Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Leogang

84 Počet hodnotení:

98 % Hodnota odporúčaní:

Stredisko 9,0
Lyžiarska oblasť 9,5
Informácie o lyžiarskom stredisku
Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
Najvyšší bod: 2 096 m
Najnižší bod: 830 m
Výška dediny: 800 m
Vlekov celkom: 70
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 21
Kabínkové lanovky: 28
Zjazdoviek celkom: 270 km
Zjazdovky:
140 km
Zjazdovky:
112 km
Zjazdovky:
18 km

Lyžiarske stredisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Lyžiarske stredisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

So skipasom zahrnutým v cene Ski Alpin Card jazdíte pod mottom "Jeden skipas, tri regióny, nekonečné hory" celkovo na 408 km zjazdoviek. Skipas umožňuje jazdenie v stredisku Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a lyžiarskych strediskách Zell am See a Kaprun. Posledné je ľadovcovým lyžiarskym strediskom a ponúka tak extrémne vysokú záruku snehu. Komu nestačí 408 km zjazdoviek, ten bude spokojný s rozšírením skipasu na "Super Ski Card" (viď lyžiarsky región). Tento skipas platí v 22 lyžiarskych regiónoch v Tirolsku a Salzburgu a zaručuje zábavu na úchvatných 2 750 km zjazdoviek.

V Leogangu máte priamy prístup do strediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Zjazdovky nad Leogangom sú prevažne modré a ľahké pre začiatočníkov. Nájdete tu aj závodné trate s meraním času a čiernu zjazdovku Tarlackabfahrt. Pre tých najmenších je pripravený detský svet. S kabínkovou lanovkou sa dostanete od Asitzu ku Glemmtalu, kde máte má k dispozícii mnoho rôznorodých zjazdoviek od carvingu cez bubny, strmé zjazdovky a dve osvetlené zjazdovky.Mnoho snežných diel sa postará o záruku snehu. Nádherné freeridové možnosti sú napr. na Zwölferkogel-West a Schattberg-West a ponúkajú tie najlepšie podmienky pre profesionálov.

Freestyleri sa môžu vyblázniť vo funparku Nitro Snowpark Leogang. Tu ich čakajú rôzne zábradlia, box, corner, big air, jump a lavičky. Park bol navrhnutý majstrom sveta Stefanom Gimplom.

V roku 2023 bude Skicircus dokonca spojený s Zell am See prostredníctvom zjazdoviek a vlekov. Už teraz môžete jazdiť novým ZellamseeXpress z Glemmtalu na Schmittenhöhe v Zell am See.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Leogang

Komu lyžovanie počas dňa nestačí, pre toho má Rakúsko pripravené nočné lyžiarske strediská. Tieto špeciálne strediská majú v prevádzke vleky aj mimo oficiálnej otváracej doby a umožňujú Vám týmto nočné lyžovanie. V Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn máte k dispozícii jednu takúto nočnú zjazdovku, ktorá je k dispozícii pre lyžovanie v noci. V Leogangu majú zimní športovci pri vleku Schanteilift možnosť využiť pre nočné lyžovanie niekoľkokrát týždenne cca 500 m dlhú, osvetlenú zjazdovku. Taktiež pri lanovke Unterschwarzbahn v Hintergleme je k dispozícii nočné lyžovanie na cca 1,2 km dlhej osvetlenej zjazdovke. Pre freestylerov ponúka nightpark možnosť vyskúšať si nové triky a skoky až do neskorého večera. Pre držiteľov skipasu je nočné lyžovanie bezplatné.

Après ski Leogang

Po dni strávenom na zjazdovke sa Vám otvára veľa možností ako preskúmať Leogang a jeho pamätihodnosti. K týmto sa napríklad počíta kaplnka Svätej Anny alebo múzeum banského priemyslu v 4 km vzdialenej dedine Hütten.

Ani na aktívnych nadšenčov športu mimo zjazdoviek sa tu nezabudlo - od curlingu cez squash až po zoskok s padákom, ponuka je tu naozaj veľká, tu sa 100% pobavíte a nuda ani náhodou nehrozí! Milovníci adrenalínu môžu vyraziť na túru na šnežných skútroch. Ďalším lákadlom je zjazd na nočnej sánkárskej dráhe v cca 4 km vzdialenom Asitzu. Tí čo túžia po oddychu a pokoji, určite uvítajú trochu romantiky pri jazde na saniach konským záprahom a budú vychutnávať krásu okolia.

Nočné sovy a milovníci párty tiež neprídu skrátka a môžu sa zabaviť rušným nočným životom v Saalbachu alebo Hinterglemme, ktoré sú známe svojím mottom "Čím nižšie teploty, tým horúcejšia nálada". Tento rok bol lyžiarsky okruh ocenený najväčším svetovým portálom Skiresort.de, ako víťaz 2014 v kategórii "Après-ski", preto môže mať nos dohora. Dokonca aj počas dňa vás pozývajú après ski bary, začína sa v popoludňajších hodinách a nálada na top miestach, ako "Hinterhag Alm" a "Goaßstall" je potom v plnom prúde. Ak si chcete aj v zime vychutnať atmosféru presláveného mníchovského Oktoberfestu, určite si nenechajte ujsť návštevu baru AsitzBräu pri hornej stanici lanovky Asitzbahn v nadmorskej výške 1 763 m.

Snowpark: Leogang

V lyžiarskom stredisku Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nájdete hneď štyri funparky, ktoré zaručujú veľa pestrosti a sem tam aj poriadnu dávku adrenalínu.

V Leogangu sa priamo na kopci Asitz nachádza "Nitro Snowpark Leogang", ktorý skrýva množstvo prekážok typu corners, big airs, rôzne rúrky a debny - parádny pre freestyle tréning a zdokonaľovanie už nadobudnutých zručností. Vytvorený bol svetovým majstrom Štefanom Gimplom. Table s tromi rôznymi zoskokmi prinesie ďalšie potešenie. V jib zóne sa vybláznia predovšetkým začiatočníci, svoje prvé pokusy môžu zdokonaľovať na jednoduchých debnách.

Ak sa za deň nestihnete vyblázniť alebo ste proste nenásytní freestylisti, potom sa vydajte do "Nightparku" pri lanovke Unterschwarzachbahn v Hinterglemme, kde si vďaka skvelému osvetleniu užijete aj po zotmení. V Saalbachu na Bernkogeli je potom tretí a posledný park - Learn-to-Ride-Park s mini skokmi a boxami pre začiatočníkov. Super pre prvé pokusy na prekážkach, než sa vydáte do väčších parkov. V blízkosti nájdete aj lyžiarsku a boardercrossovú trať. Lyžiarske stredisko je naozaj ideálne miesto pre freestyle! Skicircus sa tak javí ako aj freestyle-cirkus.

Vo Fiberbrunne je pre začiatočníkov pri strednej stanici Streuböden "Easy Park", ktorý pozostáva z piatich skokov, dvoch vĺn a štyroch boxov.

Lyžiarske stredisko Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Výsledok testu Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,6 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Leogang

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Leogang

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami