "Dachstein West" je Vám k dispozícii lyžiarske stredisko Dachstein West s oblasťami Gosau, Russbach a Annaberg, ako aj Freesports Arena Dachstein Krippenstein a ďalšie oblasti Feuerkogel, Karkogel, St. Martin, Lungötz, ako aj Dürrnberg celkovo 131 km zjazdoviek. 57 vlekov Vás bezproblémovo dopraví na Vami želanú zjazdovku. Malé, ale príjemné abtenauerské lyžiarske stredisko Karkogel so svetovou zjazdovkou od Davida Zwillinga a Alexandry Meissnitzerovej leží priamo pred Vašimi dverami. Za niekoľko minút sa dostanete do lyžiarskeho areálu Postalm, ktorý čiastočne patrí do miestnej oblasti Abtenau.

Russbach, ktorý je vzdialený cca 11 km od Abtenau, ponúka ideálny vstup v prepojenom stredisku Dachstein-West. Skipas tohto regiónu Vám umožňuje lyžovať na rôznorodých zjazdovkách v rôznych lyžiarskych strediskách, ktoré sú prepojené bezplatným skibusom. Obzvlášť začiatočníci a rekreační lyžiari, ale taktiež pokročilí lyžiari tu nájdu rôznorodú ponuku zjazdoviek. Zjazdovky Gaudi majú k dispozícii rýchlostné štreky s meraním času, snowcross, dráhu s vlnami a bubnovú zjazdovku. Komu nestačí Gaudi, má možnosť sa zúčastniť večerného lyžovania na lanovke Ötscherlift.

Začiatočníci si môžu užiť jazdu na výnimočne širokých svahoch a rodiny s deťmi ocenia optimálnu ponuku, ktorá vyhovie všetkým požiadavkám. Tých najmenších návštevníkov strediska poteší ponuka lyžiarskych škôlok a lyžiarskych táborov pre deti, ktoré sa postarajú o množstvo zábavy.

Všetci nadšenci jazdy na jednej alebo dvoch doskách sa môžu vyblázniť v rôznych funparkoch. Snowpark Dachstein West v oblasti Russbach je najväčší a tiež najrozmanitejší a ponúka skokanské mostíky, dosky a raily. Freerideri si prídu na svoje v aréne Freesports Arena Krippenstein, ktorá je jedným z hotspotov pre freeridovú scénu.

Panoramatický lyžiarsky okruh "Panoronda" s dĺžkou 44 km je neopakovateľným zážitkom na najlepšie upravovaných označených zjazdovkách. Tradičné chaty pozývajú všetkých na prestávku, predovšetkým, aby ste si mohli vychutnať ten vysnívaný výhľad.

Chcete všetky Vaše dojmy a zážitky, ktoré ste zaznamenali počas celého lyžiarskeho dňa, zdieľať so svojimi priateľmi a príbuznými? Žiaden problém! Celkovo máte k dispozícii niekoľko Wi-Fi-hotspotov v lyžiarskom regióne Dachstein West - vo funparuk, v chatách a pri vlekových staniciach. Takto sa môžete so svojimi známymi podeliť o Vašu zábavu, posielať fotky a postovať Váš aktuálny status.
Plán zjazdoviek Dachstein-West
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Abtenau

Z noci sa stáva deň, to je možné v stredisku Dachstein West, pretože na údolnej strane Gosau sa nachádza malé lyžiarske stredisko s možnosťou večerného lyžovania, ktoré pozýva zimných športovcov k zábave na lyžiach po prevádzkovej dobe. Dolná časť údolnej zjazdovky pri vleku Ötscherlift je raz do týždňa osvetlený pre večerné lyžovanie. Nočná zjazdovka má dĺžku cca 1 km a ako červená zjazdovka je vhodná pre pokročilých lyžiarov. Naviac k ponuke nočného lyžovania patrí aj cvičná zjazdovka v Brumsilande v blízkosti údolnej stanice lanovky Hornspitzbahn. Na oboch zjazdovkách je predĺžená prevádzka v piatky od 18:30 do 20:30 hod. V bare "pod dáždnikom" na údolnej zjazdovke si môžete urobiť prestávku pri večernom lyžovaní.

Après ski Abtenau

Abtenau sa o svojich hostí stará prezieravo a s poriadnou porciou rozmanitosti - skoro každý deň máte na výber z niekoľkých možností, ktorými sú napr. divadelné predstavenia, koncerty, výlety so sprievodcom, poznávacie prechádzky, návšteva sedliackeho dvora, výlety či návšteva domáceho múzea. Obzvlášť odporúčania hodné v tomto regióne sú prechádzky so snežnicami, nočné jazdy na sánkach alebo jazdy na saniach s konským záprahom. Okrem toho je v ponuke aj korčuľovanie, jazdenie na koni, lety s padákom, let rogalom, jazda na snežnom bicykli (snowbiku) či nejaký z množstva indoor športov vrátane wellnessu a fitness. V blízkom okolí nájdete taktiež kryté plavárne. Mnoho hostincov a reštaurácií v Abtenau sa na záver postará o kulinársku pestrosť a kto hľadá veselé après ski, mal by navštíviť lokál Karkogelbar alebo diskotéku Base.

Snowpark: Snowpark Dachstein West Abtenau

Lyžiarsky región "Dachstein West" ponúka celkom štyri funparky, takže tu je o každého milovníka freestylu dobre postarané!

Všetci tí, ktorí hľadajú ultimatívne rizikové zážitky by sa bez otáľania mali vydať smerom ku snowparku Dachstein West - pre tunajšiu pestrosť možností nie je slov! Nájdete tu okrem iného prekážky ako je curved box s dĺžkou 7 m a rôzne medium skoky, jib box, pro kicker s tablom s dĺžkou 10 m, rovnako ako wallride. Zdá sa vám to veľa? Nevešajte hlavu, nájde sa tu aj veľa elementov pre začiatočníkov. O park sa stará tím prvotriednych shaperov, takže akonáhle sa na zjazdovkách začnete nudiť, mrknite sem, nebudete sklamaní. K dispozícii je navyše aj Wi-Fi hotspot, takže máte možnosť zostať v kontakte a informovaní ao svoje úspechy sa môžete ihneď podeliť.

Kto chce predovšetkým stranou od freestylových és trénovať, nájde v lyžiarskom stredisku tri miesta: " "Ötscher Kids Park" Gosau, "Youngsters freestyle park" Annaberg a "Rookie Park" Russbach. Malé vlny, zakrivené oblúky, skoky, boxy a rails sú tu ideálne na cvičenie.

Plán snowparku Dachstein-West
Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Dachstein-West nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Dachstein-West

Výsledok testu Dachstein-West sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Abtenau

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Abtenau

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter