Ocenenie
Hodnotenie zákazníkov

Zell am See

821 Počet hodnotení:

94 % Miera odporúčaní:

Stredisko 8,9
Lyžiarska oblasť 8,8

Lyžiarske stredisko Schmittenhöhe - Zell am See

Informácie o lyžiarskom stredisku
Najvyšší bod: 2 000 m Kabínkové lanovky: 9
Najnižší bod: 760 m Zjazdoviek celkom: 77 km
Výška dediny: 750 m
Zjazdovky:
30 km
Vlekov celkom: 28
Zjazdovky:
28 km
Kotvové vleky: 9
Zjazdovky:
19 km
Sedačkové lanovky: 10 Lyžiarske trasy: 8 km

Lyžiarske stredisko Schmittenhöhe - Zell am See

So skipasom Ski Alpin Card môžete lyžovať v lyžiarskych strediskách Skicircus Saalbach Hinterglemm Fieberbrunn a Zell am See/Kaprun na úžasných 408 km zjazdoviek. Presne podľa hesla "jedna karta, tri regióny, nekonečné hory".

V Zell am See a Kaprunu máte prístup k 138 km zjazdoviek a k 49 moderným lanovkám a vlekom v lyžiarskych strediskách Maiskogel a Schmittenhöhe, ako aj v ľadovcovom lyžiarskom stredisku Kitzsteinhorn, ktoré sa ťahá až do nadmorskej výšky 3 029 m.

Kitzsteinhorn so svojimi 61 km ponúka prevažne stredne ťažké zjazdovky pre začiatočníkov a rekreačných lyžiarov. Široké carvingové zjazdovky a dlhé športové zjazdy, ako napríklad 5 km dlhá zjazdovka z horskej stanice Gletscherjet 4, rozbúchajú srdce lyžiarov. Odborníci, ktorí hľadajú vrcholné adrenalínové nakopnutie, sú naopak na Black Mamba so sklonom až 63 percent na správnom mieste. Z Kaprunu sa na ľadovec dostanete lanovkou Gletscherjet a Panoramabahn alebo priamo z centra mesta lanovkou MK Maiskogelbahn a K-onnection postavenou v roku 2019.

Z Zell am See sa dostanete lanovkami CityXpress, TranssXpress alebo lanovkou Schmittenhöhenbahn do lyžiarskeho strediska Schmittenhöhe (2 000 m n. m.), ktoré ponúka zjazdy všetkých stupňov náročnosti. Znalci môžu vyskúšať 4 km dlhý zjazd Trass, ktorý je považovaný za najťažší v celej lyžiarskej oblasti a jeden z najstrmších zjazdov v celom salzburskom regióne.

Lyžiarske stredisko Maiskogel je s veľkým podielom širokých a modrých zjazdoviek vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Pri horskej stanici lanovky Almbahn nájdu milovníci zimných športov tiež 7 km dlhú a tým pádom aj najdlhšiu zjazdovku lyžiarskeho regiónu.

Každé z troch stredísk má svoj vlastný funpark s prekážkami typu table, slide, jump. Fanúšikovia freeride si tu nájdu dostatok možností. Dohromady je tu 5 freeride trás s komplexným informačným systémom s infobase a info-body. Na Schmittenhöhe sa môžete vyblázniť treba vo voľnom teréne pod lanovkou Sonnkogelbahn.

Ako špeciálny servis ponúkajú lyžiarske strediská okolo Zell am See a Kaprunu Wi-Fi zdarma, v nato určených hotspotoch, ktoré sú umiestnené rôzne po stredisku. A tak sa behom chvíľky dostanete hravo na internet a o svoje zážitky a dojmy s dovolenky sa môžete ihneď podeliť so svojou rodinou a priateľmi.

Od decembra 2019 sú Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a lyžiarské stredisko Schmittenhöhe spojené. Celkom nový zellamseeXpress jazdí iba z obce Viehhofen v údolí Glemmtal. Šesť kabíniek je vybavených jukeboxom, na ktorom môžete prehrávať vlastnú hudbu. Medzi obcami Viehhofen a Vorderglemm jazdí naviac skibus. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a lyžiarské stredisko Zell am See - Kaprun sa majú v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov spojiť, čím sa vytvorí najväčšie lyžiarske stredisko Rakúska.
Plán zjazdoviek Schmittenhöhe - Zell am See
K zväčšeniu kliknite na plán zjazdoviek.

Večerné lyžovanie Zell am See

Ku strediskám v Rakúsku, v ktorých je možné lyžovať aj v noci patrí samozrejme aj Zell am See-Kaprun. Nočné lyžiarske stredisko leží v Zell am See pri lanovke Ebenbergbahn. Prevádzková doba lanovky je v dni, kedy je možné večerné lyžovanie iba do 15:00 hod. Každý štvrtok môžu zimní športovci lyžovať na osvetlenej zjazdovke "Nightslope" dlhej cca 1,5 km, medzi 18:30 a 20:30 hod. Pri nočnom lyžovaní máte prekrásny výhľad na osvetlené údolie. Držitelia platného viacdenného skipasu majú možnosť využiť ponuku večerného lyžovania bezplatne. Tí ostatní si môžu zakúpiť skipas pre nočné lyžovanie na pokladni vleku.

Après ski Zell am See

Après ski sa v stredisku Zell am See a Kaprun píše rozhodne s veľkým „A“. Početné útulné chatky a obľúbené stánky s občerstvením priťahujú zákazníkov už počas dňa. Obzvlášť odporúčania hodný je après ski bar Schnaps-Hans na vrchu Schmittenhöhe alebo tradičná útulná chata Pinzgauer Hütte. Vo večerných hodinách Vás zase láka veľké množstvo après ski barov, pubov a diskoték v Zell am See alebo v Kaprune. V baroch a kluboch ako sú napríklad Off Piste Bar, Crazy Daisy alebo Diele sa z noci ľahko stane deň. Aj ponuka aktívnej zábavy je tu široká. Určite radi uvítate sánkovanie (cez deň aj v noci), ľadové korčuľovanie, beh na lyžiach alebo návštevu kúpaliska so saunou. Pre tých odvážnejších si strediská prichystali aktivity ako skok s padákom, let rogalom či vetroňom, ktoré Vám doprajú nádherný výhľad na krajinu. Zmenu Vám poskytne aj prechádzka pešou zónou s peknými obchodmi a kaviarňami. Fanúšikovia après ski by si rozhodne nemali nechať ujsť ani výlet do Saalbach-Hinterglemm.

Snowpark: Snowpark Kitzsteinhorn Zell am See

V troch lyžiarskych strediskách máte k dispozícii rozmanitú ponuku pre freestyle. Vo funparku „Schmitten“ na Schmittenhöhe si užijete prekážky ako bedne, skoky a iné a je skôr snowparkom pre začiatočníkov a pokročilých. Zábavu zaručia taktiež „Schmitten XXL”, čo je 1 300 m dlhá funslope s dráhou, na ktorej na vás čakajú vlny, skoky, tunely atď.

Prvou adresou pre fanúšikov freestylu je ľadovec Kitzsteinhorn, tu si na všetkých milovníkov adrenalínu brúsia zuby hneď štyri parádne terény. V "Easy Parku" sa stretávajú začiatočníci a deti, kde sa môžu postupne zoznamovať s prekážkami a nabiť viac istoty. K dispozícii tu sú easy jibline, rail line a 2x kicker. V "Central Parku" sa môžu predviesť profíci a pokročilí. 6 m straight tube, rôzne raily a kicker (6 - 12 m) a 18 m Pro Jump nenechajú žiadne priania nevypočuté. Úplne hore vo výške 2 900 m, sa nachádza navyše "Glacier Park", ktorý je ale prístupný iba v jeseni a na jar. Začiatočníci a pokročilí sa tu môžu tešiť na easy line, jib line a kicker. Vedľa snowparkov sa tu nachádzajú taktiež Fun Line s vlnovitou dráhou a šikmými zatáčkami a absolutné lákadlo superpipe s dĺžkou 160 m a šírkou 6,6 m, ktorá je len tak mimochodom t největší v Rakousku.

Nakonec tu máme ještě „Maisi-Phantasiepark“ na kopci Maiskogel, který je určená najmä rodinám s deťmi. Nájdete v ňom pre deti prispôsobené prekážky, napr. vlnitú dráhu a rôzne rampy, ktoré tvoria ideálne zázemie pre prvé freestylové pokusy.

Okrem snowparkov tu je taktiež 1 200 m dlhá funslope. Ako už názov napovedá, ide tu najmä o zábavu. Funslope má mimo iné sound speed booster, dúhový most a maskotov.

Lyžiarske stredisko Schmittenhöhe - Zell am See nie je to správne? Potom sa pozrite tu: lyžiarske strediská Rakúsko

Výsledky testov od expertov Schmittenhöhe - Zell am See

Výsledok testu Schmittenhöhe - Zell am See sa skladá z nasledujúcich kategórií: top hodnotiace kritériá, hodnotiace kritériá pre zaujímavosti a ďalšie hodnotiace kritériá, ktoré svojou hodnotou majú vplyv na celkový výsledok.

Výsledná známka v teste

(4,3 z 5 hviezdičiek)

Top hodnotiace kritériá
Tieto hodnotenia sa vo výsledku prejaví dvakrát

Vleky a lanovky
Istota snehu

Hodnotiace kritériá pre zvláštne záujmy

Rodiny & deti
Začiatočníci
Experti & freerideri
Snowparky
Bežecké lyžovanie & trate

Ďalšie hodnotiace kritéria

Après ski
Orientácia (plán zjazdoviek, informačné tabule & značenie)
Horské reštaurácie, chaty & gastronómia
Príjazd & možnosti parkovania

Ubytovanie Zell am See

Hľadať…

: Lyžiarske stredisko Zell am See

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne ponuky.

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter