Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Residenz Drachenstein

NOVÉ!

Doposiaľ nebolo odoslané žiadne hodnotenie.

Lyžiarske stredisko Ski Juwel

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 025 m Kabínkové lanovky: 9
Najnižší bod: 690 m Zjazdoviek celkom: 97 km
Výška dediny: 828 m
Zjazdovky:
30 km
Vlekov celkom: 45
Zjazdovky:
54 km
Kotvové vleky: 29
Zjazdovky:
13 km
Sedačkové lanovky: 7 Lyžiarske trasy: 16 km

Lyžiarske stredisko Ski Juwel

Vďaka prepojeniu lyžiarskych stredísk Wildschönau a Alpachtal pomocou kabínkovej lanovky máte so skipasom Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau k dispozícii 113 km zjazdoviek vrátane lyžiarskych trás. Zalyžovať si tak môžete v lyžiarskom stredisku Markbachjoch/Lanerköpfl, Oberau, Thierbach, Schatzberg ako aj Kramsach, Reither Kogel a Wiedersberger Horn. 46 vlekových zariadení Vás vyvezie do nadmorskej výšky medzi 690 a 2 025 m. Rozmanité zjazdy všetkých stupňov obtiažnosti vyhovejú všetkým športovcom – od začiatočníkov až po pokročilých.

O deti bude najlepšie postarané v detskom klube Bobo’s Kinderclub. Pre rodiny a pohodových lyžiarov je ideálna predovšetkým lyžiarska oblasť Schatzberg alebo Reither Kogel, ambicióznych lyžiarov lákajú skôr severné svahy oblastí Markbachjoch a Lanerköpfl, rovnako ako terény s hlbokým snehom s celkovou dĺžkou až 16 km a terény vhodné na freeride lyžovanie. Pre závodných lyžiarov je od sezóny 16/17 k dispozícii závodná trať "Eva-Maria Brem" na Reither Kogel, kde si môžete nechať zmerať rýchlosť.

Pestrá ponuka zjazdoviek je pohodlne dosiahnuteľná vďaka bezplatnému skibusu. Pre snowboardistov je tu pripravený snowpark na Wiedersberger Horne a funpark v Schatzbergu ako aj Race 'n' Boarder Arena v stredisku Niederau, ktoré sa postarajú o dodatočnú dávku zábavy a adrenalínu.

Chcete rýchlo zdieľať najnovšie fotografie so svojimi blízkymi alebo sa dohodnúť na après-ski? To nebude žiadny problém s 20 "horúcimi zónami", ktoré sa nachádzajú v celom lyžiarskom stredisku a poskytujú bezplatné využívanie Wi-Fi.

S rozšírením skipasu na "SuperSkiCard" máte dokonca možnosť vybrať si z viac než 2 780 km zjazdoviek a 934 vlekových zariadení v 22 lyžiarskych regiónoch v Tirolsku a Salcbursku.
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Niederau

Stredisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau patrí k najlepším strediskám pre večerné lyžovanie v Rakúsku. V Reith na Reither Kogele môžete využiť okolo 6 km zjazdoviek, ktoré sú pripravené na nočné lyžovanie. Pri lanovke Reitherkogelbahn, vleku Nordlift a Brandachlift máte možnosť využiť ponuku večerného lyžovania a to v piatky a soboty medzi 18:30 a 21:15 hod. V utorky o rovnakom čase je osvetlená rodinný zjazd pre lyžiarske túry. Vleky nie sú v tomto čase otvorené. Vedľa nočného lyžiarskeho strediska na Reither Kogel môžete aj v blízkosti Niederau vo Wildschönau, v stredisku Roggenboden využiť dve zasnežované zjazdovky s veľkou plochou pre nočné sánkovanie alebo nočné lyžovanie a to v stredy a štvrtky medzi 19:30 a 21:00 hod. Vstupenky na nočné lyžovanie je možné zakúpiť na mieste.

Après ski Niederau

Après ski v Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau ponúka pre každého niečo. Pôsobivo situované tradičné chatky a stanice s občerstvením v lyžiarskej oblasti či údolí Vás pozývajú k posedeniu a zábave après ski. Odporúčania hodným podnikom je napríklad Bobo‘s Heustadl alebo "Schnanpshütte" hneď vedľa dolnej stanice lanovky Markbachjoch alebo "Gruttn Stadl" pri dolnej stanici lanovky Schatzberg.

K sezóne 2016/2017 sa môžu milovníci zimných športov v Markbachjochu tešiť na ponuku nových pohostinstiev v Nordbergalme. Vychutnať si tu môžete ako horúce, tak aj osviežujúce nápoje a pochutnať si na regionálnych jedlách.

Potešenie celej rodine pripraví sánkovanie na jednej zo sánkarských dráh vo Wildschönau či prechádzka na snežniciach očarujúcou zimnou krajinou horského údolia. Večer zase na Vašu návštevu čakajú mnohé reštaurácie a hostince s typickými tirolskými špecialitami. Nočné sovy sa zase zabavia v baroch, puboch a na diskotékach s čiastočne živou hudbou.

Noční vtáci si prídu na svoje v baroch, krčmičkách a na diskotékach, kde hraje často živá hudba.

Snowpark: Family Snowpark Wildschönau Niederau

Lyžiarske stredisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau presvedčí nielen svojimi krásnymi zjazdovkami, meno si urobilo aj medzi vyznávačmi freestylu. Na Schatzbergu nájdete snowpak vhodný pre začiatočníkov a profíkov.

Na čo dnes máte náladu - trochu oddychu alebo predsa len vyčíňať na prekážkach? Potom šup do Family Snowparku Wildschönau"!!Začiatočníkom sú tu k dispozícii dve straight debny a rainbow bedňa - každá s dĺžkou cca 4 m. Ďalej tu nájdete skok s dĺžkou 6 m a vlny.

Zdá sa vám to nudné? Potom skúste 8 m dlhé straight boxy, curved boxy alebo kinked boxy. Tie už vám krv v žilách rozprúdia a pozývajú pred dych vyrážajúcou kulisou hôr na jedinečné "meet and greet". Pre perfektné doplnenie a väčšiu rozmanitosť prekážok tu svoje miesto zaujali aj 90 m dlhá u-rampa a jump s platformou so 14 m! To všetko je sprevádzané skvelou hudbou, ktorá prispieva k vytvoreniu tej pravej atmosféry. "Family-Park" si zakladá najmä na tom, aby si tu ľudia užili pohodu a vychutnali si spoločnosť rovnako naladených športovcov, nezáleží na veku alebo počtu skúseností.

Kto hľadá nabitú dávku adrenalínu, ten by mal každopádne nájsť cestu do závodného a tréningového centra v Niederau na svahu Tennladenhang, kde sa začala písať nejedna úspešná závodná kariéra. Tak čo, dostali ste chuť? Teda zbaľte kufre a ide sa na to!

Pre zväčšenie kliknite na plán snowparku.

Lyžiarske stredisko Ski Juwel nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Ski Juwel

Výsledok testu Ski Juwel sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,2 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter