Hodnotenie zákazníkov

Slovinsko

5 Počet hodnotení:

100 % Miera odporúčaní:

Lyžiarske strediská 8,5
Lyžiarske strediská 8,8

Beh na lyžiach Slovinsko

Milovníci bežiek nájdu bežkársku trať prakticky vo všetkých lyžiarskych regiónoch Slovinska. Jednotlivé bežkárske strediská nie sú veľké, ale za to sú nepreplnené a zasadené vo fantastickej prírode. V blízkosti všetkých lyžiarskych centier a v okolí rekreačných rezortov nájdete nástup na bežkársku trať. V známom lyžiarskom stredisku Kranjska Gora nájdete napríklad 40 km tratí, ktoré sú pravidelne udržiavané. Bežkárske trate vedú cez údolie Zgornjesavska a Tamar.

Jeden z najznámejších bežkárskych bodov stretávania je centrum biatlonu Pokjulka v kúpeľnom meste Bled na východnom úpätí pohoria Triglav. Asi 70 km severne od hlavného mesta Lublaň sa rozprestiera región Solčava, kde vedie 13 km dlhý okruh cez nedotknuté údolie Logarskej doliny.

Bežkárske trate v slovinských horách vedú ako cez malebné čistiny, rozprávkovo zasnežené lesy, tak aj cez vyššie položené miesta, ktoré poskytujú voľný výhľad na vrcholky hôr. Bežecké lyžovanie v Slovinsku poteší ako začiatočníkov, tak aj pokročilých. Navyše je väčšina tratí zjazdná zdarma.

Strediská bežeckého lyžovania - Slovinsko

stredisko Bežeckých tratí v km Výška miesta
40 km 806 m

Bezpečná objednávka so SnowTrex výhodami

Loading...
StickyNewsletter