Poradca stredísk
Nájdite lyžiarske stredisko, ktoré je ideálne pre Vás!
  1. Jednoducho zvoľte, čo je pre Vás dôležité.
  2. Na základe Vami zadaných údajov, Vám navrhujeme miesta, ktoré sú pre Vás optimálnymi lyžiarskymi strediskami.
Informácie o lyžiarskom stredisku
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné ľubovoľné
ľubovoľné
Lyžiarske stredisko vhodné najmä pre
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Ostatné
nedôležité
nedôležité
nedôležité
nedôležité
Údaje o zájazde
ľubovoľné
Váš výber
Veľkosť: ľubovoľné Začiatočníci: nedôležité Snowpark: nedôležité dĺžka: podľa zadania
Najvyšší bod v stredisku: ľubovoľné Skúsení a freerideri: nedôležité Vleky a lanovky: nedôležité Krajina: ľubovoľné
Bežkárske trate-km: ľubovoľné Hodnotenie zákazníkov: ľubovoľné Cena na osobu: ľubovoľné
Rodina a deti: nedôležité Après ski: nedôležité termín : ľubovoľné
Došlo k chybe. Prosím, skontrolujte zadané údaje a skúste to znova. Pri vyhľadávaní sa vyskytla chyba.
Ocenenie
Informácie o lyžiarskom stredisku
Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch
Najvyšší bod: 2 378 m
Najnižší bod: 600 m
Výška dediny: 540 m
Vlekov celkom: 43
Kotvové vleky: 21
Sedačkové lanovky: 13
Kabínkové lanovky: 9
Zjazdoviek celkom: 106 km
Zjazdovky:
33 km
Zjazdovky:
53 km
Zjazdovky:
20 km
Lyžiarske trasy: 7 km
Hodnotenie zákazníkov

Hotel Hauserwirt

134 Počet hodnotení:

93 % Hodnota odporúčaní:

Ubytovanie 8,6
Stredisko 8,6
Lyžiarska oblasť 9,6

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

So skipasom "Zillertaler Superskipass“ máte na výber medzi 535 km zjazdoviek v Zillertal Arene, pri lanovke Mayrhofner Bergbahnen, Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, v lyžiarskom stredisku Hochzillertal – Hochfügen – Spieljoch a v Wildkogel-Arene v Brambergu. Lyžiarske strediská sú navzájom prepojené bezplatnou autobusovou a vlakovou dopravou. Už niekoľko rokov ponúka stredisko Zillertal Arena bezplatnú Wi-Fi sieť. Môžete tak nie len kĺzať po bielej nádhere a vychutnávať si slnko, ale aj zdieľať nové zážitky a dojmy priamo so svojimi najbližšími doma (viď lyžiarsky región).

Z Münsteru máte na výber hneď z dvoch lyžiarskych stredísk: Spieljoch a Hochfügen-Hochzillertal. Údolná Ski-Dorados Hochfügen-Hochzillertal sa nachádza vo výške 1 500 m n. m. a vďaka alpskému údoliu garantuje istotu snehu pre nadšencov zimných športov až do konca apríla. Hochtal je vhodný pre lyžiarov, ktorí hľadajú lyžiarske stredisko so všetkým čo k tomu patrí. Snowpark s u-rampou sa postará o zábavu a akciu pre snowboardérov. Vďaka prepojeniu Hochfügenu a Hochzillertalu máte k dispozícií okolo 90 km (vrátane lyžiarskych trás), rozmanitých zjazdoviek, medzi nimi je aj osvetlený zjazd do údolia a 36 vlekov.

Lyžiarske stredisko Spieljoch ponúka ďalších 21 km skvele upravených zjazdoviek, dohromady 7 vlekov a zázračných kobercov pre prvé pokusy na snehu. Fantastické zjazdovky v hlbokom snehu na Geolsalme a 7 km dlhý zjazd do údolia, ktorý vedie priamo do Fügenu, budú skutočným zážitkom. Od decembra 2018 nahradí v stredisku Hochzillertal nová desaťmiestna lanovka Wimbachexpress, starú štvormiestnu lanovku Krössbichl. Nová horná stanica ponúka exkluzívnu taliansku reštauráciu Albergo a nachádza sa asi o 180 m vyššie, kde začínajú ďalšie zjazdovky. Ako malá ochutnávka Peak-to-Peak prepojenia lyžiarskych stredísk od Hochzillertal-Hochfügen k Spieljoch v sezóne 2019/20 je možné už od tejto sezóny využiť prepojenie skibusom, ktorí jazdí každú hodinu medzi údolnou stanicou Spieljoch vo Fügene a Kaltenbach v Hochzillertale.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Après ski Münster

Kto miluje après-ski, ten bude vo Fügen na tom správnom mieste. Dokonca aj chaty Vás zvú na návštevu napr. veľmi útulná "Schihütte"pri údolnej stanici zjazdu Spieljoch. Akonáhle dorazíte do údolia, ocitnete sa v atmosfére nespútaného après-ski. Či pod dáždnikom alebo v bare - bude sa tu oslavovať, tancovať a flirtovať. Neskôr večer sa presúvajú párty do početných miestnych barov a klubov.

Čerešničkou v lyžiarskom stredisku Kaltenbach-Hochzillertal je tiež chata Kristallhütte, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 2 150 m pri horskej stanici Kristall-Expressu a ponúka Vám mladú, kreatívnu kuchyňu za atraktívne ceny, ktorá je servírovaná z čerstvých regionálnych produktov. Vo vnútri chaty na Váš čaká otvorený krb a tradičné salóniky a vlastná vínna pivnica. Pri dobrom počasí je pre Vás tiež otvorená slnečná terasa, ktorá okrem baru ponúka tiež ležadlá a vodné postele.

Pre koho je to príliš, ten môže začať v Alpbachtale s útulným posedením v jednej z tradičných horských chatiek. Tu si môžete v početných reštauráciách najskôr v pokoji vychutnať výdatné jedlá a potom sa zúčastniť výletu s pochodňami alebo nočného sánkovania. V Alpbachtale je celkovo 7 sánkarských dráh - z toho dve v Alpbachu a Inneralpbachu. Na klzisku v Dorfe si môžu korčuliari vyskúšať zopár kôl. Ako ďalšie sa ponúkajú výlety na snežniciach, zimné túry so sprievodcom a jazdy konským záprahom.

Snowpark: Snowpark Betterpark Münster

Snowpark "Betterpark" v Hochzillertale sa nachádza neďaleko 8-miestneho sedačkového vleku Schnee Express v nadmorskej výške od 2 050 do 2 120 m v lyžiarskom stredisku Hochzillertal-Hochfügen.

Park disponuje vlekom a tak sa môžu všetci milovníci adrenalínu pohodlne dostať znova nahor a rýchlo si užiť ďalšiu jazdu. V parku môžete nájsť tri línie s rozdielnou úrovňou zručností pre začiatočníkov, pokročilých a profíkov, aby si tu každý mohol otestovať svoj talent. Zaujímavosťou je jib line na konci parku, ktorá ponúka rôzne boxy a raily. Od decembra 2016 je v prevádzke aj nový "Snowpark Lamark" pri vlekoch Lamark. Small Park navrhnutý ako snowpark pozostáva z troch línií s 13 prvkami, ktoré zodpovedajú všetkým úrovniam zručností, čím sľubuje veľké množstvo zábavy!

Oddýchnuť si po dlhom adrenalínovom dni alebo si len urobiť krátku prestávku môžete v chill aréne s containery, ležadlami a zvukovým systémom. V celom údolí Zillertal nájdu milovníci zábavy a freestylu ďalšie snowparky v Mayrhofene, Gerlose alebo na ľadovci Hintertuxer Gletscher, v ktorých sa môžu dosýta odreagovať.

Lyžiarske stredisko Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch

Výsledok testu Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,7 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania